Bonanza Boys Track & Field Program
School
- Classification
- 1A (Public)
- Regular District
- 1A-5 Mountain Valley League
Team Staff
- Head Coach
- Carolyn Shaw
- Asst. Coaches
- Campbell Kness, Jacen Jespersen
Program Information
- Classification
- 1A (2023-24)
- League
- 1A-SD2 Special District 2
» Go Antlers!
Varsity Schedule
Status | Date | Day | Time | Event | Host |
---|---|---|---|---|---|
DONE | 3/16 | Sat | 11:00 am |
25th Annual Crusader Relay (St. Mary's Medford)
Bonanza, Brookings-Harbor, Illinois Valley, North Valley, South Umpqua, St. Mary's, Medford |
St. Mary's, Medford |
DONE | 3/21 | Thu | 3:00 pm |
Basin Relays (Klamath Union HS)
Bonanza, Henley, Klamath Union, Lost River, North Lake, North Medford, Paisley |
Klamath Union |
SCHD | 4/6 | Sat | 10:00 am |
Antler Invitational (Bonanza High School)
Bonanza, Crosspoint Christian, Glendale |
Bonanza |
SCHD | 4/13 | Sat | 10:00 am |
La Pine Invitational (La Pine High School)
Bonanza, Burns, Chiloquin, Crane, La Pine, Lost River, Madras, North Lake, Oakridge, Paisley, Yoncalla |
La Pine |
SCHD | 4/19 | Fri | 3:30 pm |
Mazama JV Invitational (Mazama High School)
Bonanza, Chiloquin, Henley, Mazama, North Valley |
Mazama |
SCHD | 4/20 | Sat | 11:00 am |
Coldwell Banker Mazama Invitational (Mazama High School)
Bonanza, Butte Falls, Chiloquin, Crook County, Crosspoint Christian, Douglas, Eagle Point, Gilchrist, Henley, Lakeview, Lost River, Madras, Mazama, New Hope Christian, North Clackamas Christian, Paisley, Perrydale, Rogue River, South Umpqua, Summit |
Mazama |
SCHD | 4/26 | Fri | TBD |
Outback Invitational (North Lake High School)
Bonanza, Burns, Butte Falls, Chiloquin, Crane, Crook County, Crosspoint Christian, Gilchrist, Imbler, Lost River, North Lake |
North Lake |
SCHD | 5/4 | Sat | 11:00 am |
Gilchrist Small School Invitational (Gilchrist High School)
Bonanza, Butte Falls, Chiloquin, Gilchrist, Glide, Lakeview, Lost River, Lowell, Mohawk, New Hope Christian, North Lake, Oakridge, Paisley, Yoncalla |
Gilchrist |
SCHD | 5/10 - 5/11 | F/S | 10:00 am |
1A SD2 Districts (Sutherlin High School)
Bonanza, Butte Falls, Camas Valley, Cascades Academy, Chiloquin, Crosspoint Christian, Crow / City First Christian Acad., Days Creek, Elkton, Gilchrist, Glendale, Lost River, Mannahouse Acad., Eugene, Mapleton, McKenzie, Mohawk, Myrtle Point, New Hope Christian, North Douglas, North Lake, Pacific, Paisley, Powers, Prospect Charter, Riddle, Triangle Lake, Yoncalla |
Bonanza |
# | C | Name | Position | Grade | Height |
---|---|---|---|---|---|
Bradan Forrest | 12 | ||||
Ethan Schull | 10 | ||||
Fystin Qualls | 12 | ||||
Isaac Noble | 9 | ||||
Joel Rodriguez | 11 | ||||
Lorentino Weiser | 12 | ||||
Owen Thompson | 11 | ||||
Tristan McGann | 11 | ||||
Victor Gonzalez | 11 |
No Team Photo Found