Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
Settlemier's-Jackets_Web-Ads_728x90 (1) Ad
OSAA_web-ad_RTA_Spring2024_160x600 Ad

2024 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League


TBD
Lincoln
@
Benson

6:30pm
Grant
@
Franklin

6:30pm
Roosevelt
@
McDaniel

6:30pm
Jefferson
@
Ida B. Wells

6A-2 Metro League

6:45pm
Southridge
@
Beaverton

6:45pm
Aloha
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
Liberty
@
Forest Grove

6:45pm
Sherwood
@
Newberg

6:45pm
Glencoe
@
McMinnville

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
West Linn
@
Lakeridge

6:30pm
St. Mary's Academy
@
Oregon City

6:30pm
Lake Oswego
@
Tualatin

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
Sprague
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Roseburg
@
Grants Pass

6:45pm
Sheldon
@
North Medford

6:45pm
South Eugene
@
Willamette

Non-League

6:30pm
Tigard
@
Cleveland

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
Putnam
@
Centennial

6:45pm
Hillsboro
@
La Salle Prep

6:45pm
Wilsonville
@
Canby

6:45pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Churchill
@
Crater

6:45pm
North Eugene
@
Springfield

6:45pm
Eagle Point
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
West Albany
@
Central

6:30pm
Silverton
@
McKay

main gym
6:30pm
Corvallis
@
South Albany

6:30pm
Dallas
@
Woodburn

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Ridgeview
@
Mountain View

6:30pm
Caldera
@
Summit

6:30pm
Bend
@
Redmond

4A-1 Cowapa League

6:30pm
St. Helens
@
Seaside

6:30pm
Scappoose
@
Astoria

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Stayton
@
Sweet Home

6pm
Newport
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Junction City
@
Cottage Grove

6:30pm
Marist Catholic
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference


TBD
Henley
@
Klamath Union

6:30pm
Mazama
@
Hidden Valley

4A-6 Greater Oregon League

7pm
Baker (ID)
@
Ontario

6:30pm
Pendleton
@
La Grande

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

6pm
Catlin Gabel
@
Valley Catholic

6:15pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Westside Christian

3A-2 Coastal Range League

6:30pm
Corbett
@
Riverdale

6pm
Banks
@
Rainier


TBD
Yamhill-Carlton
@
Neah-Kah-Nie

3A-3 PacWest Conference

7pm
Santiam Christian
@
Sheridan

7pm
Amity
@
Willamina

7pm
Scio
@
Blanchet Catholic

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Pleasant Hill
@
Sisters

6:30pm
Creswell
@
Elmira

6pm
Harrisburg
@
La Pine

3A-5 Far West League

6pm
Siuslaw
@
Glide

6pm
Sutherlin
@
Coquille

6pm
South Umpqua
@
Douglas

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
Nyssa
@
Burns

3A-7 Southern Oregon Conference

6pm
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

6pm
North Valley
@
St. Mary's, Medford

6pm
Lakeview
@
Rogue River

2A-1 Northwest League

6:30pm
Gaston
@
Faith Bible / Life Christian

Life Christian
6:30pm
Knappa
@
Vernonia

6:30pm
Columbia Christian
@
Portland Christian

6:30pm
Nestucca
@
Clatskanie

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Santiam
@
Western Christian

5:30pm
Colton
@
Delphian

5:30pm
Regis
@
Salem Academy

5:30pm
Kennedy
@
Gervais

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
Central Linn
@
Toledo

6pm
Crosshill Christian
@
Monroe

6pm
Waldport
@
East Linn Christian

2A-4 Blue Mountain Conference

4pm
Weston-McEwen
@
Grant Union

5:30pm
Irrigon
@
Heppner

5:30pm
Stanfield
@
Enterprise

2A-5 Sunset Conference

6pm
Bandon
@
Illinois Valley

6pm
Gold Beach
@
Myrtle Point

6pm
Reedsport
@
Oakland

2A-6 East Cascades Conference

6pm
Lost River
@
Bonanza

6pm
Culver
@
Trinity Lutheran

6pm
Oakridge
@
Lowell

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Southwest Christian

6pm
Portland Waldorf
@
Grand View Christian Acad.

6pm
North Clackamas Christian
@
Damascus Christian

1A-2 Casco League

6pm
Willamette Valley Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

1A-3 Mountain West League

7pm
Mohawk
@
McKenzie

7pm
Mannahouse Acad., Eugene
@
McKenzie


TBD
Crow
@
Mapleton


TBD
Crow
@
Triangle Lake

Mapleton High School

TBD
Triangle Lake
@
Mapleton

5:30pm
Mohawk
@
Mannahouse Acad., Eugene

N
McKenzie

TBD
Alsea
@
Eddyville Charter


TBD
Siletz Valley
@
Eddyville Charter


TBD
Siletz Valley
@
Alsea

1A-4 Skyline League

6pm
Milo Adventist Acad.
@
Elkton

6pm
Days Creek
@
Yoncalla

6pm
New Hope Christian
@
Powers

6pm
Camas Valley
@
North Douglas

6pm
Umpqua Valley Christian
@
Riddle

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Gilchrist
@
Chiloquin

5:30pm
Crosspoint Christian
@
Rogue Valley Adventist Acad.

6pm
TBD
@
Central Christian

5:30pm
North Lake
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

5pm
Sherman
@
Ione / Arlington

Ione High School
5pm
South Wasco County
@
Lyle / Wishram

5pm
Glenwood / Trout Lake / Klickitat
@
Horizon Christian, Hood River

1A-7 Old Oregon League

6pm
Elgin
@
Union

Non-League

6pm
Country Christian
@
Open Door Christian Acad.

5pm
Condon
@
Griswold