Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Settlemier's-Jackets_Web-Ads_234x60 Ad
KeepORGreen_728x90 Ad
KeepORGreen_160x600 Ad

2024 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
McMinnville
@
Liberty

6:45pm
Newberg
@
Glencoe

6:45pm
Century
@
Sherwood

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
Reynolds
@
Gresham

6:30pm
David Douglas
@
Sandy

6:30pm
Clackamas
@
Barlow

6:30pm
Nelson
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
Oregon City
@
Tigard

6:30pm
Lakeridge
@
Lake Oswego

6:30pm
Tualatin
@
West Linn

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
West Salem
@
South Salem

6:30pm
North Salem
@
Sprague

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
North Medford
@
South Eugene

6:45pm
Roseburg
@
South Medford

6:45pm
Willamette
@
Sheldon

Non-League

6:30pm
Roosevelt
@
Franklin

6:30pm
Lincoln
@
Cleveland

6:30pm
Ida B. Wells
@
McDaniel

6:30pm
McNary
@
Grant

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
Centennial
@
Wilsonville

6:45pm
Parkrose
@
La Salle Prep

6:45pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Canby

6:45pm
Hillsboro
@
Hood River Valley

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Churchill
@
North Eugene

6:45pm
Thurston
@
Eagle Point

6:45pm
Ashland
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
Crescent Valley
@
McKay

main gym
6:30pm
West Albany
@
South Albany

6:30pm
Lebanon
@
Dallas

6:30pm
Central
@
Woodburn

6:30pm
Corvallis
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Bend
@
Mountain View


TBD
Ridgeview
@
Caldera

6:30pm
Summit
@
Redmond

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Astoria
@
Scappoose

6:30pm
Seaside
@
St. Helens

Non-League

6:30pm
Siuslaw
@
Junction City

6:30pm
Newport
@
Cottage Grove

6pm
Tillamook
@
North Marion

6pm
Marist Catholic
@
Cascade

6pm
Gladstone
@
Stayton

5:30pm
Stanfield
@
La Grande

6pm
South Umpqua
@
Hidden Valley

6pm
Crook County
@
Sweet Home

6pm
Mazama
@
North Valley

5:30pm
Waldport
@
Marshfield [JV]

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Portland Adventist Acad.
@
Oregon Episcopal

6:30pm
De La Salle North Catholic
@
Valley Catholic

6:15pm
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage

3A-2 Coastal Range League

6:30pm
Warrenton
@
Corbett

6pm
Banks
@
Yamhill-Carlton

6pm
Riverdale
@
Neah-Kah-Nie

3A-3 PacWest Conference

7pm
Blanchet Catholic
@
Santiam Christian

6:30pm
Sheridan
@
Scio

7pm
Taft
@
Jefferson

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Sisters
@
Pleasant Hill

6:30pm
Elmira
@
Creswell

6pm
La Pine
@
Harrisburg

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
Burns
@
Nyssa

Non-League

6pm
Oakland
@
Sutherlin

6pm
Gold Beach
@
Brookings-Harbor

6pm
Coquille
@
Bandon

6pm
Amity
@
Crosshill Christian

5:30pm
Weston-McEwen
@
McLoughlin

6pm
Glide
@
Oakridge

4pm
Lakeview
@
Crane

2A-1 Northwest League

6:30pm
Nestucca
@
Faith Bible / Life Christian

Life Christian
6:30pm
Knappa
@
Portland Christian

6:30pm
Columbia Christian
@
Vernonia

6:30pm
Gaston
@
Clatskanie

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Western Christian
@
Salem Academy

5:30pm
Colton
@
Gervais

5:30pm
Regis
@
Santiam

2A-6 East Cascades Conference

6pm
Bonanza
@
Trinity Lutheran

Non-League

6pm
Toledo
@
Reedsport

4pm
Heppner
@
Dufur

6pm
Myrtle Point
@
Lowell

1A-3 Mountain West League

7pm
Alsea
@
McKenzie

6pm
Mohawk
@
Crow

6pm
Siletz Valley
@
Mapleton

6pm
Mannahouse Acad., Eugene
@
Triangle Lake

1A-4 Skyline League

6pm
North Douglas
@
Elkton

6pm
Yoncalla
@
Umpqua Valley Christian

6pm
Powers
@
Days Creek

6pm
New Hope Christian
@
Pacific

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
TBD
@
Chiloquin

5:30pm
Crosspoint Christian
@
North Lake


TBD
Central Christian
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

5pm
Ione / Arlington
@
Sherman

5pm
Lyle / Wishram
@
South Wasco County

5pm
Horizon Christian, Hood River
@
Glenwood / Trout Lake / Klickitat

Glenwood High School
5pm
Bickleton
@
Condon

1A-7 Old Oregon League

6pm
Joseph
@
Union

4pm
Pilot Rock
@
Nixyaawii

5pm
Wallowa
@
Pine Eagle

5pm
Echo
@
Griswold

Non-League

6pm
Country Christian
@
C.S. Lewis Academy