Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
HTT-PartnershipAdBanners_234x60_2021.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
ToyotaTT-Web Ad-160x600.jpg Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
3
0
Jesuit
@
Southridge

25-10, 25-11, 25-9
6:45pm
2
3
Aloha
@
Beaverton

23-25, 20-25, 26-24, 25-13, 15-3
6:45pm
0
3
Sunset
@
Westview

25-23, 25-20, 25-13

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
3
0
Oregon City
@
Tigard

25-12, 25-14, 25-11
6:30pm
3
0
West Linn
@
St. Mary's Academy

25-22, 25-6, 25-12
5:30pm
3
0
Tualatin
@
Canby

25-17, 25-21, 25-24
6:30pm
3
1
Lakeridge
@
Lake Oswego

23-25, 25-22, 25-17, 25-20

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
3
0
McNary
@
Mountain View

25-16, 25-14, 25-16
6:30pm
3
2
Sprague
@
West Salem

26-24, 25-22, 18-25, 13-25, 15-13
6:30pm
0
3
McKay
@
Bend

25-9, 25-2, 25-15
6:30pm
1
3
Summit
@
South Salem

25-12, 17-25, 25-20, 25-19

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
1
3
Roseburg
@
Sheldon

25-20, 25-23, 21-25, 25-22
6:45pm
0
3
Grants Pass
@
North Medford

25-18, 25-20, 28-26
6:45pm
3
2
South Medford
@
South Eugene

25-21, 18-25, 25-22, 22-25, 15-13

Non-League

6:30pm
1
3
Trinity Lutheran
@
Caldera [JV]

5A-2 Midwestern League

6:45pm
3
0
Thurston
@
Willamette

6:45pm
3
0
Crater
@
Eagle Point

25-14, 25-18, 25-17
6:45pm
0
3
Ashland
@
Churchill

25-14, 25-21, 25-15
6:45pm
3
2
Springfield
@
North Eugene

17-25, 25-21, 23-25, 25-21, 15-13

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
3
0
Crescent Valley
@
North Salem

26-24, 25-17, 25-13
6:30pm
0
3
Central
@
Corvallis

25-21, 28-26, 25-16
7:30pm
0
3
Lebanon
@
Silverton

25-18, 25-10, 25-15

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
3
0
Crook County
@
The Dalles

25-22, 26-24, 25-19
6:30pm
3
0
Redmond
@
Pendleton

25-22, 25-19, 25-20

4A-1 Cowapa League

6:30pm
3
0
Banks
@
Astoria

25-22, 25-17, 25-23
6:30pm
3
0
Valley Catholic
@
Seaside

25-12, 25-14, 25-8

4A-3 Oregon West Conference

6pm
0
3
Stayton
@
Cascade

25-10, 25-15, 25-17
6pm
0
3
Sisters
@
Sweet Home

25-20, 25-12, 25-18
6pm
0
3
Woodburn
@
Philomath

25-6, 25-8, 25-20

4A-4 Sky Em League

6:45pm
0
3
Marist Catholic
@
Siuslaw

25-14, 25-13, 25-11
6:45pm
1
3
Cottage Grove
@
Marshfield

18-25, 25-23, 25-20, 26-24
6:45pm
3
0
Junction City
@
Elmira

25-17, 25-19, 25-6

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
2
3
Klamath Union
@
Hidden Valley

4A-6 Greater Oregon League

6:30pm
1
3
La Grande
@
Baker

25-23, 25-20, 24-26, 25-21

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
0
3
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

25-6, 25-16, 25-8
6pm
0
3
Riverdale
@
Horizon Christian, Tualatin

26-24, 25-14, 25-16

3A-2 PacWest Conference

6pm
3
0
Yamhill-Carlton
@
Dayton

25-10, 25-5, 25-20
6:30pm
0
3
Blanchet Catholic
@
Amity

25-18, 25-5, 25-12

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
0
3
Rainier
@
Warrenton

25-20, 25-22, 25-20
5:30pm
0
3
Clatskanie
@
Willamina

25-11, 25-15, 25-14

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
3
2
Creswell
@
Pleasant Hill

20-25, 22-25, 25-14, 25-22, 15-11
6pm
3
0
Harrisburg
@
La Pine

25-20, 25-20, 25-23

3A-5 Far West League

6pm
3
1
Cascade Christian
@
Sutherlin

16-25, 25-22, 25-21, 25-21
6pm
0
3
Brookings-Harbor
@
South Umpqua

25-22, 25-17, 25-18
6pm
2
3
St. Mary's, Medford
@
Douglas

13-25, 25-21, 15-25, 25-23, 15-9

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
0
3
Umatilla
@
Irrigon

25-18, 25-13, 25-21
6pm (MT)
3
0
Vale
@
Nyssa

25-21, 27-25, 25-23

Non-League

6pm
C
X
L
Nixyaawii
@
Riverside

Broadcast Coverage

2A-1 Northwest League

6:30pm
3
0
Gaston
@
Mannahouse Christian Acad.

25-14, 25-12, 25-8
6:30pm
0
3
Columbia Christian
@
Portland Christian

25-7, 25-12, 25-6
6:30pm
1
3
Knappa
@
Vernonia

25-18, 22-25, 25-17, 25-16
6:30pm
1
3
Neah-Kah-Nie
@
Nestucca

25-7, 25-17, 20-25, 25-17

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
1
3
Western Christian
@
Sheridan

25-13, 24-26, 25-10, 25-18
6pm
1
3
Santiam
@
Delphian

25-20, 27-25, 18-25, 25-11

2A-3 Central Valley Conference

6pm
0
3
Regis
@
Monroe

25-6, 25-7, 25-12
6pm
0
3
Oakland
@
Oakridge

25-10, 25-23, 25-16
6pm
0
3
Central Linn
@
Lowell

25-16, 25-20, 25-17
6pm
0
3
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

25-16, 26-24, 25-16

2A-4 Sunset Conference

6pm
0
3
Bandon
@
Coquille

25-21, 25-20, 25-11

2A-5 Southern Cascade League

4:30pm
3
0
Bonanza
@
Illinois Valley

25-13, 25-20, 25-13
5:15pm
3
0
Lakeview
@
Rogue River

25-16, 27-25, 25-10

2A-6 Blue Mountain Conference

5pm
0
3
Heppner
@
Grant Union

25-14, 25-13, 25-12
5pm
3
0
Stanfield
@
Union

25-14, 25-13, 25-16

Non-League

5pm
0
3
Horizon Christian, Hood River / Trout Lake
@
Dufur

25-11, 25-7, 25-7

1A-1 The Valley 10 League

6pm
3
0
North Clackamas Christian
@
Open Door Christian Acad.

25-8, 25-17, 25-20
6pm
0
3
Valor Christian
@
Damascus Christian

25-12, 25-2, 25-9
6pm
0
3
Southwest Christian
@
Country Christian

25-11, 25-9, 25-14

1A-2 Casco League

6pm
3
0
Willamette Valley Christian
@
Falls City

25-12, 25-19, 25-10
6pm
0
3
C.S. Lewis Academy
@
Perrydale

25-6, 25-7, 25-15

1A-3 Mountain West League

6pm
3
0
Mohawk
@
Triangle Lake

25-9, 25-12, 25-12

1A-4 Skyline League

6pm
0
3
Camas Valley
@
Powers

25-22, 25-22, 25-22
6pm
3
0
Days Creek
@
Riddle

25-16, 25-13, 26-24
6pm
0
3
Yoncalla
@
North Douglas

25-13, 25-15, 25-19
6pm
0
3
Pacific
@
Glendale

25-17, 25-22, 25-19
6pm
0
3
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

25-13, 25-15, 25-14

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
C
X
L
Chiloquin
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

5pm
0
3
Bickleton
@
Ione / Arlington

5pm
0
3
Mitchell / Spray / Wheeler
@
Sherman

25-20, 25-20, 25-17
5pm
0
3
Lyle / Wishram
@
Glenwood / Klickitat

25-6, 25-9, 25-15

1A-7 Old Oregon League

5pm
3
0
Cove
@
Griswold

25-19, 25-21, 25-15

Non-League

2pm
0
3
Milo Adventist Acad.
@
Livingstone Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic

7pm
D
O
N
E
Rogue Valley Adventist Acad.
@
TBD

Walla Walla Fall Classic
N