Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
U.S. Marines Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
1
3
Lincoln
@
Ida B. Wells

25-7, 18-25, 25-21, 26-24
6:30pm
3
0
Franklin
@
Benson

25-16, 25-15, 25-18
6:30pm
0
3
Roosevelt
@
Jefferson, Portland

25-19, 25-17, 27-25

6A-2 Metro League

6:45pm
3
0
Mountainside
@
Southridge

25-13, 25-13, 25-16
6:45pm
0
3
Aloha
@
Sunset

25-9, 25-12, 27-25
6:45pm
0
3
Beaverton
@
Westview

25-8, 25-6, 25-7

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
0
3
Sherwood
@
Century

25-22, 25-16, 25-22
6:45pm
0
3
Glencoe
@
Newberg

25-19, 25-21, 25-22
6:45pm
2
3
Liberty
@
Forest Grove

25-15, 25-13, 17-25, 23-25, 15-6

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
1
3
Reynolds
@
Gresham

25-11, 23-25, 25-8, 25-12
6:30pm
0
3
Centennial
@
Clackamas

25-7, 25-11, 25-18
6:30pm
3
0
Central Catholic
@
Nelson

25-23, 25-13, 25-15
6:30pm
2
3
Barlow
@
David Douglas

25-23, 25-22, 24-26, 24-26, 15-10

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
3
1
Tualatin
@
Lakeridge

23-25, 28-26, 25-16, 25-15
6:30pm
3
0
West Linn
@
Tigard

25-16, 25-14, 25-21
6:30pm
0
3
Canby
@
Lake Oswego

25-18, 25-19, 25-16
6:30pm
0
3
St. Mary's Academy
@
Oregon City

25-22, 25-18, 25-22

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
3
0
West Salem
@
Mountain View

26-24, 25-8, 25-15
6:30pm
3
1
Bend
@
Summit

25-22, 18-25, 25-15, 25-15
6:30pm
3
0
South Salem
@
McNary

25-20, 25-18, 25-22
6:30pm
0
3
McKay
@
Sprague

25-12, 25-2, 25-15

Non-League

6:45pm
0
3
South Eugene
@
Sheldon

25-23, 28-26, 25-7
6:45pm
C
X
L
Roseburg
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
1
3
Wilsonville
@
La Salle Prep

26-24, 30-32, 25-13, 25-18
7pm
1
3
Hillsboro
@
Parkrose

25-21, 25-20, 14-25, 47-35
6:45pm
3
1
Scappoose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

25-16, 19-25, 25-19, 25-23

5A-2 Midwestern League

6:45pm
1
3
Willamette
@
Thurston

25-9, 25-11, 23-25, 25-14
6:45pm
0
3
Eagle Point
@
Crater

25-22, 25-18, 25-15
6:45pm
3
0
Churchill
@
Ashland

25-13, 25-18, 25-20
6:45pm
3
1
North Eugene
@
Springfield

25-19, 11-25, 25-14, 25-16

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
3
0
Crescent Valley
@
Central

25-16, 23-12, 25-16
6pm
3
2
Lebanon
@
Corvallis

25-17, 25-22, 19-25, 14-25, 15-12
6pm
0
3
Silverton
@
West Albany

27-25, 25-23, 25-16

Non-League

6pm
1
3
Ridgeview
@
Sisters

26-24, 25-23, 19-25, 25-19

TBD
3
1
Hood River Valley
@
Columbia (White Salmon) (WA)

23-25, 25-20, 25-17, 25-12
6:30pm
3
0
North Bend
@
Marshfield

25-23, 27-25, 25-21

4A-3 Oregon West Conference

6pm
2
3
Cascade
@
Philomath

18-25, 19-25, 30-28, 29-27, 15-7
6pm
3
0
Sweet Home
@
Woodburn

25-10, 25-13, 25-16
6pm
0
3
Newport
@
Stayton

25-19, 25-12, 25-16

Non-League

6pm
3
1
Mazama
@
Cascade Christian

19-25, 25-23, 25-15, 25-12
6:30pm
2
3
Burns
@
Baker

25-21, 13-25, 10-25, 25-22, 15-13
6:30pm
3
0
Yamhill-Carlton
@
Banks

7pm
3
0
St. Mary's, Medford
@
Phoenix

25-17, 25-23, 25-15
6:45pm
0
3
North Valley
@
Cottage Grove

25-10, 25-9, 25-11
4pm
0
2
Elmira
@
Phoenix

25-20, 25-20
5:30pm
1
3
Elmira
@
St. Mary's, Medford

N
25-21, 25-18, 19-25, 25-20
5pm
3
2
Corbett
@
Astoria

17-25, 25-16, 25-8, 20-25, 16-14
5:30pm
0
3
Umatilla
@
McLoughlin

25-17, 25-12, 25-19
6pm
3
0
Siuslaw [JV]
@
Mapleton

25-18, 25-9, 25-17

3A-1 Lewis & Clark League

4pm
0
3
Portland Adventist Acad.
@
Riverdale

25-16, 25-10, 25-13

Non-League

6pm
1
3
Pilot Rock
@
Riverside

25-22, 25-24, 17-25, 25-18
6pm
1
3
Pleasant Hill
@
Sutherlin

25-10, 27-25, 25-27, 25-21
6pm
3
1
Creswell
@
South Umpqua

25-12, 25-23, 23-25, 25-22
6pm
5
0
North Lake
@
La Pine [JV]

25-23, 25-21, 25-20, 25-20, 15-11
6pm (MT)
2
3
Adrian
@
Nyssa

25-13, 20-25, 20-25, 25-20, 15-10
6pm
C
X
L
Valor Christian
@
Westside Christian

2A-1 Northwest League

6:30pm
0
3
Portland Christian
@
Gaston

25-15, 25-16, 25-16
5pm
3
0
Nestucca
@
Mannahouse Christian Acad.

25-6, 25-11, 25-12
6:30pm
3
0
Faith Bible
@
Columbia Christian

25-7, 25-8, 25-2

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
3
2
Sheridan
@
Western Christian

25-19, 26-24, 19-25, 21-25, 15-7
4:30pm
1
3
Gervais
@
Culver

20-25, 25-19, 25-16, 25-19
5:30pm
0
3
Delphian
@
Salem Academy

25-16, 25-10, 25-17
5:30pm
3
0
Santiam
@
Kennedy

25-21, 25-21, 27-25

2A-3 Central Valley Conference

6pm
3
1
Regis
@
East Linn Christian Acad.

21-25, 25-21, 25-13, 25-20
6pm
3
0
Lowell
@
Oakland

25-17, 25-2, 25-11
6pm
2
3
Oakridge
@
Central Linn

25-17, 21-25, 25-20, 20-25, 16-14
6pm
0
3
Jefferson
@
Monroe

25-8, 25-17, 25-10

2A-4 Sunset Conference

6pm
3
1
Myrtle Point
@
Bandon

22-25, 25-18, 25-13, 25-18
6pm
1
3
Toledo
@
Reedsport

25-15, 24-26, 25-18, 25-13

Non-League

5pm
1
3
Cove
@
Enterprise

17-25, 25-20, 25-17, 25-23
6pm
0
3
Lost River
@
Rogue Valley Adventist Acad.

25-9, 25-5, 27-25
5pm
3
2
Waldport
@
Yoncalla

16-25, 32-30, 25-22, 16-25, 15-7

1A-2 Casco League

6pm
1
3
Willamette Valley Christian
@
Perrydale

25-17, 25-14, 23-25, 25-21

1A-3 Mountain West League

6pm
C
X
L
Siletz Valley
@
Crow

6pm
C
X
L
Eddyville Charter
@
Mohawk

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
0
3
Trinity Lutheran
@
Central Christian

25-21, 25-14, 25-22

1A-6 Big Sky League

6pm
0
3
Ione / Arlington
@
Dufur

25-8, 25-12, 25-20
5pm
0
3
Condon
@
Glenwood / Klickitat

5pm
0
3
Mitchell / Spray / Wheeler
@
South Wasco County

25-14, 25-22, 25-15

1A-7 Old Oregon League

5pm
0
3
Wallowa
@
Imbler

25-10, 25-16, 25-18

Non-League

4pm
C
X
L
Umpqua Valley Christian
@
Central Christian

5:30pm
C
X
L
Umpqua Valley Christian
@
Trinity Lutheran

Central Christian