Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
ORANG_STA_160x600.jpg Ad

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
Aloha
@
Beaverton

6:45pm
Sunset
@
Westview

6:45pm
Jesuit
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

7pm
McMinnville
@
Forest Grove

7pm
Sherwood
@
Glencoe

7pm
Century
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

6:45pm
Barlow
@
Clackamas

7:30pm
Centennial
@
Gresham

6:45pm
Sandy
@
Central Catholic

7:30pm
Reynolds
@
David Douglas

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Roseburg
@
Grants Pass

Non-League

6:45pm
Eagle Point
@
North Medford

6:45pm
South Medford
@
Crater

6pm
Churchill
@
Sheldon

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
St. Helens
@
La Salle Prep

7pm
Scappoose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7pm
Hillsboro
@
Putnam

7pm
Parkrose
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

6pm
Springfield
@
Thurston

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Ridgeview
@
Hood River Valley

6:30pm
Pendleton
@
Crook County

6:30pm
Redmond
@
The Dalles

Non-League

7pm
Willamette
@
North Eugene

6:30pm
Elmira
@
North Bend

4A-1 Cowapa League

5:30pm
Banks
@
Seaside

5:30pm
Tillamook
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
North Marion
@
Molalla

6pm
Corbett
@
Estacada

6pm
Gladstone
@
Madras

4A-4 Sky Em League

6:45pm
Junction City
@
Siuslaw

6:45pm
Cottage Grove
@
Marist Catholic

6:45pm
Elmira
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Henley
@
Klamath Union

6:30pm
Hidden Valley
@
Mazama

6:30pm
Phoenix
@
North Valley

4A-6 Greater Oregon League

6pm
Baker
@
La Grande

Non-League

5pm
Pilot Rock
@
McLoughlin

5:30pm
Astoria
@
Rainier

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
Willamina
@
Warrenton

Broadcast Coverage

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Santiam Christian
@
Creswell

6pm
Pleasant Hill
@
La Pine

3A-5 Far West League

6pm
Sutherlin
@
South Umpqua

6pm
Douglas
@
Cascade Christian

6pm
St. Mary's, Medford
@
Brookings-Harbor

Non-League

6:30pm
Harrisburg
@
Yamhill-Carlton

5pm
Griswold
@
Riverside

Broadcast Coverage
4pm
Umatilla
@
Nixyaawii

5pm
Irrigon
@
Stanfield

2A-1 Northwest League

6:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Portland Christian

6:30pm
Faith Bible
@
Columbia Christian

6:30pm
Nestucca
@
Neah-Kah-Nie

6:30pm
Gaston
@
Vernonia

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakland
@
Monroe

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

6pm
Central Linn
@
Regis

6pm
Oakridge
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

4:30pm
C
X
L
Myrtle Point
@
Reedsport

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Illinois Valley
@
Bonanza

5:15pm
Rogue River
@
Lakeview

Non-League

4pm
Grant Union [JV]
@
Dayville / Monument

Monument
4pm
Grant Union
@
Dayville / Monument

Monument High School

1A-1 The Valley 10 League

4pm
North Clackamas Christian
@
Valor Christian

5:30pm
North Clackamas Christian
@
Valor Christian

6pm
Damascus Christian
@
Open Door Christian Acad.

7pm
Southwest Christian
@
Country Christian

1A-2 Casco League

6pm
Falls City
@
C.S. Lewis Academy

6pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Crosshill Christian

1A-3 Mountain West League

6pm
Siletz Valley
@
Triangle Lake

6pm
Eddyville Charter
@
Alsea

6pm
Crow
@
Mapleton

1A-4 Skyline League

6pm
Camas Valley
@
Riddle

6pm
Elkton
@
North Douglas

6pm
Yoncalla
@
Umpqua Valley Christian

1A-5 Mountain Valley League

4pm
Hosanna-Triad
@
Gilchrist

1A-6 Big Sky League

5pm
Bickleton
@
Condon

5pm
Sherman
@
Mitchell / Spray

Mitchell
5pm
Echo
@
Ione / Arlington

5pm
Glenwood / Klickitat
@
South Wasco County

5pm
Lyle / Wishram
@
Trout Lake

Non-League

6pm
Days Creek
@
Rogue Valley Adventist Acad.