Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
Season 2 Schedules by Sport
Football | Volleyball Soccer: Boys | Girls Cross Country: Boys | Girls
Season 2 Plan Books
Football | Volleyball | Soccer | Cross Country
USArmy_186466-160x600.gif Ad

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-4 Mt. Hood Conference

5:30pm
Reynolds
@
Gresham

Broadcast Coverage

6A-5 Three Rivers League

1pm
Lake Oswego
@
St. Mary's Academy

Broadcast Coverage

5A-4 Intermountain Conference

12:30pm
Hood River Valley
@
Ridgeview

11am
Crook County
@
Pendleton

Warberg Court

Non-League

3:30pm
Hood River Valley
@
Sisters

N
Ridgeview High School
6:30pm
Sisters
@
Ridgeview

8:30am
The Dalles
@
Redmond

3pm
La Grande
@
Pendleton

Warberg Court

4A-5 Skyline Conference

2:45pm
Klamath Union
@
Hidden Valley

2pm
Henley
@
Phoenix

Broadcast Coverage
2:45pm
Mazama
@
North Valley

Non-League

Noon
Irrigon
@
McLoughlin

3A-1 Lewis & Clark League

12:40pm
De La Salle North Catholic
@
Catlin Gabel

3A-4 Mountain Valley Conference

2:30pm
La Pine
@
Pleasant Hill

Broadcast Coverage

Non-League

1:30pm
Warrenton
@
Knappa

Broadcast Coverage
4:30pm
Sutherlin
@
Creswell

1:30pm
Willamina
@
Western Christian

2:45pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Oregon Episcopal

Sparc Facility
1pm
Gold Beach
@
St. Mary's, Medford

2pm
Vale
@
Powder Valley

Marshfield Tournament

8am
TBD
@
Brookings-Harbor

Marshfield Tournament
N
Marshfield High School

2A-4 Sunset Conference

12:30pm
C
X
L
Myrtle Point
@
Bandon

Toledo High School

2A-5 Southern Cascade League

1pm
Bonanza
@
Illinois Valley

1:15pm
Glide
@
Lost River

2A-6 Blue Mountain Conference

Noon
Pilot Rock
@
Grant Union

Broadcast Coverage

Non-League

5pm
Adrian
@
Enterprise

Central Christian Tourney

11:30am
East Linn Christian Acad.
@
Crane

Central Christian Tourney
N
Central Christian
1pm
South Wasco County
@
East Linn Christian Acad.

Central Christian Tourney
N
Central Christian

Jamboree

5:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Central Christian

1A-1 The Valley 10 League

2pm
Southwest Christian
@
Damascus Christian

6pm
North Clackamas Christian
@
Open Door Christian Acad.

1A-3 Mountain West League

6pm
Triangle Lake
@
Alsea

1A-4 Skyline League

2:15pm
Riddle
@
Yoncalla

N
Outdoor
Elkton High School
6pm
North Douglas
@
Glendale

6pm
Powers
@
Yoncalla

10:45am
Pacific
@
Days Creek

N
Outdoor
Elkton Outdoor Courts

1A-5 Mountain Valley League

3:30pm
Trinity Lutheran
@
Gilchrist

Gilchrist
5pm
Chiloquin
@
Gilchrist

4pm
Trinity Lutheran
@
Chiloquin

Gilchrist
3pm
North Lake / Paisley
@
Hosanna-Triad

1pm
Prospect Charter
@
Hosanna-Triad

Non-League

1pm
C.S. Lewis Academy
@
Falls City

1pm
Wallowa
@
Pine Eagle

1pm
Adrian
@
Joseph

Jamboree

10am
South Wasco County
@
Central Christian