Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
Season 2 Schedules by Sport
Football | Volleyball Soccer: Boys | Girls Cross Country: Boys | Girls
Season 2 Plan Books
Football | Volleyball | Soccer | Cross Country

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
Sunset
@
Jesuit

6:45pm
Southridge
@
Beaverton

6:45pm
Westview
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

7pm
Sherwood
@
McMinnville

7pm
Glencoe
@
Forest Grove

Broadcast Coverage
7pm
Liberty
@
Newberg

Broadcast Coverage

6A-5 Three Rivers League

7pm
West Linn
@
Canby

Broadcast Coverage
6:30pm
Lakeridge
@
Lake Oswego

Broadcast Coverage
7:15pm
St. Mary's Academy
@
Oregon City

7pm
Tualatin
@
Tigard

Broadcast Coverage

6A-6 Mountain Valley Conference

7:45pm
Summit
@
Bend

Broadcast Coverage

Non-League

6:45pm
North Medford
@
Eagle Point

7:15pm
McKay
@
Sprague

Broadcast Coverage
6:45pm
Crater
@
South Medford

7:15pm
Silverton
@
West Salem

7:15pm
C
X
L
McNary
@
South Albany

7:15pm
Lebanon
@
South Salem

7:15pm
McNary
@
Dallas

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro

7pm
La Salle Prep
@
St. Helens

Broadcast Coverage
7pm
Wilsonville
@
Parkrose

7pm
Scappoose
@
Putnam

Broadcast Coverage

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:15pm
Central
@
North Salem

6pm
C
X
L
Silverton
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Pendleton
@
Ridgeview

Broadcast Coverage
6:30pm
Redmond
@
Crook County

4A-1 Cowapa League

5:30pm
Astoria
@
Valley Catholic

Broadcast Coverage

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Molalla
@
Corbett

6pm
Gladstone
@
North Marion

4A-4 Sky Em League

6:45pm
Elmira
@
Siuslaw

Broadcast Coverage
6:45pm
Marshfield
@
Marist Catholic

6:45pm
Junction City
@
Cottage Grove

Broadcast Coverage

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Henley
@
Mazama

Non-League

5:30pm
McLoughlin
@
Pilot Rock

Broadcast Coverage
5pm
Sutherlin
@
Marshfield

N
Broadcast Coverage
Pleasant Hill High School
6pm
Cascade
@
Estacada

3:30pm
Marshfield
@
Pleasant Hill

Broadcast Coverage

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
Yamhill-Carlton
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
Clatskanie
@
Warrenton

Broadcast Coverage

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Harrisburg
@
Creswell

3A-5 Far West League

6pm
Douglas
@
Brookings-Harbor

Broadcast Coverage

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
Nixyaawii
@
Umatilla

Broadcast Coverage

Non-League

6:30pm
Sutherlin
@
Pleasant Hill

Broadcast Coverage
6pm
Portland Adventist Acad.
@
Westside Christian

6:30pm
La Pine
@
Central Christian

Broadcast Coverage
5pm
Riverside
@
Griswold

5pm
Stanfield
@
Irrigon

Broadcast Coverage
3:30pm
Willamina
@
Amity

Amity high school
6pm (MT)
Nyssa
@
Adrian

6pm
Blanchet Catholic
@
Western Christian

6pm
St. Mary's, Medford
@
Prospect Charter

3 way

7pm
Dayton
@
Amity

3 way
N
Amity high school
5:30pm
Willamina
@
Dayton

3 way
N
Amity high school

2A-1 Northwest League

6:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Portland Christian

Broadcast Coverage
6:30pm
Faith Bible
@
Columbia Christian

6:30pm
Nestucca
@
Knappa

Broadcast Coverage

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakland
@
Lowell

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Regis

6pm
C
X
L
Oakridge
@
Monroe

6pm
Central Linn
@
Jefferson

Broadcast Coverage

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
C
X
L
Illinois Valley
@
Lost River

5:15pm
C
X
L
Glide
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

5pm
Weston-McEwen
@
Heppner

Broadcast Coverage

Non-League

5pm
Enterprise
@
Wallowa

6pm
Cove
@
Union

Broadcast Coverage

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Country Christian
@
North Clackamas Christian

Broadcast Coverage
6pm
Southwest Christian
@
Open Door Christian Acad.

6pm
Damascus Christian
@
Valor Christian

1A-2 Casco League

6pm
Falls City
@
Jewell

6pm
St. Paul
@
Crosshill Christian

1A-3 Mountain West League

6pm
Siletz Valley
@
Mapleton

6pm
Triangle Lake
@
Mohawk

6pm
Eddyville Charter
@
Crow

1A-4 Skyline League

5pm
Glendale
@
Elkton

Broadcast Coverage
Outdoor
6pm
Powers
@
Glendale

1A-6 Big Sky League

5:30pm
Bickleton
@
Echo

5pm
Sherman
@
Condon

5pm
Glenwood / Klickitat
@
Trout Lake

5pm
Mitchell / Spray
@
Ione / Arlington

Ione

1A-7 Old Oregon League

6:30pm
Imbler
@
Powder Valley

Broadcast Coverage

Non-League

6pm
Livingstone Adventist Acad.
@
C.S. Lewis Academy

6pm
Perrydale
@
Willamette Valley Christian

Broadcast Coverage