Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
USArmy_186466-160x600.gif Ad

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Madison
@
Wilson

6A-3 Pacific Conference

7pm
Liberty
@
McMinnville

7pm
Glencoe
@
Century

7pm
Sherwood
@
Forest Grove

6A-5 Three Rivers League

7:15pm
West Linn
@
Oregon City

Non-League

6:30pm
Mountain View
@
Crook County

7:45pm
Redmond
@
Summit

6:45pm
C
X
L
North Medford
@
Ashland

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Hillsboro
@
Scappoose

7pm
Parkrose
@
La Salle Prep

7pm
St. Helens
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7pm
Putnam
@
Wilsonville

Non-League

6:30pm
C
X
L
Siuslaw
@
North Bend

4A-1 Cowapa League

5:30pm
Banks
@
Valley Catholic

5:30pm
Astoria
@
Tillamook

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
C
X
L
Madras
@
Molalla

6pm
Gladstone
@
Estacada

6pm
North Marion
@
Corbett

4A-4 Sky Em League

6:45pm
C
X
L
Marshfield
@
Siuslaw

6:45pm
Marist Catholic
@
Junction City

6:45pm
Cottage Grove
@
Elmira

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Mazama
@
Klamath Union

Non-League

6:30pm
Sisters
@
Cascade

6pm
Stayton
@
Woodburn

5pm
McLoughlin
@
Griswold

6:45pm
Baker
@
Powder Valley

8pm
Baker
@
Union

Powder Valley HS
6:30pm
Clatskanie
@
Seaside

3A-1 Lewis & Clark League

4:30pm
Oregon Episcopal
@
Riverdale

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
Dayton
@
Blanchet Catholic

6:30pm
Scio
@
Amity

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
Willamina
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Pleasant Hill
@
Harrisburg

3A-5 Far West League

6pm
C
X
L
South Umpqua
@
Brookings-Harbor

6pm
Sutherlin
@
Cascade Christian

6pm
C
X
L
Douglas
@
St. Mary's, Medford

Non-League

6:10pm
Portland Adventist Acad.
@
De La Salle North Catholic

Broadcast Coverage
Portland Adventist
6pm
Trinity Lutheran
@
La Pine

6:10pm
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
5pm
Pilot Rock
@
Umatilla

5pm
Irrigon
@
Heppner

5pm
Nixyaawii
@
Riverside

Broadcast Coverage
6pm
St. Mary's, Medford
@
Gold Beach

2A-1 Northwest League

6:30pm
Portland Christian
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
6:30pm
Knappa
@
Gaston

Broadcast Coverage
6:30pm
Columbia Christian
@
Mannahouse Christian Acad.

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Salem Academy
@
Sheridan

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Jefferson
@
East Linn Christian Acad.

6pm
C
X
L
Monroe
@
Oakland

6pm
Regis
@
Central Linn

6pm
Lowell
@
Oakridge

2A-4 Sunset Conference

7pm
C
X
L
Myrtle Point
@
Bandon

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Rogue River
@
Illinois Valley

5:45pm
Lost River
@
Bonanza

5:15pm
Lakeview
@
Glide

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Open Door Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

6pm
Damascus Christian
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

6pm
Crosshill Christian
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

6pm
Crow
@
Alsea

6pm
Alsea
@
Mohawk

1A-4 Skyline League

6pm
Days Creek
@
Riddle

6pm
Yoncalla
@
New Hope Christian

6pm
Glendale
@
Elkton

Broadcast Coverage
6pm
Umpqua Valley Christian
@
Camas Valley

1A-6 Big Sky League

5pm
Ione / Arlington
@
Bickleton

5pm
Mitchell / Spray
@
Condon

5pm
Echo
@
Sherman

5pm
Trout Lake
@
Dufur

5pm
Lyle / Wishram
@
South Wasco County

1A-7 Old Oregon League

6:30pm
Imbler
@
Elgin

Non-League

6pm
Eddyville Charter
@
Siletz Valley

6pm
C.S. Lewis Academy
@
Jewell

6pm
Willamette Valley Christian
@
St. Paul

6pm
Falls City
@
Livingstone Adventist Acad.