Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
NSP Ad

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-3 Pacific Conference

7pm
Century
@
Sherwood

7:15pm
Forest Grove
@
Liberty

7pm
Newberg
@
Glencoe

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

7pm
Parkrose
@
Hillsboro

7pm
St. Helens
@
Putnam

7pm
La Salle Prep
@
Wilsonville

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Hood River Valley
@
Redmond

Non-League


TBD
C
X
L
North Bend
@
Cottage Grove

4A-1 Cowapa League

5:30pm
Valley Catholic
@
Seaside

5:30pm
Banks
@
Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
C
X
L
Molalla
@
Madras

6pm
Estacada
@
Gladstone

6pm
Corbett
@
North Marion

4A-4 Sky Em League

6:45pm
Marist Catholic
@
Siuslaw

6:45pm
Junction City
@
Elmira

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Henley
@
Klamath Union

Non-League

5pm
Burns
@
Baker

6pm (MT)
La Grande
@
Vale

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
Amity
@
Yamhill-Carlton

6:30pm
Blanchet Catholic
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
Rainier
@
Clatskanie

Broadcast Coverage

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Creswell
@
Pleasant Hill

Broadcast Coverage
6pm
Harrisburg
@
La Pine

3A-5 Far West League

6pm
C
X
L
Douglas
@
Sutherlin

6pm
C
X
L
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

6pm
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

Non-League

6pm
Neah-Kah-Nie
@
Warrenton

Broadcast Coverage
5pm
Weston-McEwen
@
Irrigon

6:30pm
Riverside
@
Pilot Rock

Broadcast Coverage

2A-1 Northwest League

6:30pm
Vernonia
@
Knappa

Broadcast Coverage
6:30pm
Gaston
@
Nestucca

2A-3 Central Valley Conference

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Central Linn

6pm
C
X
L
Lowell
@
Monroe

6pm
Jefferson
@
Regis

6pm
Oakridge
@
Oakland

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Illinois Valley
@
Lakeview

1A-7 Old Oregon League

6pm
Union
@
Elgin

Non-League

5:15pm
Lost River
@
Chiloquin

6pm
Gold Beach
@
Pacific

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Country Christian

6pm
Southwest Christian
@
Valor Christian

1A-3 Mountain West League

6pm
Alsea
@
Crow

1A-4 Skyline League

6pm
Riddle
@
Powers

6pm
North Douglas
@
Yoncalla

6pm
C
X
L
Umpqua Valley Christian
@
Elkton

Broadcast Coverage
6pm
New Hope Christian
@
Days Creek

1A-6 Big Sky League

5pm
Bickleton
@
Mitchell / Spray

Fossil
5:30pm
Condon
@
Echo

5pm
Sherman
@
Ione / Arlington

1A-7 Old Oregon League

5pm
Cove
@
Wallowa

Non-League

6pm
Siletz Valley
@
Eddyville Charter

6pm
C
X
L
Crosshill Christian
@
Willamette Valley Christian

6pm
Jewell
@
Livingstone Adventist Acad.

5pm
Griswold
@
Nixyaawii

5pm
Klickitat/Glenwood (WA)
@
Dufur