Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
SnapMS_OSAA_234x60.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
Toyota-AOTW160x600.jpg Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Westview
@
Jesuit

7pm
Beaverton
@
Southridge

7pm
Aloha
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
McMinnville
@
Sherwood

7:15pm
Forest Grove
@
Century

7:15pm
Glencoe
@
Liberty

Broadcast Coverage

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
West Linn
@
Tigard

7pm
Canby
@
Tualatin

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
Summit

7:15pm
Sprague
@
South Salem

7:15pm
McNary
@
West Salem

6:30pm
McKay
@
Bend

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Putnam
@
St. Helens

St. Helens Middle School
7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro

7:15pm
Wilsonville
@
Scappoose

7:15pm
Parkrose
@
La Salle Prep

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Thurston
@
Willamette

6:45pm
Ashland
@
Crater

6:45pm
North Eugene
@
North Bend

7pm
Springfield
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Lebanon
@
Crescent Valley

7:30pm
Silverton
@
Central

7:30pm
Dallas
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Ridgeview
@
Pendleton

6:30pm
The Dalles
@
Redmond

6:30pm
Hood River Valley
@
Crook County

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Sisters
@
Sweet Home

5:30pm
Cascade
@
Stayton

5:30pm
Woodburn
@
Philomath

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Marshfield
@
Siuslaw

7:15pm
Junction City
@
Marist Catholic

7:15pm
Elmira
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Henley
@
Hidden Valley

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Westside Christian

Senior Night
6pm
Oregon Episcopal
@
Portland Adventist Acad.

6pm
Riverdale
@
De La Salle North Catholic

3A-2 PacWest Conference

7pm
Dayton
@
Amity

7pm
Yamhill-Carlton
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Taft
@
Warrenton


TBD
Rainier
@
Willamina

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
La Pine
@
Santiam Christian

7:30pm
Pleasant Hill
@
Harrisburg

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
Riverside
@
Irrigon

7:30pm (MT)
Nyssa
@
Vale

2A-2 Tri-River Conference

7:30pm
Western Christian
@
Salem Academy

7pm
Kennedy
@
Sheridan

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Regis
@
Oakridge

7:30pm
Oakland
@
Central Linn

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Monroe

2A-4 Sunset Conference

7pm
Myrtle Point
@
Bandon

7pm
Coquille
@
Waldport

7pm
Reedsport
@
Gold Beach

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Country Christian

7:30pm
Trinity Academy
@
Open Door Christian Acad.

1A-2 Casco League

7pm
Crosshill Christian
@
Jewell

7pm
Willamette Valley Christian
@
Falls City

7pm
Oregon School f/t Deaf
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

7pm
Siletz Valley
@
Crow

7pm
Mapleton
@
McKenzie

7pm
Mohawk
@
Eddyville Charter

1A-4 Skyline League

7:30pm
Riddle
@
Elkton

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
North Lake
@
Trinity Lutheran


TBD
Crosspoint Christian
@
Gilchrist

3:30pm
Prospect Charter
@
Chiloquin

7:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Butte Falls

Rogue Valley Adventist Acad.

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Lyle / Wishram

7:30pm
South Wasco County
@
Trout Lake

7:30pm
Ione / Arlington
@
Echo

7:30pm
Bickleton
@
Sherman

7:30pm
Dufur
@
Klickitat / Glenwood

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Elgin
@
Cove

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
Crane
@
Four Rivers