Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
CKE_DD_2.99_234x60.jpg Ad
OSAAtoday 728X90 Ad
Pacific Office Automation - 1 Ad

Reedsport Wrestling Program

School
Classification
2A (Public)
Regular District
2A-4 Sunset Conference

Team Staff
Head Coach
Bo Hampton
Program Information
Classification
2A/1A (2019-20)
League
2A/1A-SD2 Special District 2
Officials
Southwest Oregon Wrestling

Varsity Schedule

Status Date Day Time Event Host
DONE 12/7 Sat TBD Willie Wilkinson Memorial
Chiloquin, Douglas, Glide, Reedsport, Riddle / Days Creek, Roseburg, Sutherlin
Glide
DONE 12/10 Tue 4:00 pm 4 Way Dual (Sweet Home HS)
Reedsport, South Albany, Stayton, Sweet Home
Sweet Home
DONE 12/13 Fri 1:00 pm Coast Classic (North Bend High School)
Bend, Brookings-Harbor, Canby, Cascade Christian, Century, Clackamas, Coquille, Cottage Grove, Crater, Douglas, Eagle Point, Grants Pass, Henley, Hidden Valley, Illinois Valley, Liberty, Lost River, Marshfield, Molalla, North Bend, North Marion, North Medford, North Salem, Redmond, Reedsport, Ridgeview, Roseburg, Siuslaw, South Medford, South Umpqua, West Salem, Woodburn, Fortuna (CA)
North Bend
DONE 12/14 Sat TBD Coast Classic (North Bend High School)
Bend, Brookings-Harbor, Canby, Cascade Christian, Century, Clackamas, Coquille, Cottage Grove, Crater, Douglas, Eagle Point, Grants Pass, Henley, Hidden Valley, Illinois Valley, Liberty, Lost River, Marshfield, Molalla, North Bend, North Marion, North Medford, North Salem, Redmond, Reedsport, Ridgeview, Roseburg, Siuslaw, South Medford, South Umpqua, West Salem, Woodburn, Fortuna (CA)
North Bend
DONE 1/4 Sat TBD Reedsport Invitational (Reedsport High School)
Coquille, Gold Beach, Reedsport, Toledo
Reedsport
DONE 1/9 Thu TBD League Dual (Reedsport High School)
Glide, Oakland, Reedsport
Reedsport
DONE 1/11 Sat TBD Toledo Invitational (Toledo)
Gervais, Marshfield, Oakridge, Reedsport, Sheridan, South Albany, Taft, Toledo
Toledo
DONE 1/17 - 1/18 F/S TBD Oregon Classic (Deschutes County Expo Center)
Aloha, Baker / Powder Valley, Banks, Bend, Cascade, Centennial, Clackamas, Cleveland, Colton, Crane, Crater, Crescent Valley, Crook County, David Douglas, Dayton, Grant, Harrisburg, Hidden Valley, Hillsboro, Hood River Valley, La Pine, Lakeview, Lincoln, Madras, Marshfield, Mazama, McKay, McMinnville, McNary, Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts, Molalla, Mountain View, Newberg, North Eugene, North Lake, North Medford, Oregon City, Pendleton, Philomath / Alsea, Phoenix, Pleasant Hill, Putnam, Rainier, Redmond, Reedsport, Ridgeview, Roseburg, Sandy, Santiam Christian, Scappoose, Sherwood, Sisters, South Medford, South Umpqua, Sprague, Sweet Home, Thurston, Tillamook, Tualatin, West Albany, West Linn, Woodburn
Redmond
DONE 1/17 - 1/18 F/S 8:00 am Oregon Wrestling Classic (Deschutes County Expo Center)
Central Linn, Crane, Culver, Elgin, Glide, Knappa, Lowell, Monroe / Triangle Lake, North Douglas / Elkton, Pine Eagle, Reedsport, Vernonia
Central Linn
DONE 1/21 Tue TBD League Dual (North Douglas)
Central Linn, North Douglas / Elkton, Reedsport
North Douglas / Elkton
DONE 1/29 Wed 5:00 pm Central Coast Challenge (Siuslaw)
North Bend, Reedsport, Siuslaw
Siuslaw
SCHD 1/30 Thu TBD Jefferson vs. Reedsport Dual WRE Meet (Reedsport High School)
Reedsport
SCHD 2/1 Sat 7:00 am Beach Bash Wrestling Tournament (Gold Beach High School)
Ashland, Bonanza, Brookings-Harbor, Douglas, Glendale, Glide, Gold Beach, Illinois Valley, Marshfield, Myrtle Point, Newport, North Lake, Phoenix, Reedsport, Riddle / Days Creek
Gold Beach
SCHD 2/5 Wed 6:00 pm Reedsport vs. Oakridge Dual WRE Match (Oakridge High School)
Oakridge
# C Name Position Grade Height Weight
Aaron Solomon 10
Adam Solomon 10
Austin Manicke 12
Chris Reed 12
Christian Solomon 11
Eli Carson 11
Ethan Logo 12
Jaden Berst 9
Javier Analco 12
Jose Martinez 10
Justin Cassaro 11
Miguel Velezquez 10
River Lichte 12
Skylar Sunder 9
Yesenia Velasquez 11




No Team Photo Found