Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda Health Ad
NSP Ad
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

Lost River Wrestling Program

School
Classification
2A (Public)
Regular District
2A-5 Southern Cascade League

Team Staff
Head Coach
Edger Cisneros
Asst. Coaches
Connie Cisneros, Justyn Headly
Program Information
Classification
2A/1A (2019-20)
League
2A/1A-SD3 Special District 3
Officials
Klamath Falls Wrestling

Varsity Schedule

Status Date Day Time Event Host
DONE 12/4 Wed 5:30 am Novice Tournament (Mazama High School)
Chiloquin, Klamath Union, Lost River, Mazama
Mazama
DONE 12/6 Fri 9:00 am Harry Mondale Memorial Tournament (Phoenix High School)
Cascade Christian, Illinois Valley, Lost River, North Valley, Phoenix, South Medford
Phoenix
DONE 12/13 Fri 1:00 pm Coast Classic (North Bend High School)
Bend, Brookings-Harbor, Canby, Cascade Christian, Century, Clackamas, Coquille, Cottage Grove, Crater, Douglas, Eagle Point, Grants Pass, Henley, Hidden Valley, Illinois Valley, Liberty, Lost River, Marshfield, Molalla, North Bend, North Marion, North Medford, North Salem, Redmond, Reedsport, Ridgeview, Roseburg, Siuslaw, South Medford, South Umpqua, West Salem, Woodburn, Fortuna (CA)
North Bend
DONE 12/14 Sat TBD Coast Classic (North Bend High School)
Bend, Brookings-Harbor, Canby, Cascade Christian, Century, Clackamas, Coquille, Cottage Grove, Crater, Douglas, Eagle Point, Grants Pass, Henley, Hidden Valley, Illinois Valley, Liberty, Lost River, Marshfield, Molalla, North Bend, North Marion, North Medford, North Salem, Redmond, Reedsport, Ridgeview, Roseburg, Siuslaw, South Medford, South Umpqua, West Salem, Woodburn, Fortuna (CA)
North Bend
DONE 12/20 - 12/21 F/S 11:00 am Grants Pass Winter Kickoff 2019 (Grants Pass High School)
Brookings-Harbor, Cascade Christian, Dayton, Eagle Point, Grants Pass, Klamath Union, Lost River, Marshfield, North Bend, North Medford, North Valley, Phoenix, Siuslaw, South Medford, Willamette
Grants Pass
DONE 1/4 Sat 10:00 am Bend Invite
Bend, Crane, Klamath Union, Lost River, Mazama, Sisters, Siuslaw, Willamette
Bend
DONE 1/11 Sat 10:00 am High Desert Classic Wrestling Tournament (Mazama High School)
Cascade Christian, Chiloquin, Crane, Hidden Valley, Klamath Union, Lost River, Mazama
Mazama
DONE 1/18 Sat 10:00 am Bonanza Invitational (Bonanza H.S.)
Bonanza, Chiloquin, Klamath Union, Lost River, Mazama
Bonanza
DONE 1/24 Fri TBD Lost River 3 Way (Lost River High School)
Bonanza, Chiloquin, Henley, Lost River
Lost River
DONE 1/29 Wed 5:30 pm Henley Senior night (Henley HS)
Chiloquin, Henley, Klamath Union, Lost River
Henley
DONE 1/31 - 2/1 F/S TBD Cottage Grove (Cottage Grove High School)
Cascade Christian, Churchill, Coquille, Corvallis, Cottage Grove, Creswell, Elmira / Crow, Glide, Harrisburg, Henley, Hidden Valley, Klamath Union, La Pine, Lost River, Lowell, Madras, Mazama, North Eugene, North Valley, Oakridge, Philomath / Alsea, Pleasant Hill, Sheldon, Siuslaw, South Eugene, South Medford, South Umpqua, Summit, West Albany, Willamette
Cottage Grove
DONE 2/7 - 2/8 F/S TBD OSAA Southern Div. Girls State Regional
Bend, Cottage Grove, Eagle Point, Lost River, Philomath / Alsea, Siuslaw, South Eugene, South Medford, Summit, Sutherlin, Taft, Thurston
Thurston
DONE 2/15 Sat TBD 1A/2A Special District 3 tournament (North Lake HS)
Chiloquin, Gold Beach, Lakeview, Lost River, North Lake
North Lake
# C Name Position Grade Height Weight
No player information to display, yet.




No Team Photo Found