Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
U.S. Marines Ad
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL14_160x600.jpg Ad

La Pine Wrestling Program

School
Classification
3A (Public)
Regular District
3A-4 Mountain Valley Conference

Team Staff
Head Coach
Aaron Flack
Asst. Coaches
Bo DeForest, Jake Boyd, Kris Green, Lucas Reyes
Program Information
Classification
3A (2019-20)
League
3A-SD1 Special District 1
Officials
Central Oregon Wrestling

Varsity Schedule

Status Date Day Time Event Host
DONE 12/4 Wed 6:00 pm Ridgeview vs. La Pine Dual WRE Meet
La Pine
DONE 12/7 Sat 10:00 am Central Oregon Officials Association Invitational (Bend High School)
Bend, Crane, La Pine, Madras, Mountain View, Ridgeview, Summit
Bend
DONE 12/11 Wed 4:00 pm La Pine High School- Novice (La Pine High School - Novice)
Bend, La Pine, North Lake, Redmond, Ridgeview, Summit
La Pine
DONE 12/13 - 12/14 F/S 12:00 pm Culver Invitational (Culver High School)
Culver, Glide, Gold Beach, La Pine, Madras, Mazama, North Lake, Ridgeview
Culver
DONE 12/20 - 12/21 F/S 5:00 pm Adrian Irwin (Mountain View)
Bend, Crane, La Pine, Lakeview, Madras, Mountain View, Ridgeview, Sisters, Summit
Mountain View
DONE 12/28 Sat TBD Bob Bishop Invitational
Amity, Harrisburg, La Pine, Madras, Taft, Toledo, Willamina / Falls City
Willamina / Falls City
DONE 1/4 Sat 8:00 am Elmira Invitational (Elmira)
Central Linn, Creswell, Elmira / Crow, Jefferson, La Pine, Newport, North Eugene, Springfield, Sutherlin, Taft
Elmira / Crow
DONE 1/15 Wed 4:00 pm North Lake Novice (North Lake High School)
Chiloquin, La Pine, North Lake
North Lake
DONE 1/17 - 1/18 F/S TBD Oregon Classic (Deschutes County Expo Center)
Aloha, Baker / Powder Valley, Banks, Bend, Cascade, Centennial, Clackamas, Cleveland, Colton, Crane, Crater, Crescent Valley, Crook County, David Douglas, Dayton, Grant, Harrisburg, Hidden Valley, Hillsboro, Hood River Valley, La Pine, Lakeview, Lincoln, Madras, Marshfield, Mazama, McKay, McMinnville, McNary, Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts, Molalla, Mountain View, Newberg, North Eugene, North Lake, North Medford, Oregon City, Pendleton, Philomath / Alsea, Phoenix, Pleasant Hill, Putnam, Rainier, Redmond, Reedsport, Ridgeview, Roseburg, Sandy, Santiam Christian, Scappoose, Sherwood, Sisters, South Medford, South Umpqua, Sprague, Sweet Home, Thurston, Tillamook, Tualatin, West Albany, West Linn, Woodburn
Redmond
DONE 1/22 Wed 6:00 pm Summit vs. La Pine Dual WRE Match (La Pine)
La Pine
DONE 1/29 Wed 7:00 pm La Pine vs. Sisters Dual WRE Meet
Sisters
DONE 1/31 - 2/1 F/S TBD Tournament of Champions
Aloha, Baker / Powder Valley, Cascade, Dallas, Junction City, La Pine, Lebanon, Liberty, Mountain View, Newberg, North Medford, Redmond, Roseburg, Sweet Home, Thurston
Liberty
DONE 1/31 - 2/1 F/S TBD Cottage Grove (Cottage Grove High School)
Cascade Christian, Churchill, Coquille, Corvallis, Cottage Grove, Creswell, Elmira / Crow, Glide, Harrisburg, Henley, Hidden Valley, Klamath Union, La Pine, Lost River, Lowell, Madras, Mazama, North Eugene, North Valley, Oakridge, Philomath / Alsea, Pleasant Hill, Sheldon, Siuslaw, South Eugene, South Medford, South Umpqua, Summit, West Albany, Willamette
Cottage Grove
DONE 2/4 Tue 5:00 pm Culver vs. La Pine Dual WRE Meet
La Pine
DONE 2/15 Sat 10:00 am 3A-Special District 1 Championships
Burns, Irrigon, La Pine, Nyssa, Riverside, Vale
Irrigon
# C Name Position Grade Height Weight
Adrian Boysha 10 145
Carlie Prosser 10 152
Carmelo Farfaglia 10 106
Daniel Underwood 12 220
Dominick Evans 9 170
Dylan Hankey 10 160
Dylan Mann 10 120
Everett Lerma 9 126
Garrett Forbes 9 145
Hayleigh Michael 11 106
Jasmine O'Neill 11 182
Jeremy Gonzalez 11 160
Jose Orozco 11 138
Kaden Lorimor 10 132
Kadin Yeager 10 195
Landen Roggenkamp 10 182
Logen Matthews 11 138
Mason Webb 9 106
Noah Goins 9 152
Olivia Flack 12 106
Reine Bissember 10 145
Skyler Aubrey 11 120
Teagen DeForest 10 285
Tyson Flack 9 106
Willy Pence 9 106