Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2021 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
1
3
McDaniel
@
Lincoln

25-14, 25-12, 17-25, 25-20
6:30pm
3
0
Grant
@
Franklin

25-14, 25-16, 25-10
6:30pm
0
3
Jefferson, Portland
@
Ida B. Wells

25-11, 25-16, 25-7
6:30pm
3
0
Cleveland
@
Roosevelt

25-15, 25-23, 25-17

6A-2 Metro League

6:45pm
3
0
Westview
@
Sunset

25-21, 25-20, 25-11
6:45pm
2
3
Beaverton
@
Aloha

6:45pm
0
3
Southridge
@
Jesuit

25-12, 25-4, 25-10

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
3
2
Sherwood
@
Newberg

25-21, 22-25, 25-12, 25-27, 16-14
6:45pm
3
2
Glencoe
@
McMinnville

26-24, 25-16, 20-25, 22-25, 15-11
6:45pm
2
3
Liberty
@
Century

20-25, 25-21, 25-20, 18-25, 15-8

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
3
2
West Salem
@
Sprague

25-20, 21-25, 25-23, 24-26, 15-10
6:30pm
3
0
Bend
@
McKay

25-7, 25-8, 25-12
6:30pm
0
3
South Salem
@
Summit

25-13, 25-23, 25-22

Non-League

6:30pm
3
0
La Pine
@
Caldera [JV]

26-24, 25-13, 25-14
6:45pm
1
3
Crater
@
Roseburg

23-25, 25-21, 25-17, 25-19

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
0
3
Parkrose
@
Wilsonville

25-4, 25-17, 25-4
6:45pm
0
3
Putnam
@
Scappoose

25-23, 25-19, 25-16
6:45pm
3
0
Hillsboro
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

25-15, 25-13, 25-14

5A-2 Midwestern League

6:45pm
3
0
North Bend
@
Ashland

29-27, 25-13, 25-18
6:45pm
0
3
North Eugene
@
Churchill

25-22, 25-20, 25-14
6:45pm
3
1
Springfield
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
3
0
Silverton
@
Lebanon

25-16, 25-23, 25-12
7pm
0
3
North Salem
@
Crescent Valley

25-13, 25-9, 25-14
6pm
3
0
Dallas
@
Corvallis

25-17, 25-19, 25-14
6:30pm
3
1
South Albany
@
Central

25-13, 25-22, 21-25, 25-11

Non-League

6:45pm
3
2
Hood River Valley
@
Banks

4A-3 Oregon West Conference

6pm
3
0
Cascade
@
Stayton

25-15, 25-21, 25-13
6pm
0
3
Sweet Home
@
Sisters

25-13, 25-20, 25-10
6pm
3
0
Philomath
@
Woodburn

25-10, 25-14, 25-17

4A-6 Greater Oregon League

6:30pm
0
3
McLoughlin
@
La Grande

25-9, 25-15, 25-14

Non-League

6pm
3
2
Henley
@
Cascade Christian

23-25, 20-25, 25-16, 25-23, 15-13
6:45pm
0
3
Newport
@
Marist Catholic

25-19, 25-23, 25-21
7pm
3
2
Junction City
@
Creswell

22-25, 25-12, 25-10, 20-25, 15-12
5:30pm
0
3
Astoria
@
Yamhill-Carlton

25-15, 25-14, 25-23
6pm
3
0
Valley Catholic
@
North Marion

25-19, 25-16, 25-15
6:15pm
3
1
St. Mary's, Medford
@
North Valley

25-6, 25-8, 21-25, 26-24
6:45pm
0
3
Columbia (White Salmon) (WA)
@
Corbett

25-20, 25-20, 25-23
6:30pm
3
0
Yreka (CA)
@
Phoenix

6:30pm
3
1
Tillamook
@
Clatskanie

25-9, 18-25, 25-7, 25-14

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
0
3
Westside Christian
@
Oregon Episcopal

25-18, 25-17, 25-18
6pm
0
3
De La Salle North Catholic
@
Riverdale

25-20, 25-22, 25-13
6pm
0
3
Portland Adventist Acad.
@
Catlin Gabel

3A-6 Eastern Oregon League

5:30pm
0
3
Nyssa
@
Burns

25-16, 25-19, 25-14

Non-League

5pm
3
0
Pilot Rock
@
Umatilla

25-23, 25-21, 25-19
6pm
3
2
Douglas
@
Myrtle Point

25-19, 24-26, 23-25, 25-18, 15-12
6pm
3
0
Harrisburg
@
Taft

25-18, 25-14, 25-16
6pm
1
3
Horizon Christian, Tualatin
@
Santiam Christian

25-15, 25-20, 18-25, 25-17
6:15pm
3
1
Del Norte (CA)
@
Brookings-Harbor

25-14, 20-25, 25-15, 25-20
6pm
C
X
L
Blanchet Catholic
@
Willamina

6pm
0
3
Glide
@
Pleasant Hill

25-13, 25-16, 27-25
7pm
0
3
Umatilla
@
Stanfield

25-14, 25-12, 25-13

2A-1 Northwest League

6:30pm
0
3
Knappa
@
Portland Christian

25-18, 27-25, 25-12
6:30pm
3
0
Neah-Kah-Nie
@
Mannahouse Christian Acad.

25-11, 25-18, 25-17
6:30pm
0
3
Neah-Kah-Nie
@
Faith Bible

N
25-20, 25-19, 25-11
6:30pm
0
3
Columbia Christian
@
Nestucca

25-2, 25-7, 25-5

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
3
0
Gervais
@
Colton

25-9, 25-23, 25-21
5:30pm
3
0
Culver
@
Kennedy

25-17, 25-7, 25-18

2A-3 Central Valley Conference

6pm
3
0
Monroe
@
Regis

25-13, 25-7, 25-15
6pm
3
0
Oakridge
@
Oakland

25-22, 25-12, 25-14
6pm
3
0
Jefferson
@
East Linn Christian Acad.

25-15, 25-13, 25-17

2A-4 Sunset Conference

6pm
2
3
Reedsport
@
Coquille

25-23, 25-14, 19-25, 23-25, 15-11
6pm
3
1
Toledo
@
Waldport

2A-6 Blue Mountain Conference

4pm
0
3
Pilot Rock
@
Stanfield

25-18, 25-22, 25-3

Non-League

5pm
3
0
Glenwood / Klickitat
@
Horizon Christian, Hood River / Trout Lake

25-9, 25-16, 25-11
4pm
3
2
Grant Union [JV]
@
Dayville / Monument

1A-2 Casco League

6pm
2
3
Crosshill Christian
@
Jewell

15-25, 25-18, 22-25, 25-19, 15-5
6pm
0
3
Livingstone Adventist Acad.
@
St. Paul

25-4, 25-8, 25-12
6pm
0
3
Falls City
@
Willamette Valley Christian

25-10, 25-4, 25-19
6pm
3
0
Perrydale
@
C.S. Lewis Academy

25-13, 25-19, 25-10

1A-3 Mountain West League

6pm
0
3
Triangle Lake
@
Mohawk

25-22, 25-18, 25-13
6pm
2
3
Alsea
@
Eddyville Charter

25-15, 25-19, 15-25, 24-26, 15-3

1A-4 Skyline League

6pm
3
0
Umpqua Valley Christian
@
Camas Valley

25-14, 25-15, 27-25
6pm
0
3
Days Creek
@
North Douglas

25-12, 25-19, 25-23
6pm
3
1
Yoncalla
@
Pacific

25-22, 20-25, 25-16, 25-11
6pm
1
3
New Hope Christian
@
Glendale

18-25, 25-15, 25-24, 25-22

1A-5 Mountain Valley League

6pm
3
2
Trinity Lutheran
@
North Lake

25-20, 15-25, 25-20, 16-25, 15-12
6pm
3
0
Crosspoint Christian
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

5pm
3
0
Condon
@
Bickleton

25-15, 25-19, 25-6
5pm
0
3
Sherman
@
Ione / Arlington

5pm
3
0
F
South Wasco County
@
Lyle / Wishram

Forfeit

1A-7 Old Oregon League

5pm
3
0
Joseph
@
Wallowa

25-13, 25-13, 25-12
6pm
3
1
Imbler
@
Elgin

24-26, 25-20, 25-14, 25-6