Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL19_234x60.jpg Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2021 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Franklin
@
McDaniel

7pm
Cleveland
@
Roosevelt

7pm
Grant
@
Ida B. Wells

Broadcast Coverage

6A-3 Pacific Conference

7pm
McMinnville
@
Newberg

7pm
Liberty
@
Glencoe

Hare Field - Turf

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
Reynolds
@
Gresham

Broadcast Coverage
6pm
Clackamas
@
Centennial

6:30pm
Sandy
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser
7pm
Barlow
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

6:15pm
Tualatin
@
St. Mary's Academy

Buckman Field

6A-6 Mountain Valley Conference

7pm
McKay
@
Sprague

4pm
Summit
@
West Salem

4pm
Bend
@
South Salem

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6pm
Sheldon
@
Grants Pass

6pm
Roseburg
@
South Medford

6pm
North Medford
@
South Eugene

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Scappoose
@
La Salle Prep

Broadcast Coverage
7pm
Wilsonville
@
Hillsboro

6:30pm
Parkrose
@
St. Helens

7pm
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5A-2 Midwestern League

4pm
Churchill
@
Thurston

4pm
Willamette
@
North Bend

Broadcast Coverage
7pm
Crater
@
Ashland

6pm
Springfield
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
West Albany
@
Crescent Valley

4:30pm
North Salem
@
Lebanon

7pm
Central
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Pendleton / Weston-McEwen
@
The Dalles / Dufur

4:30pm
Hood River Valley
@
Crook County

4A-1 Cowapa League

6pm
Banks / Vernonia
@
Seaside

6pm
Tillamook
@
Valley Catholic

Broadcast Coverage
4:15pm
Astoria
@
Rainier / Clatskanie

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Gladstone
@
Corbett

4pm
Madras
@
North Marion

6pm
Molalla
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Newport / Eddyville Charter
@
Sisters

6pm
Sweet Home
@
Stayton

Broadcast Coverage
6pm
Cascade
@
Woodburn

4A-6 Greater Oregon League

5pm (MT)
Baker / Powder Valley
@
Ontario

5pm
La Grande
@
McLoughlin

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:15pm
Catlin Gabel
@
Westside Christian

4:15pm
C
X
L
Riverdale
@
Portland Christian

6pm
Trout Lake
@
De La Salle North Catholic

Delta Park

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

Broadcast Coverage