Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-4 Mt. Hood Conference

3:30pm
Clackamas
@
Gresham

3pm
Nelson
@
Reynolds

1pm
Central Catholic
@
Barlow

6A-6 Mountain Valley Conference

2:30pm
Mountain View
@
South Salem

1:30pm
West Salem
@
McKay

2:30pm
McNary
@
Summit

7:30pm
Sprague
@
Bend

6A-7 Southwest Conference

3pm
South Eugene
@
Grants Pass

1:30pm
Roseburg
@
North Medford

3pm
South Medford
@
Sheldon


There are no 5A contests scheduled for Saturday, Feb 5, 2022.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

Non-League


TBD
Powder Valley
@
Baker

3A-6 Eastern Oregon League

3pm
Nyssa
@
Irrigon

3pm
Burns
@
Riverside

3pm
Vale
@
Umatilla

2A-1 Northwest League

2pm
Faith Bible
@
Knappa

2A-2 Tri-River Conference

3:30pm
Kennedy
@
Western Christian

1:30pm
Colton
@
Sheridan

2A-3 Central Valley Conference

4pm
East Linn Christian Acad.
@
Regis

6pm
Oakland
@
Lowell

3pm
Jefferson
@
Oakridge

3pm
Central Linn
@
Monroe

2A-5 Southern Cascade League

3pm
Lost River
@
Rogue River

3pm
Bonanza
@
Lakeview

3pm
Illinois Valley
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

4pm
Pilot Rock
@
Stanfield

4pm
Heppner
@
Union

4pm
Grant Union
@
Enterprise

1A-1 The Valley 10 League

6pm
St. Stephen's Acad.
@
Grand View Christian Acad.

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Southwest Christian

6pm
North Clackamas Christian
@
Damascus Christian

1A-4 Skyline League

6pm
Elkton
@
Pacific

6pm
Camas Valley
@
North Douglas

6pm
Riddle
@
Umpqua Valley Christian

6pm
Yoncalla
@
Glendale

6pm
Days Creek
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

2:30pm
Crosspoint Christian
@
Trinity Lutheran

5:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Central Christian

1:30pm
North Lake / Paisley
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

2pm
Horizon Christian, Hood River
@
South Wasco County

2pm
Dufur
@
Lyle / Wishram

4pm
Ione / Arlington
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Spray HS
4pm
Sherman
@
Condon

4pm
Bickleton
@
Echo

1A-7 Old Oregon League

4pm
Joseph
@
Nixyaawii

4pm
Griswold
@
Wallowa

4pm
Imbler
@
Cove

3:30pm
Elgin
@
Pine Eagle

1A-8 High Desert League

2:30pm (MT)
Jordan Valley
@
Four Rivers

Non-League

6pm
Klickitat / Glenwood (WA)
@
Trout Lake

2pm
Huntington [JV]
@
Dayville / Monument

Monument