Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Ad Name 1715210810 Ad
Settlemier's-Jackets_Web-Ads_728x90 (1) Ad
202165-160x600.jpg Ad

2024 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
McDaniel
@
Lincoln

7pm
Roosevelt
@
Franklin


TBD
Cleveland
@
Grant

TBD
7pm
Ida B. Wells
@
Benson

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
Reynolds
@
Gresham

7pm
Clackamas
@
Nelson

Broadcast Coverage
6pm
Sandy
@
Barlow

6pm
Central Catholic
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

7pm
Lake Oswego
@
Tigard

7pm
Oregon City
@
Tualatin

7pm
Lakeridge
@
West Linn

6A-6 Central Valley Conference

7pm
McNary
@
West Salem

Broadcast Coverage
7pm
South Salem
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

6pm
Willamette
@
North Medford

6:30pm
South Medford
@
South Eugene

6:30pm
Sheldon
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Wilsonville
@
Parkrose

7:30pm
La Salle Prep
@
Centennial

7pm
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7pm
Hood River Valley
@
Canby

5A-2 Midwestern League

7pm
Ashland
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

6:30pm
McKay
@
Woodburn

7:15pm
Crescent Valley
@
Silverton

McGinnis Field

TBD
West Albany
@
Lebanon

5A-4 Intermountain Conference


TBD
Caldera
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

7pm
Banks / Vernonia
@
St. Helens

7pm
Tillamook
@
Scappoose

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Gladstone
@
Molalla

6pm
The Dalles
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Newport / Waldport
@
Stayton

4pm
Cascade
@
Philomath

6pm
North Marion
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7pm
Marshfield
@
Cottage Grove

7pm
North Bend
@
Junction City / Harrisburg

4A-6 Greater Oregon League


TBD
Pendleton
@
Ontario

5:30pm
La Grande
@
Baker / Powder Valley / Pine Eagle

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

5:30pm
Catlin Gabel
@
Corbett

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Santiam Christian
@
Central Linn

4:30pm
Crosshill Christian / Jefferson
@
East Linn Christian

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
Sutherlin
@
South Umpqua

4:30pm
Gold Beach
@
Coquille / Myrtle Point


TBD
Glide
@
Pacific / Bandon

4pm
Douglas
@
Umpqua Valley Christian

Fir Grove Soccer Fields, Roseburg

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4pm
Lost River
@
Cascade Christian

4pm
Brookings-Harbor
@
North Valley

(Senior Recognition Night)
4:30pm
Illinois Valley
@
Lakeview

5pm
St. Mary's, Medford
@
Rogue River

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
Southwest Christian
@
Grand View Christian Acad.

Oregon City High School - Field 8