Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
bench-bad-behavior.png Ad
TTT Web Ad 2023-24-728x90 Ad
OSAA_web-ad_RTA_Spring2024_160x600 Ad

2024 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Lincoln
@
Ida B. Wells

7pm
Grant
@
McDaniel

7pm
Benson
@
Roosevelt

6A-2 Metro League

7:30pm
Jesuit
@
Beaverton

7pm
Mountainside
@
Southridge

7:30pm
Westview
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

7pm
Liberty
@
Newberg

7pm
McMinnville
@
Forest Grove

7pm
Century
@
Glencoe

Hare Field - Turf

6A-4 Mt. Hood Conference

4pm
Nelson
@
Reynolds

6:30pm
Gresham
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field
7pm
Barlow
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
Lakeridge
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City

6A-7 Southwest Conference

6pm
South Medford
@
North Medford

6:30pm
Sheldon
@
Willamette

Non-League

7pm
Lake Oswego
@
Franklin

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Wilsonville
@
La Salle Prep

7:30pm
Putnam
@
Centennial

7pm
Hillsboro
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7pm
Hood River Valley
@
Parkrose

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Silverton
@
Central

7pm
Woodburn
@
South Albany


TBD
Corvallis
@
Lebanon

4A-1 Cowapa League

4:15pm
Seaside
@
Banks / Vernonia

Kelly Field
7pm
Astoria
@
Tillamook

7pm
St. Helens
@
Scappoose

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Molalla
@
Madras

6pm
The Dalles
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

4pm
Stayton
@
Philomath

6pm
Sweet Home
@
Newport / Waldport

4A-4 Sky Em League

7pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove

7pm
North Bend
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

4pm
Phoenix
@
Mazama

6:30pm
Henley
@
Hidden Valley

Non-League

6pm
Pendleton
@
McLoughlin

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
Valley Catholic
@
Catlin Gabel

7:15pm
Portland Adventist Acad.
@
Valley Catholic

4:30am
Riverdale
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
Senior Night

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6pm
Delphian
@
Blanchet Catholic

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

6pm
Siuslaw / Mapleton
@
Santiam Christian

4:30pm
East Linn Christian
@
La Pine

6pm
Crosshill Christian / Jefferson
@
Creswell

4:30pm
Central Linn
@
Sisters

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
Coquille / Myrtle Point
@
Sutherlin

4pm
South Umpqua
@
Gold Beach


TBD
Umpqua Valley Christian
@
Glide


TBD
Douglas
@
Pacific / Bandon

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4pm
Cascade Christian
@
Illinois Valley

4pm
Lakeview
@
Brookings-Harbor

N
TBD

TBD
North Valley
@
Rogue Valley Adventist Acad.

4pm
Lost River
@
St. Mary's, Medford

Lithia & Driveway Fields, Field #10

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Damascus Christian

4:30pm
Valor Christian
@
Grand View Christian Acad.

Oregon City High School - Field 8
4:30pm
Faith Bible
@
Open Door Christian Acad.

4pm
Southwest Christian
@
Central Christian

4:30pm
Willamette Valley Christian
@
North Clackamas Christian

4:30pm
C.S. Lewis Academy
@
Columbia Christian

4pm
Portland Christian
@
Horizon Christian, Hood River

4:30pm
Trout Lake
@
Livingstone Adventist Acad.