Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ODOT WEB AD234x60 Ad
Recruit Officials Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-160x600-E_Fall 2023_Proof1 Ad

2024 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Lincoln
@
Roosevelt

7pm
Franklin
@
McDaniel

7pm
Grant
@
Ida B. Wells

6A-2 Metro League

7pm
Beaverton
@
Southridge

7pm
Westview
@
Mountainside

7pm
Sunset
@
Aloha

6A-7 Southwest Conference

6:30pm
South Eugene
@
Grants Pass

6pm
Willamette
@
Roseburg

6:30pm
South Medford
@
Sheldon

Non-League

7pm
David Douglas
@
Lakeridge

7:30pm
Oregon City
@
Nelson

Broadcast Coverage

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Wilsonville
@
Canby

7pm
Putnam
@
Hillsboro

7pm
La Salle Prep
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7pm
Centennial
@
Parkrose

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Central
@
McKay

7pm
Crescent Valley
@
South Albany

6:30pm
Lebanon
@
Woodburn

7:15pm
West Albany
@
Silverton

McGinnis Field

4A-1 Cowapa League

4:15pm
St. Helens
@
Banks / Vernonia

7pm
Scappoose
@
Tillamook

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Molalla
@
Gladstone

4:30pm
Estacada
@
The Dalles

Wahtonka Campus
6pm
Crook County
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

4pm
Sweet Home
@
North Marion

6pm
Stayton
@
Newport / Waldport

Broadcast Coverage
6pm
Philomath
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

5pm
Cottage Grove
@
Marshfield

5pm
Junction City / Harrisburg
@
North Bend

Broadcast Coverage

4A-5 Skyline Conference


TBD
Phoenix
@
Klamath Union

4pm
Henley
@
Mazama

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6pm
Oregon Episcopal
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
6pm
Catlin Gabel
@
De La Salle North Catholic

7:15pm
Westside Christian
@
Valley Catholic

3A/2A/1A-SD2 Special District 2


TBD
Yamhill-Carlton
@
Dayton

4:15pm
Gervais
@
Taft

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4pm
Sisters
@
Santiam Christian

4:30pm
Creswell
@
East Linn Christian

4:30pm
Central Linn
@
Crosshill Christian / Jefferson

Jefferson HS

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
Sutherlin
@
Pacific / Bandon

4:30pm
Coquille / Myrtle Point
@
Glide

4pm
Gold Beach
@
Douglas

4pm
Umpqua Valley Christian
@
South Umpqua

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Cascade Christian

3pm
St. Mary's, Medford
@
Brookings-Harbor

4pm
Illinois Valley
@
Rogue River


TBD
North Valley
@
Lakeview

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
Valor Christian
@
Mannahouse Acad., Portland

4pm
Central Christian
@
Grand View Christian Acad.

Oregon City High School - Field 8
4:30pm
Faith Bible
@
Portland Christian

4pm
Willamette Valley Christian
@
Southwest Christian

5pm
Open Door Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

4:30pm
Columbia Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

4:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
C.S. Lewis Academy

4pm
Trout Lake
@
Damascus Christian