Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
Wilson Sporting Goods Ad

2022-23 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6:45pm
53
35
Thurston
@
Willamette

7:15pm
71
45
Sprague
@
Century

7:45pm
57
67
McKay
@
North Salem

Jamboree

5pm
D
O
N
E
TBD
@
Sherwood


TBD
D
O
N
E
Franklin
@
TBD

OC Jamboree
N
Oregon City HS
6pm
D
O
N
E
West Linn
@
Barlow

6pm
D
O
N
E
Lincoln
@
Barlow


TBD
D
O
N
E
South Salem
@
Oregon City

5pm
D
O
N
E
TBD
@
Newberg

Canby Jamboree
N
Canby High School
5pm
D
O
N
E
Lakeridge
@
David Douglas

5pm
D
O
N
E
Westview
@
Ida B. Wells

Sherwood High School
6pm
D
O
N
E
Reynolds
@
Hillsboro

Hillsboro High School
5:35pm
D
O
N
E
West Salem
@
Sherwood

6:35pm
D
O
N
E
West Salem
@
Ida B. Wells

Sherwood High School
6pm
D
O
N
E
Clackamas
@
Barlow


TBD
D
O
N
E
TBD
@
Sunset

David Douglas
6:30pm
D
O
N
E
Newberg
@
Canby

Canby Jamboree
N
Canby High School
5pm
D
O
N
E
Beaverton
@
Canby

Canby Jamboree - Main Gym
6:10pm
D
O
N
E
Beaverton
@
La Salle Prep

N
Canby Jamboree - Main Gym
6pm
D
O
N
E
TBD
@
Liberty


TBD
D
O
N
E
Westview
@
TBD

Sherwood Jamboree
N
Sherwood HS
5:35pm
D
O
N
E
Newberg
@
La Salle Prep

N
Canby Jamboree - Main Gym

Non-League

5:45pm
62
55
Churchill
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

6pm
59
74
Parkrose
@
De La Salle North Catholic

Non-League

7:30pm
60
38
North Bend
@
Siuslaw

7pm
50
70
Seaside
@
Cascade

7pm
44
54
Molalla
@
Scappoose

7pm
39
32
Douglas
@
Marshfield

MHS Main Gym
7:30pm
64
33
Phoenix
@
North Valley

7pm
43
56
St. Helens
@
Estacada

6:30pm
45
52
Pendleton
@
Gladstone

7:30pm
33
31
Sweet Home
@
Elmira

7:30pm
28
60
Umatilla
@
La Grande

Jamboree

7:15pm
D
O
N
E
Western Christian
@
Junction City

Junction City HS
8:30pm
D
O
N
E
North Marion
@
Junction City

@ Junction City vs North Marion

Non-League

7pm
63
35
Yamhill-Carlton
@
Gervais

7:30pm
34
37
Monroe
@
Harrisburg

7pm
44
43
Burns
@
Sisters

7:30pm
42
67
Riverdale
@
Oregon Episcopal

Morissette gym
7:30pm
55
84
Jefferson
@
Regis

7:30pm
41
50
Glide
@
Umpqua Valley Christian

7:30pm
C
X
L
Chemawa
@
Scio

6:30pm
39
44
Sheridan
@
Willamina

4:30pm
56
44
Weston-McEwen
@
Riverside

7:30pm (MT)
36
55
Nyssa
@
New Plymouth (ID)

7:30pm
60
69
Blanchet Catholic
@
Valley Catholic

Non-League

7:30pm
60
54
Bandon
@
Myrtle Point

7:30pm
43
35
Delphian
@
Nestucca

6:30pm
52
25
Enterprise
@
Wallowa

7:30pm
71
44
Heppner
@
Echo

7pm
40
24
Triangle Lake
@
Waldport

4:30pm
69
57
New Hope Christian
@
Illinois Valley [JV]

Non-League

6:30pm
C
X
L
Central Christian
@
Horizon Christian, Hood River

7pm
55
36
Camas Valley
@
Pacific

5:30pm
63
23
Elkton
@
Mapleton

5pm
C
X
L
Gilchrist
@
Crow

7:30pm
65
37
Bonanza
@
Chiloquin

8pm
67
16
Lost River
@
Tulelake (CA)

5:30pm
38
39
Alsea
@
Perrydale

7:30pm
30
43
Four Rivers
@
Cove

7pm
14
83
Oregon School f/t Deaf
@
Washington School for the Deaf (WA)

6:30pm
26
34
Lyle / Wishram
@
C.S. Lewis Academy

6pm
71
22
South Wasco County
@
Southwest Christian

7pm
C
X
L
Trout Lake
@
Columbia - White Salmon (WA)