Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
66
57
Grant
@
Ida B. Wells

7pm
52
72
Franklin
@
Lincoln

6A-2 Metro League

7pm
42
54
Sunset
@
Jesuit

7pm
33
66
Westview
@
Beaverton

7pm
47
54
Aloha
@
Southridge

OT

6A-3 Pacific Conference

6:30pm
57
62
Newberg
@
Liberty

5:45pm
55
48
Glencoe
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
48
46
Barlow
@
Gresham

7:30pm
41
78
Sandy
@
David Douglas

7pm
38
80
Nelson
@
Central Catholic

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
85
83
Mountain View
@
South Salem

OT
6:30pm
63
45
Sprague
@
Bend

7:30pm
75
19
West Salem
@
McKay

6:30pm
54
77
McNary
@
Summit

5A-2 Midwestern League

7pm
37
64
North Eugene
@
Thurston

5:30pm
76
38
Churchill
@
North Bend

7pm
39
50
Springfield
@
Willamette

Non-League

5:45pm
79
81
Banks
@
Hood River Valley

4A-3 Oregon West Conference

7pm
59
49
Stayton
@
Sisters

7pm
53
30
Philomath
@
Sweet Home

7pm
55
45
Woodburn
@
Newport

Non-League

7:30pm
32
64
McLoughlin
@
Umatilla

7:30pm
44
56
Valley Catholic
@
Harrisburg

7pm
46
52
Pleasant Hill
@
Molalla

7pm
39
57
Bandon
@
Marshfield

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
0
2
F
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

Forfeit

3A-2 PacWest Conference

7pm
32
60
Blanchet Catholic
@
Dayton

3A-3 Coastal Range League

6pm
32
46
Clatskanie
@
Warrenton

6pm
60
52
Rainier
@
Taft

Non-League

7:30pm
58
30
Santiam Christian
@
Willamina

7pm
58
54
Riverdale
@
Yamhill-Carlton

7:30pm (MT)
48
41
Payette (ID)
@
Nyssa

7pm
61
64
St. Mary's, Medford
@
Illinois Valley

7pm (MT)
49
56
Weiser (ID)
@
Vale

6pm
33
52
Gaston
@
Horizon Christian, Tualatin

2A-2 Tri-River Conference

7pm
59
46
Kennedy
@
Delphian

5:30pm
32
47
Culver
@
Santiam

2A-3 Central Valley Conference

6pm
78
32
Regis
@
Lowell

6pm
62
41
Jefferson
@
Oakland

1A-4 Skyline League

7:30pm
22
42
Powers
@
Riddle

2A-4 Sunset Conference

5:30pm
61
48
Gold Beach
@
Waldport

5:30pm
60
53
Coquille
@
Myrtle Point

6pm
56
29
Toledo
@
Reedsport

2A-6 Blue Mountain Conference

7:30pm
59
53
Union
@
Weston-McEwen

7:30pm
52
60
Pilot Rock
@
Grant Union

Non-League

8pm
51
28
Lost River
@
Crosspoint Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
53
55
Siletz Valley
@
Alsea

OT
7pm
29
41
Crow
@
Mapleton

7pm
85
11
Mohawk
@
McKenzie

7pm
67
55
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

1A-4 Skyline League

7:30pm
33
52
Yoncalla
@
Umpqua Valley Christian

6pm
41
62
New Hope Christian
@
Glendale

7:30pm
C
X
L
North Douglas
@
Days Creek

1A-5 Mountain Valley League

7pm
57
38
Chiloquin
@
Gilchrist

7pm
29
65
Prospect Charter
@
Rogue Valley Adventist Acad.

1A-6 Big Sky League

7:30pm
15
73
Lyle / Wishram
@
Horizon Christian, Hood River

7:30pm
25
88
Trout Lake
@
South Wasco County

7:30pm
57
76
Echo
@
Ione / Arlington

Ione School
7:30pm
37
53
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Condon

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
69
33
Powder Valley
@
Cove

1A-8 High Desert League

5pm
69
34
Prairie City
@
Long Creek / Ukiah

Ukiah