Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
SnapMS_OSAA_234x60.jpg Ad
U.S. Marines Ad

2021-22 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

2pm
Cleveland
@
Ida B. Wells

N
Broadcast Coverage
Franklin HS

TBD
McDaniel
@
Lincoln

N
Broadcast Coverage
Franklin
4pm
Roosevelt
@
Benson

N
Broadcast Coverage
Franklin HS
7pm
Jefferson, Portland
@
Grant

N
Franklin HS

Non-League

2:30pm
Sisters
@
Caldera [JV]

1pm
Grants Pass
@
South Salem

3pm
South Medford
@
University Prep (Redding) (CA)

11am
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Franklin

N
PIL Showcase @ Franklin
5pm
Summit
@
Sheldon

Non-League

12:30pm
Baker
@
Crook County

4A-6 Greater Oregon League

5:30pm (MT)
McLoughlin
@
Ontario

Non-League

7pm
Yamhill-Carlton
@
Banks

Broadcast Coverage
7:30pm
Astoria
@
Clatskanie

6pm
Pleasant Hill
@
Molalla

12:30pm
La Grande
@
Madras

Sky-Em/Skyline Crossover


TBD
Siuslaw
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
N
TBD

TBD
TBD
@
Marist Catholic

Sky-Em/Skyline Crossover
N
North Valley / Hidden Valley

TBD
TBD
@
Junction City

Sky-Em/Skyline Crossover
N
North Valley High School
7pm
Mazama
@
Mazama

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Hidden Valley High School

TBD
Henley
@
TBD

Sky-Em/Skyline Crossover
HV/NV
7pm
TBD
@
Cottage Grove

Sky-Em/Skyline Crossover
N
North Valley High School

TBD
TBD
@
Phoenix

Sky-Em/Skyline Crossover
N
Hidden Valley or North Valley

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Catlin Gabel
@
Westside Christian

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Oregon Episcopal

7:30pm
Portland Adventist Acad.
@
Riverdale

Non-League

4pm
La Pine
@
Douglas

4pm
Creswell
@
Taft

4pm
Harrisburg
@
Cascade Christian

N
Douglas High School - Old Gym
7:30pm
Warrenton
@
Nestucca

2A-2 Tri-River Conference

3pm
Delphian
@
Sheridan

1A-4 Skyline League

7pm
Camas Valley
@
Powers

2A-6 Blue Mountain Conference

5:30pm
Pilot Rock
@
Union

5:30pm
Heppner
@
Grant Union

Non-League

6pm
Mannahouse Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
St. Stephen's Acad.
@
Life Christian

7:30pm
Open Door Christian Acad.
@
Damascus Christian

7:30pm
Trinity Academy
@
Grand View Christian Acad.

1A-4 Skyline League

7:30pm
New Hope Christian
@
Riddle

7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Elkton

7:30pm
Days Creek
@
Yoncalla

7:30pm
Glendale
@
Pacific

1A-5 Mountain Valley League

5pm
Trinity Lutheran
@
Crosspoint Christian

7:30pm
Central Christian
@
Rogue Valley Adventist Acad.

3pm
Prospect Charter
@
North Lake / Paisley

1A-6 Big Sky League

3:30pm
South Wasco County
@
Horizon Christian, Hood River

5:30pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Ione / Arlington

Ione
5:30pm
Condon
@
Sherman

3:30pm
Lyle / Wishram
@
Dufur

5:30pm
Echo
@
Bickleton

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
Joseph
@
Pine Eagle

5:30pm
Imbler
@
Powder Valley

5:30pm
Elgin
@
Nixyaawii

5:30pm
Cove
@
Wallowa

1A-8 High Desert League

1:30pm
Jordan Valley
@
Prairie City

4:30pm
Dayville / Monument
@
Crane

Non-League

6pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Columbia Adventist Academy (WA)

6pm
Klickitat / Glenwood (WA)
@
Trout Lake