Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page
Pacific Office Automation - 1 Ad

2021 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-7 Southwest Conference

Noon
Grants Pass
@
Roseburg

Legion Field - Stewart Park
2pm
Grants Pass
@
Roseburg

Legion Field - Stewart Park

Non-League

3pm
Mountain View
@
The Dalles

1:30pm
Ridgeview
@
Mountain View

The Dalles
1pm
Glencoe
@
Beaverton

4pm
Summit
@
Crook County

1:30pm
Summit
@
Hood River Valley

Crook County
Noon
North Medford
@
Ashland

2pm
North Medford
@
Ashland

2pm
Bend
@
South Eugene

Broadcast Coverage

5A-2 Midwestern League

Noon
Eagle Point
@
Crater

Double Header
2pm
Eagle Point
@
Crater

Double Header

5A-4 Intermountain Conference

Noon
Redmond
@
Pendleton

11am
Ridgeview
@
The Dalles

11am
Hood River Valley
@
Crook County

Non-League

1:30pm
Redmond
@
La Grande

Bob White Field, Pendleton, OR

4A-5 Skyline Conference

Noon
Hidden Valley
@
Mazama

2pm
Hidden Valley
@
Mazama

Noon
North Valley
@
Phoenix

2pm
North Valley
@
Phoenix

2A/1A-SD7 Special District 7

Noon
Grant Union / Prairie City
@
McLoughlin

1:30pm
Grant Union / Prairie City
@
McLoughlin

Non-League

1pm
Vale
@
Baker / Powder Valley [JV]

3pm
Vale
@
Baker / Powder Valley [JV]

1pm
Newport
@
Astoria

CMH Field Astoria

3A-SD2 Special District 2

11am
Taft
@
Willamina / Falls City

1pm
Taft
@
Willamina / Falls City

3A-SD3 Special District 3

2:30pm
Pleasant Hill
@
Creswell

Noon
Pleasant Hill
@
Creswell

Non-League

Noon
Irrigon
@
Sherman / Arlington / Condon

2:30pm
Irrigon
@
Sherman / Arlington / Condon

Noon
C
X
L
La Pine [JV]
@
North Lake

2pm
C
X
L
La Pine [JV]
@
North Lake

2A/1A-SD5 Special District 5

2pm
Siletz Valley / Eddyville Charter
@
Myrtle Point / Powers

Noon
Siletz Valley / Eddyville Charter
@
Myrtle Point / Powers

Noon
Bandon
@
Reedsport

2pm
Bandon
@
Reedsport

Noon
Gold Beach
@
Toledo

2pm
Gold Beach
@
Toledo

2A/1A-SD6 Special District 6

Noon
Illinois Valley
@
Bonanza

2pm
Illinois Valley
@
Bonanza

Noon
Prospect Charter / Butte Falls
@
Rogue River

2pm
Prospect Charter / Butte Falls
@
Rogue River

Noon
Lost River
@
Lakeview

Broadcast Coverage
2pm
Lost River
@
Lakeview

Broadcast Coverage

TBD
C
X
L
North Lake
@
Hosanna-Triad

7pm
C
X
L
North Lake
@
Hosanna-Triad

2A/1A-SD7 Special District 7

11am
Weston-McEwen
@
Union / Cove

12:30pm
Weston-McEwen
@
Union / Cove