Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
38
55
Roosevelt
@
Grant

7pm
68
33
Cleveland
@
Franklin

7pm
24
47
McDaniel
@
Ida B. Wells

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
53
7
Sherwood
@
Century

7:15pm
49
39
Forest Grove
@
Liberty

7:15pm
33
51
Newberg
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
35
78
Nelson
@
Clackamas

6pm
24
63
Reynolds
@
David Douglas

7pm
49
14
Sandy
@
Gresham

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
50
54
Mountain View
@
West Salem

6:30pm
63
60
South Salem
@
Summit

6:30pm
26
37
Bend
@
McNary

Non-League

7pm
74
45
South Medford
@
Willamette

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
17
50
Parkrose
@
St. Helens

St. Helens High School
7:15pm
40
33
Hillsboro
@
Scappoose

7:15pm
58
34
La Salle Prep
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

6pm
50
43
Wilsonville
@
Putnam

5A-2 Midwestern League

5:15pm
39
28
Thurston
@
North Bend

5:15pm
34
39
Crater
@
Churchill

6:45pm
32
35
Eagle Point
@
North Eugene

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
24
49
Redmond
@
Pendleton

Non-League

5pm
31
46
Condon
@
Hood River Valley

N
Arlington High School

4A-1 Cowapa League

7:30pm
51
53
Valley Catholic
@
Banks

7:30pm
15
60
Tillamook
@
Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
42
61
Molalla
@
Corbett

7pm
59
30
Madras
@
Estacada

7pm
73
57
Gladstone
@
North Marion

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
50
25
Philomath
@
Sisters

4A-4 Sky Em League

7:15pm
43
34
Junction City
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

6pm
63
65
Henley
@
North Valley

6pm
40
49
Phoenix
@
Klamath Union

4A-6 Greater Oregon League

6pm
42
31
La Grande
@
McLoughlin

6pm
16
69
Ontario
@
Baker

3A-3 Coastal Range League

7pm
32
45
Warrenton
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
59
13
Santiam Christian
@
La Pine

7:30pm
37
29
Harrisburg
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

5:30pm
25
67
Cascade Christian
@
Douglas

5:30pm
49
45
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

3A-6 Eastern Oregon League

4:30pm
0
2
F
Irrigon
@
Burns

Forfeit
5pm (MT)
25
33
Riverside
@
Vale

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
50
28
Central Linn
@
Regis

7:30pm
33
39
Oakland
@
Monroe

7:30pm
44
56
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

2A-4 Sunset Conference

7pm
26
56
Toledo
@
Bandon

5:30pm
39
35
Coquille
@
Gold Beach

2A-5 Southern Cascade League

8pm
34
54
Rogue River
@
Lost River

4:30pm
50
31
Lakeview
@
Bonanza

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
35
29
Union
@
Stanfield

1A-1 The Valley 10 League

6pm
0
2
F
St. Stephen's Acad.
@
Country Christian

Forfeit
6pm
22
56
Southwest Christian
@
Damascus Christian

6pm
12
32
Grand View Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
9
55
Jewell
@
St. Paul

5:30pm
44
13
Perrydale
@
Willamette Valley Christian

1A-4 Skyline League

6pm
22
52
New Hope Christian
@
Umpqua Valley Christian

6pm
2
0
F
North Douglas
@
Riddle

Forfeit

1A-5 Mountain Valley League

5pm
34
58
Chiloquin
@
Trinity Lutheran

5:30pm
20
33
Crosspoint Christian
@
Central Christian

1A-7 Old Oregon League

5:45pm
64
30
Nixyaawii
@
Joseph

4pm
29
35
Cove
@
Elgin

"OT" Elgin 7; Cove 1
5:30pm
40
36
Griswold
@
Pine Eagle

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
24
58
Huntington
@
Adrian

Non-League

6pm
C
X
L
Horizon Christian, Hood River
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Spray
6pm
C
X
L
Ione / Arlington
@
South Wasco County

6pm
C
X
L
Dufur
@
Condon

6pm
C
X
L
Klickitat / Glenwood
@
Sherman

4:30pm
C
X
L
Echo
@
Trout Lake

2pm
C
X
L
Prospect Charter
@
Milo Adventist Acad.

5pm
C
X
L
Bickleton
@
Lyle / Wishram