Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda Health Ad
OSAAtoday 160x600 Ad

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
C
X
L
Benson
@
Madison

6:30pm
C
X
L
Grant
@
Lincoln

6:30pm
C
X
L
Wilson
@
Cleveland

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
C
X
L
McMinnville
@
Newberg

6:45pm
C
X
L
Century
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

6:15pm
C
X
L
Sandy
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
C
X
L
Lake Oswego
@
Tigard

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
C
X
L
McKay
@
Mountain View

6:30pm
C
X
L
South Salem
@
Bend

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
C
X
L
South Eugene
@
Grants Pass

6:45pm
C
X
L
Sheldon
@
South Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
C
X
L
Parkrose
@
Scappoose

5A-2 Midwestern League

5:45pm
C
X
L
Crater
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
C
X
L
Dallas
@
Crescent Valley

6pm
C
X
L
Dallas
@
Crescent Valley

6pm
C
X
L
West Albany
@
South Albany

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
C
X
L
Hood River Valley
@
Redmond

6:30pm
C
X
L
The Dalles
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

6:30pm
C
X
L
Banks
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
C
X
L
Estacada
@
Molalla

6pm
C
X
L
North Marion
@
Madras

6pm
C
X
L
Corbett
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

6pm
C
X
L
Sweet Home
@
Newport

6pm
C
X
L
Cascade
@
Sisters

6pm
C
X
L
Philomath
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

6:45pm
C
X
L
Elmira
@
Siuslaw

6:45pm
C
X
L
Marshfield
@
Marist Catholic

6:30pm
C
X
L
Junction City
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
C
X
L
Phoenix
@
Henley

6:30pm
C
X
L
North Valley
@
Mazama

6:30pm
C
X
L
Klamath Union
@
Hidden Valley

Non-League

6:30pm
C
X
L
La Grande
@
Irrigon

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
C
X
L
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
C
X
L
Dayton
@
Blanchet Catholic

6:30pm
C
X
L
Scio
@
Amity

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
C
X
L
Rainier
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
C
X
L
Pleasant Hill
@
Harrisburg

3A-5 Far West League

6pm
C
X
L
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

6pm
C
X
L
Brookings-Harbor
@
Douglas

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
C
X
L
Umatilla
@
Riverside

6:30pm (MT)
C
X
L
Burns
@
Nyssa

2A-1 Northwest League

6:30pm
C
X
L
Knappa
@
Mannahouse Christian Acad.

6:30pm
C
X
L
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

6:30pm
C
X
L
Faith Bible
@
Vernonia

2A-2 Tri-River Conference

6pm
C
X
L
Sheridan
@
Santiam

4:30pm
C
X
L
Culver
@
Chemawa

6pm
C
X
L
Gervais
@
Delphian

2A-3 Central Valley Conference

6pm
C
X
L
Oakland
@
East Linn Christian Acad.

6pm
C
X
L
Lowell
@
Monroe

6pm
C
X
L
Oakridge
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
C
X
L
Gold Beach
@
Reedsport

6:15pm
C
X
L
Coquille
@
Myrtle Point

6:30pm
C
X
L
Waldport
@
Bandon

OTHER

7pm
D
O
N
E
Enterprise
@
Powder Valley

1A-2 Casco League

6pm
C
X
L
Willamette Valley Christian
@
C.S. Lewis Academy

1A-3 Mountain West League

6pm
C
X
L
Mapleton
@
Eddyville Charter

6pm
C
X
L
Crow
@
Alsea

7pm
C
X
L
Triangle Lake
@
Siletz Valley

1A-4 Skyline League

6pm
C
X
L
Riddle
@
Elkton

1A-5 Mountain Valley League

5pm
C
X
L
Chiloquin
@
Hosanna-Triad

5:30pm
C
X
L
Butte Falls
@
Prospect Charter

1A-6 Big Sky League

5pm
C
X
L
Ione / Arlington
@
Condon

5pm
C
X
L
Glenwood
@
Trout Lake

7pm
C
X
L
Bickleton
@
Mitchell / Spray