OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
OnPoint_Access_728x90.png Ad
ORANG_STA_160x600.jpg Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
Sunset
@
Westview

6:45pm
Aloha
@
Beaverton

6:45pm
Mountainside
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
McMinnville
@
Liberty

6A-5 Three Rivers League

6pm
St. Mary's Academy
@
Lakeridge

6:30pm
West Linn
@
Oregon City

6:30pm
Canby
@
Tigard

6:30pm
Tualatin
@
Lake Oswego

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
McKay
@
Mountain View

6:30pm
South Salem
@
Bend

6:30pm
McNary
@
West Salem

6:30pm
Sprague
@
Summit

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Grants Pass
@
South Medford

6:45pm
North Medford
@
Sheldon

5A-2 Midwestern League

5:15pm
North Bend
@
Springfield


TBD
Willamette
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Lebanon
@
West Albany

6pm
Crescent Valley
@
Dallas

6pm
South Albany
@
Corvallis

6pm
Silverton
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Hood River Valley
@
Ridgeview

6:30pm
Redmond
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League


TBD
Banks
@
Tillamook

6:30pm
Astoria
@
Seaside

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Siuslaw
@
Marist Catholic

6:30pm
Marshfield
@
Cottage Grove

6:30pm
Elmira
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Henley
@
Hidden Valley

6:30pm
Mazama
@
Phoenix

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Riverdale
@
Portland Adventist Acad.

6pm
Oregon Episcopal
@
Catlin Gabel

3A-3 Coastal Range League

6pm
Rainier
@
Taft

6pm
Clatskanie
@
Warrenton

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Pleasant Hill
@
Harrisburg

5pm
La Pine
@
Creswell

3A-5 Far West League

6pm
South Umpqua
@
Brookings-Harbor

Pink Night
6pm
Douglas
@
St. Mary's, Medford

6pm
Sutherlin
@
Cascade Christian

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
Umatilla
@
Irrigon

6pm (MT)
Nyssa
@
Vale

2A-1 Northwest League

6:30pm
Vernonia
@
Portland Christian

6:30pm
Columbia Christian
@
Knappa

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Jefferson
@
Oakland

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Oakridge

6pm
Central Linn
@
Regis

7pm
Lowell
@
Monroe

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Bonanza
@
Lost River

5:15pm
Illinois Valley
@
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.

5:15pm
Rogue River
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

6:30pm
Weston-McEwen
@
Pilot Rock

5pm
Union
@
Stanfield

5pm
Heppner
@
Grant Union

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Valor Christian

6pm
Damascus Christian
@
Portland Waldorf

1A-2 Casco League

6pm
Jewell
@
Falls City

6pm
Willamette Valley Christian
@
C.S. Lewis Academy

1A-3 Mountain West League

6pm
Eddyville Charter
@
Alsea

4pm
Oak Hill
@
Mapleton

7pm
Crow
@
Mapleton

6pm
Mohawk
@
Siletz Valley

6pm
Triangle Lake
@
McKenzie

4pm
Oak Hill
@
Crow

N
Mapleton High School

1A-4 Skyline League

6pm
Glendale
@
Powers

7pm
Camas Valley
@
Pacific

6pm
Riddle
@
North Douglas

6pm
New Hope Christian
@
Days Creek

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
Hosanna Christian
@
Paisley


TBD
Prospect Charter
@
Trinity Lutheran

5:30pm
Central Christian
@
Rogue Valley Adventist Acad.


TBD
Triad
@
Gilchrist

5:30pm
North Lake
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

5pm
South Wasco County
@
Condon / Wheeler

5pm
Dufur
@
Ione / Arlington

1A-7 Old Oregon League

5pm
Elgin
@
Nixyaawii

6pm
Cove
@
Imbler