Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
U.S. Marines Ad
U.S. Marines Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Wilson
@
Cleveland

6A-2 Metro League

6:45pm
Southridge
@
Westview

6:45pm
Sunset
@
Jesuit

6:45pm
Beaverton
@
Mountainside

6A-5 Three Rivers League

6:45pm
Lake Oswego
@
St. Mary's Academy

6:30pm
Tigard
@
West Linn

6:30pm
Lakeridge
@
Tualatin

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
Sprague

6:30pm
Bend
@
West Salem

6:30pm
South Salem
@
McKay

6:30pm
Summit
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
North Medford

6:45pm
Grants Pass
@
Roseburg

6:45pm
South Eugene
@
Sheldon

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
Scappoose
@
Hillsboro

6:45pm
La Salle Prep
@
Wilsonville

6:45pm
Parkrose
@
Putnam

6:45pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

6:45pm
North Eugene
@
North Bend

6:45pm
Churchill
@
Thurston

6:45pm
Ashland
@
Crater

6:45pm
Springfield
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
West Albany
@
Crescent Valley

6pm
Corvallis
@
Lebanon

6pm
Dallas
@
Silverton

7pm
Central
@
North Salem

South Salem HS

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
The Dalles
@
Crook County

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Valley Catholic
@
Tillamook

6:30pm
Seaside
@
Banks

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Cottage Grove
@
Siuslaw

6:30pm
Marist Catholic
@
Elmira

6:30pm
Junction City
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Phoenix
@
Henley

6:30pm
Klamath Union
@
Hidden Valley

6:30pm
North Valley
@
Mazama

4A-6 Greater Oregon League

5:30pm
Baker
@
Ontario

Non-League

6pm
Umatilla
@
McLoughlin

3A-1 Lewis & Clark League

6:30pm
Portland Adventist Acad.
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-3 Coastal Range League

6pm
Taft
@
Warrenton

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Pleasant Hill
@
Santiam Christian

6pm
Creswell
@
Harrisburg

3A-5 Far West League

6pm
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

6pm
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

6pm
Douglas
@
Sutherlin

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
Irrigon
@
Riverside

6:30pm (MT)
Burns
@
Vale

Non-League

6pm
Oregon Episcopal
@
Rainier

2A-1 Northwest League

6:30pm
Portland Christian
@
Mannahouse Christian Acad.

6:30pm
Gaston
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
6:30pm
Columbia Christian
@
Vernonia

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakland
@
Oakridge

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

6pm
Lowell
@
Central Linn

6pm
Regis
@
Monroe

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Lost River
@
Rogue River

5:15pm
Glide
@
Illinois Valley

6pm
Canyonville Acad.
@
Bonanza

5:15pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Lakeview

1A-1 The Valley 10 League

6:30pm
Open Door Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

6pm
Portland Waldorf
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

6pm
Crosshill Christian
@
Falls City

6pm
Perrydale
@
Willamette Valley Christian

6pm
St. Paul
@
Jewell

6pm
C.S. Lewis Academy
@
Livingstone Adventist Acad.

1A-3 Mountain West League

6pm
Oak Hill
@
Eddyville Charter

6pm
Alsea
@
Mapleton

6pm
Triangle Lake
@
Mohawk

6pm
Crow
@
McKenzie

1A-4 Skyline League

6pm
Glendale
@
New Hope Christian

6pm
Camas Valley
@
Powers

6pm
North Douglas
@
Elkton

6pm
Days Creek
@
Riddle

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
Hosanna Christian
@
North Lake

6pm
Gilchrist
@
Trinity Lutheran

5:30pm
Central Christian
@
Paisley

5:30pm
Prospect Charter
@
Rogue Valley Adventist Acad.

5:30pm
Chiloquin
@
Triad

1A-6 Big Sky League

5pm
South Wasco County
@
Sherman

5pm
Mitchell / Spray
@
Ione / Arlington

1A-7 Old Oregon League

4pm
Wallowa
@
Elgin

6:30pm
Joseph
@
Imbler

5pm
Griswold
@
Nixyaawii