Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
OSAAtoday 728X90 Ad
Volcanoes160x600_2019.jpg Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Grant
@
Cleveland

6:30pm
Jefferson, Portland
@
Roosevelt

6:30pm
Madison
@
Franklin

5:30pm
Lincoln
@
Wilson

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
McMinnville
@
Century

6:45pm
Glencoe
@
Sherwood

6:45pm
Newberg
@
Liberty

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Centennial
@
Gresham

6:15pm
Barlow
@
Clackamas

6:15pm
Reynolds
@
David Douglas

6:15pm
Sandy
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

6:45pm
Oregon City
@
St. Mary's Academy

6:30pm
West Linn
@
Lakeridge

6:30pm
Lake Oswego
@
Canby

6:30pm
Tualatin
@
Tigard

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Summit
@
Mountain View

6:30pm
McNary
@
Bend

6:30pm
McKay
@
West Salem

6:30pm
Sprague
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Eugene
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
Hillsboro
@
La Salle Prep

6:45pm
Scappoose
@
Wilsonville

6:45pm
St. Helens
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

6:45pm
North Bend
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
West Albany
@
Silverton

7pm
Lebanon
@
North Salem

McKay HS
6pm
Dallas
@
South Albany

6pm
Corvallis
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Pendleton
@
Ridgeview

6:30pm
Crook County
@
Redmond

6:30pm
The Dalles
@
Hood River Valley

4A-1 Cowapa League

6:30pm
Astoria
@
Valley Catholic

6:30pm
Tillamook
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Madras
@
Molalla

6pm
Gladstone
@
North Marion

6pm
Corbett
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Stayton
@
Philomath

6pm
Sweet Home
@
Woodburn

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Siuslaw
@
Junction City

6:30pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove

6:30pm
Marshfield
@
Elmira

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Klamath Union
@
Henley

6:30pm
Hidden Valley
@
Mazama

6:30pm
Phoenix
@
North Valley

Non-League

7pm
Fruitland (ID)
@
Baker

6:30pm
Warrenton
@
Banks

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Catlin Gabel

6:15pm
Riverdale
@
Oregon Episcopal

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
Amity
@
Dayton

6:30pm
Scio
@
Yamhill-Carlton

6:30pm
Blanchet Catholic
@
Salem Academy

3A-3 Coastal Range League

6pm
Rainier
@
Clatskanie

6pm
Taft
@
Willamina

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Santiam Christian
@
Creswell

6pm
Harrisburg
@
La Pine

3A-5 Far West League

6pm
South Umpqua
@
Douglas

6pm
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

6pm
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

Walla Walla Fall Classic


TBD
TBD
@
Portland Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
Walla Walla University

2A-1 Northwest League

6pm
Neah-Kah-Nie
@
Gaston

6:30pm
Knappa
@
Vernonia

2A-2 Tri-River Conference

7pm
Chemawa
@
Colton

5:30pm
Chemawa
@
Delphian

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Monroe
@
Oakland

6pm
Central Linn
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Oakridge
@
Regis

6pm
Jefferson
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
Reedsport
@
Myrtle Point

6:30pm
Gold Beach
@
Bandon

6:30pm
Toledo
@
Coquille

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Illinois Valley
@
Lost River

6pm
Rogue River
@
Bonanza

5:15pm
Canyonville Acad.
@
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.

5:15pm
Lakeview
@
Glide

2A-6 Blue Mountain Conference

6:30pm
Union
@
Pilot Rock

5pm
Stanfield
@
Heppner

5pm
Enterprise
@
Weston-McEwen

Culver 3-Way

3pm
Sheridan
@
Culver

Culver 3-Way
Culver HS
4:30pm
Santiam
@
Culver

Culver 3-Way
N
Culver HS

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Portland Waldorf

6pm
Valor Christian
@
Southwest Christian

6pm
Damascus Christian
@
North Clackamas Christian

1A-2 Casco League

6pm
C.S. Lewis Academy
@
Crosshill Christian

6pm
Falls City
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

6pm
Mapleton
@
Eddyville Charter

4pm
Oak Hill
@
Mohawk

6pm
Oak Hill
@
Mohawk

6pm
Siletz Valley
@
Alsea

6pm
Crow
@
Triangle Lake

1A-4 Skyline League

6pm
Powers
@
Days Creek

6pm
North Douglas
@
Glendale

6pm
Riddle
@
Camas Valley

6pm
North Douglas
@
Glendale

6pm
Yoncalla
@
New Hope Christian

5pm
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
Hosanna Christian
@
Prospect Charter

5pm
Paisley
@
Trinity Lutheran

6:30pm
North Lake
@
Central Christian

1A-6 Big Sky League

5pm
Ione / Arlington
@
South Wasco County

5pm
Dufur
@
Condon / Wheeler

5pm
Mitchell / Spray
@
Sherman

1A-7 Old Oregon League

5pm
Pine Eagle
@
Joseph

5pm
Griswold
@
Elgin

6pm
Cove
@
Nixyaawii

Non-League

7:30pm
Country Christian
@
Crosshill Christian

3:30pm
Country Christian
@
Perrydale

Walla Walla Fall Classic

Noon
TBD
@
Rogue Valley Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
College Place Wa
7pm
TBD
@
Livingstone Adventist Acad.

Walla Walla Fall Classic
N
Walla Walla University