OnPoint Community Credit Union
Moda Health Ad
Pacific Office Automation - 3 Ad
Moda Health Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Benson
@
Franklin

6:30pm
Grant
@
Roosevelt

6A-2 Metro League

6:45pm
Mountainside
@
Westview

6:45pm
Sunset
@
Southridge

6:45pm
Aloha
@
Jesuit

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Barlow
@
Gresham

6:15pm
Centennial
@
David Douglas

6:15pm
Reynolds
@
Central Catholic

6:15pm
Sandy
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

6:45pm
Canby
@
St. Mary's Academy

6:30pm
Tualatin
@
West Linn

6:30pm
Tigard
@
Lakeridge

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
Grants Pass

6:45pm
Roseburg
@
South Eugene

6:45pm
Sheldon
@
North Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro

6:45pm
Putnam
@
La Salle Prep

6:45pm
St. Helens
@
Scappoose

6:45pm
Wilsonville
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

6:45pm
North Bend
@
Ashland

6:45pm
Eagle Point
@
Crater

6:45pm
North Eugene
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
Dallas
@
Corvallis

6pm
South Albany
@
Silverton

6pm
Crescent Valley
@
West Albany

7pm
North Salem
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Ridgeview
@
Hood River Valley

6:30pm
Pendleton
@
Redmond

6:30pm
Crook County
@
The Dalles

Non-League

6pm
Springfield
@
Pleasant Hill

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Sisters
@
Philomath

6pm
Cascade
@
Newport

6pm
Stayton
@
Woodburn

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Siuslaw
@
Cottage Grove

6:30pm
Elmira
@
Marist Catholic

6:30pm
Marshfield
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Henley
@
Phoenix

6:30pm
Mazama
@
North Valley

6:30pm
Hidden Valley
@
Klamath Union

Non-League

6pm
Madras
@
La Pine

6:45pm
Salem Academy
@
Valley Catholic

6pm
Sweet Home
@
Molalla

6pm
Banks
@
Estacada

6pm
Astoria
@
North Marion

6pm
Seaside
@
Corbett

4pm
McLoughlin
@
Griswold

3A-1 Lewis & Clark League

6:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
De La Salle North Catholic

Salvation Army/Moore St Community Center

3A-3 Coastal Range League

6pm
Rainier
@
Willamina

6pm
Warrenton
@
Taft

3A-5 Far West League

6pm
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

6pm
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

6pm
Sutherlin
@
Douglas

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
Riverside
@
Irrigon

6pm (MT)
Vale
@
Nyssa

Non-League

6pm
Yamhill-Carlton
@
Santiam Christian

7pm
Harrisburg
@
Coquille

6:30pm
Nestucca
@
Scio

7pm
Burns
@
Crane

7pm
Umatilla
@
Griswold

2A-1 Northwest League

6pm
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

6:30pm
Knappa
@
Portland Christian

6:30pm
Vernonia
@
Columbia Christian

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Gervais
@
Santiam

N
at Kennedy High School
7pm
Gervais
@
Kennedy

4pm
Santiam
@
Kennedy

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Central Linn
@
Oakland

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Monroe

6pm
Lowell
@
Oakridge

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
Toledo
@
Myrtle Point

6:30pm
Waldport
@
Gold Beach

6:30pm
Bandon
@
Reedsport

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Lost River
@
Lakeview

6pm
Bonanza
@
Glide

5:15pm
Rogue River
@
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.

2A-6 Blue Mountain Conference

6:30pm
Pilot Rock
@
Weston-McEwen

5pm
Stanfield
@
Union

5pm
Grant Union
@
Heppner

Delphian 3-Way

3pm
Culver
@
Delphian

Delphian 3-Way
Delphian HS
4:30pm
Sheridan
@
Culver

Delphian 3-Way
N
Delphian HS

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Damascus Christian
@
Valor Christian

1A-2 Casco League

6pm
Willamette Valley Christian
@
Falls City

6pm
St. Paul
@
Perrydale

6pm
Jewell
@
C.S. Lewis Academy

1A-3 Mountain West League

6pm
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

6pm
Mohawk
@
McKenzie

6pm
Siletz Valley
@
Oak Hill

1A-4 Skyline League

6pm
North Douglas
@
Days Creek

6pm
Pacific
@
Glendale

7pm
Camas Valley
@
Umpqua Valley Christian


TBD
Camas Valley
@
Yoncalla

Umpqua Valley Christian High School
6pm
Riddle
@
New Hope Christian

4:30pm
Yoncalla
@
Umpqua Valley Christian

7pm
Powers
@
Elkton

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Gilchrist
@
Hosanna Christian

5:30pm
Trinity Lutheran
@
Paisley

5:30pm
Central Christian
@
North Lake

5:30pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Prospect Charter


TBD
Triad
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

5pm
Condon / Wheeler
@
South Wasco County

5pm
Ione / Arlington
@
Dufur

1A-7 Old Oregon League

6pm
Joseph
@
Cove

6:30pm
Imbler
@
Powder Valley