Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
Moda Health Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Grant
@
Benson

6:30pm
Roosevelt
@
Lincoln

6:30pm
Madison
@
Jefferson, Portland

6:30pm
Franklin
@
Wilson

6A-2 Metro League

6:45pm
Westview
@
Sunset

6:45pm
Beaverton
@
Aloha

6:45pm
Jesuit
@
Mountainside

6A-4 Mt. Hood Conference

6:15pm
Clackamas
@
Centennial

6:15pm
Gresham
@
Reynolds

6:15pm
David Douglas
@
Sandy

6:15pm
Central Catholic
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

6:45pm
Lakeridge
@
St. Mary's Academy

6:30pm
Oregon City
@
West Linn

6:30pm
Tigard
@
Canby

6:30pm
Lake Oswego
@
Tualatin

Non-League

6:45pm
Eagle Point
@
South Medford

6:45pm
Sheldon
@
South Eugene

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
Parkrose
@
La Salle Prep

6:45pm
Scappoose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

6:45pm
Putnam
@
Wilsonville

6:45pm
Hillsboro
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Churchill
@
North Bend

6:45pm
Willamette
@
North Eugene

6:45pm
Springfield
@
Thurston

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
West Albany
@
Lebanon

6pm
South Albany
@
Central

6pm
Dallas
@
Crescent Valley

6:30pm
Silverton
@
North Salem

West Salem High School

Non-League

6:45pm
Crater
@
Henley

6:30pm
The Dalles
@
Banks

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Woodburn
@
Sisters

6pm
Philomath
@
Cascade

6pm
Sweet Home
@
Stayton

4A-6 Greater Oregon League

6:30pm
Ontario
@
Baker

6:30pm
La Grande
@
McLoughlin

Non-League

6:30pm
Mazama
@
Cascade Christian

6:30pm
Valley Catholic
@
Marist Catholic

6pm
Cottage Grove
@
Hidden Valley

6:30pm
Marshfield
@
North Valley

5:30pm
Gladstone
@
Seaside

6:30pm
Junction City
@
Tillamook

3A-6 Eastern Oregon League

6:30pm
Nyssa
@
Burns

Non-League

6pm
Santiam Christian
@
Rainier

6pm
South Umpqua
@
Creswell

6:30pm
Brookings-Harbor
@
Del Norte High School (CA)

5pm
Tri Cites Prep (WA)
@
Irrigon

6pm
Riverside
@
Stevenson (WA)

6pm
Willamina
@
Yamhill-Carlton

2A-1 Northwest League

6:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Columbia Christian

6pm
Faith Bible
@
Gaston

6:30pm
Nestucca
@
Knappa

6:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Vernonia

2A-2 Tri-River Conference

6pm
Chemawa
@
Sheridan

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakland
@
Jefferson

6pm
Oakridge
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Regis
@
Central Linn

6pm
Monroe
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
Gold Beach
@
Coquille

6:30pm
Toledo
@
Bandon

6:30pm
Reedsport
@
Waldport

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Lost River
@
Bonanza

5:15pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Illinois Valley

5:15pm
Glide
@
Rogue River

Non-League

5:30pm
Grant Union
@
Prairie City

5:15pm
Modoc (CA)
@
Lakeview

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Valor Christian
@
Open Door Christian Acad.

6pm
Country Christian
@
Southwest Christian

6pm
Portland Waldorf
@
Damascus Christian

1A-2 Casco League

6pm
St. Paul
@
Crosshill Christian

6pm
Falls City
@
Jewell

6pm
C.S. Lewis Academy
@
Willamette Valley Christian

6pm
Perrydale
@
Livingstone Adventist Acad.

1A-3 Mountain West League

6pm
McKenzie
@
Mapleton

6pm
Mohawk
@
Crow

6pm
Siletz Valley
@
Triangle Lake

6pm
Alsea
@
Oak Hill

1A-4 Skyline League

6pm
Yoncalla
@
Days Creek

6pm
Powers
@
Glendale

6pm
Elkton
@
North Douglas

6pm
New Hope Christian
@
Umpqua Valley Christian

5:30pm
Riddle
@
Pacific

1A-5 Mountain Valley League

6:30pm
North Lake
@
Trinity Lutheran

5pm
Chiloquin
@
Central Christian

5:30pm
Prospect Charter
@
Hosanna Christian

5:30pm
Triad
@
Rogue Valley Adventist Acad.

4:30pm
Gilchrist
@
Paisley

1A-6 Big Sky League

5pm
South Wasco County
@
Echo

5pm
Dufur
@
Sherman

5pm
Mitchell / Spray
@
Condon / Wheeler

1A-7 Old Oregon League

5pm
Wallowa
@
Joseph

5pm
Elgin
@
Griswold