Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
Recruit Officials Ad
Pacific Office Automation - 1 Ad

2019 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Jefferson, Portland
@
Benson

6:30pm
Franklin
@
Cleveland

6:30pm
Roosevelt
@
Madison

6:30pm
Wilson
@
Grant

6A-2 Metro League

6:45pm
Westview
@
Southridge

6:45pm
Jesuit
@
Sunset

6:45pm
Mountainside
@
Beaverton

6A-3 Pacific Conference

6:45pm
McMinnville
@
Sherwood

6:45pm
Forest Grove
@
Liberty

6:45pm
Newberg
@
Century

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
St. Mary's Academy
@
Lake Oswego

6:30pm
West Linn
@
Tigard

6:30pm
Oregon City
@
Canby

6:30pm
Tualatin
@
Lakeridge

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Sprague
@
Mountain View

6:30pm
West Salem
@
Bend

6:30pm
McKay
@
South Salem

6:30pm
McNary
@
Summit

Non-League

6:45pm
South Medford
@
Mazama

6:45pm
South Eugene
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
Wilsonville
@
La Salle Prep

6:45pm
St. Helens
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

6:45pm
Hillsboro
@
Scappoose

6:45pm
Putnam
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

6:45pm
North Bend
@
Eagle Point

6:45pm
North Eugene
@
Thurston

6:45pm
Crater
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

4pm
North Salem
@
West Albany

6pm
South Albany
@
West Albany

4pm
Lebanon
@
Corvallis

4pm
Crescent Valley
@
Corvallis

4pm
Dallas
@
Silverton

5:30pm
Dallas
@
Central

Silverton High School
4pm
Lebanon
@
Crescent Valley

Corvallis HS
7pm
Central
@
Silverton

5:30pm
North Salem
@
South Albany

West Albany

Non-League

4pm
Crook County
@
Marist Catholic

6pm
Estacada
@
Hood River Valley

5:30pm
La Pine
@
Redmond

4A-3 Oregon West Conference

6pm
Sisters
@
Cascade

6pm
Stayton
@
Newport

6pm
Sweet Home
@
Philomath

Non-League

6:30pm
Sutherlin
@
Siuslaw

6pm
Rainier
@
Astoria

6:30pm
Cascade Christian
@
Henley

4:30pm
Phoenix
@
South Umpqua

6pm
Madras
@
Woodburn

7pm
Hidden Valley
@
Marist Catholic


TBD
Klamath Union
@
Cottage Grove

6:30pm
Homedale (ID)
@
Baker

6:45pm
Junction City
@
Valley Catholic

6pm
Elmira
@
Gladstone

5pm
McLoughlin
@
Touchet (WA)

6:30pm
North Marion
@
Seaside

6:30pm
Molalla
@
Tillamook

3A-1 Lewis & Clark League

6:30pm
De La Salle North Catholic
@
Westside Christian

6pm
Riverdale
@
Catlin Gabel

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
Riverside
@
Umatilla

Non-League

6pm
Willamina
@
Dayton

6pm
Blanchet Catholic
@
Santiam Christian

6:30pm
Brookings-Harbor
@
McKinleyville (CA)

6:30pm
Burns
@
Grant Union

6pm
Pleasant Hill
@
Douglas

6:15pm
Clatskanie
@
Oregon Episcopal

6:30pm
Warrenton
@
Amity

6:30pm
Yamhill-Carlton
@
Knappa

5pm (MT)
Vale
@
Skyview (ID)

7pm (MT)
Vale
@
Fruitland (ID)

N
Skyview High School (ID)

2A-1 Northwest League

6:30pm
Columbia Christian
@
Gaston

6:30pm
Faith Bible
@
Portland Christian

2A-2 Tri-River Conference

6pm
Western Christian
@
Sheridan

6pm
Gervais
@
Chemawa

5:30pm
Culver
@
Kennedy

6pm
Santiam
@
Colton

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakridge
@
Oakland

6pm
Jefferson
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Central Linn
@
Lowell

6pm
Monroe
@
Regis

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
Gold Beach
@
Myrtle Point

6:30pm
Gold Beach
@
Coquille

6:30pm
Waldport
@
Toledo

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Rogue River
@
Lost River

5:15pm
Illinois Valley
@
Glide

6pm
Canyonville Acad.
@
Bonanza

7pm
Lakeview
@
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.

1A-3 Mountain West League

4pm
Mohawk
@
Eddyville Charter

6pm
Crow
@
Eddyville Charter

5:30pm
Mohawk
@
Crow

N
Eddyville

1A-4 Skyline League

6pm
Glendale
@
Riddle

6pm
New Hope Christian
@
Camas Valley

6pm
North Douglas
@
Yoncalla

6pm
Umpqua Valley Christian
@
Elkton

6pm
Pacific
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Hosanna Christian
@
Triad

6:30pm
Central Christian
@
Trinity Lutheran

5:30pm
Paisley
@
Prospect Charter

5:30pm
Chiloquin
@
Rogue Valley Adventist Acad.

5:30pm
Gilchrist
@
North Lake

1A-6 Big Sky League

5pm
South Wasco County
@
Ione / Arlington

5pm
Condon / Wheeler
@
Dufur

1A-7 Old Oregon League

5:30pm
Wallowa
@
Powder Valley

6:30pm
Pine Eagle
@
Imbler