Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ve-banner-ads-234x60.png Ad
COVID-19 UPDATE:
4/1 - The OSAA is suspending practices and contests for all spring sports and activities through April 28; OSAA Coronavirus Information Page.
OSAA_Prizewin_728x90.jpg Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2020 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
Cleveland
@
Grant

4:30pm
Franklin
@
Roosevelt

6A-2 Metro League

5pm
Sunset
@
Westview

5pm
Mountainside
@
Jesuit

5pm
Aloha
@
Beaverton

6A-3 Pacific Conference

5pm
McMinnville
@
Forest Grove

5pm
Sherwood
@
Liberty

5pm
Century
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Central Catholic
@
Gresham

5pm
Sandy
@
Centennial

5pm
Barlow
@
Reynolds

5pm
Clackamas
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

5pm
Oregon City
@
Tualatin

6:45pm
Tigard
@
West Linn

Rosemont Ridge Middle School
4:30pm
Lake Oswego
@
Lakeridge

Non-League

5pm
Canby
@
Southridge

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
Hillsboro
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5pm
Scappoose
@
St. Helens

5pm
Putnam
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

5pm
Eagle Point
@
Churchill

Double Header
3pm
Eagle Point
@
Churchill

Double Header
11am
Thurston
@
Crater

1pm
Thurston
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Lebanon
@
Crescent Valley

5pm
South Albany
@
Corvallis

5pm
West Albany
@
Silverton

5pm
Central
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

3pm
Redmond
@
Ridgeview

5pm
Redmond
@
Ridgeview

3pm
Crook County
@
The Dalles / Dufur / Sherman / South Wasco County

5pm
Crook County
@
The Dalles / Dufur / Sherman / South Wasco County

4A-1 Cowapa League

5pm
Valley Catholic
@
Astoria

CMH Field Astoria
5pm
Seaside
@
Tillamook

4A-4 Sky Em League

3pm
Cottage Grove
@
Siuslaw

5pm
Cottage Grove
@
Siuslaw

3pm
Marist Catholic
@
Junction City

5pm
Marist Catholic
@
Junction City

3pm
Marshfield
@
Elmira

5pm
Marshfield
@
Elmira

3A-2 PacWest Conference

4:30pm
Blanchet Catholic
@
Yamhill-Carlton

4:30pm
Dayton
@
Scio

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
Santiam Christian
@
Harrisburg

3A-5 Far West League

3pm
Douglas
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 7, 300 Lowry Lane, Medford OR 97501
5pm
Douglas
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 7, 300 Lowry Lane, Medford OR 97501
3pm
Sutherlin
@
South Umpqua

5pm
Sutherlin
@
South Umpqua

3A-SD1 Special District 1

3pm
C
X
L
Clatskanie
@
Taft

5pm
C
X
L
Clatskanie
@
Taft

3pm
Willamina
@
Rainier

5pm
Willamina
@
Rainier

3A-SD2 Special District 2

1pm
Umatilla
@
Enterprise / Wallowa / Joseph

3pm
Umatilla
@
Enterprise / Wallowa / Joseph

4pm
Irrigon
@
Burns / Crane

1pm
Irrigon
@
Burns / Crane

1pm
Nyssa
@
Riverside

3pm
Nyssa
@
Riverside

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
Perrydale
@
Nestucca

5pm
Perrydale
@
Nestucca

3pm
Vernonia
@
Gaston

5pm
Vernonia
@
Gaston

3pm
Neah-Kah-Nie
@
St. Paul

5pm
Neah-Kah-Nie
@
St. Paul

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Kennedy
@
Regis

4:30pm
Gervais
@
Sheridan

4pm
Culver
@
Western Christian

4:30pm
Colton
@
Central Linn

4:30pm
Jefferson
@
Santiam

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Days Creek / Milo Adventist Acad.
@
Oakridge

4:30pm
Elkton
@
North Douglas

4:30pm
Glide
@
Yoncalla

4:30pm
Riddle
@
Mohawk

4:30pm
Oakland
@
Lowell

4:30pm
Glendale
@
Monroe

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Gold Beach
@
Reedsport

4:30pm
Coquille
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

4:30pm
Bandon
@
Myrtle Point

Non-League


TBD
Pilot Rock / Nixyaawii
@
Toledo

TBD