Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OnPoint_2020_Spring All-State_234x60.jpg Ad
Recruit Officials Ad
RTA_160X600.jpg Ad

2020 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
C
X
L
Cleveland
@
Franklin

Erv Lind Stadium
4:30pm
C
X
L
Lincoln
@
Roosevelt

4pm
C
X
L
Wilson
@
Grant

Rieke

6A-2 Metro League

5pm
C
X
L
Jesuit
@
Mountainside

5pm
C
X
L
Beaverton
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

5pm
C
X
L
Forest Grove
@
McMinnville

5pm
C
X
L
Liberty
@
Sherwood

5pm
C
X
L
Newberg
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

3:45pm
C
X
L
Gresham
@
Central Catholic

Delta Park
4:30pm
C
X
L
Centennial
@
Sandy

4:30pm
C
X
L
Reynolds
@
Barlow

4:30pm
C
X
L
David Douglas
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

5pm
C
X
L
Tualatin
@
Oregon City

5pm
C
X
L
West Linn
@
Tigard

5pm
C
X
L
Lakeridge
@
Lake Oswego

Lake Oswego Junior High

6A-6 Mountain Valley Conference

5pm
C
X
L
McKay
@
West Salem

Non-League

5pm
C
X
L
Southridge
@
Canby

5pm
C
X
L
Westview
@
Sunset

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
C
X
L
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

5pm
C
X
L
St. Helens
@
Hillsboro

5pm
C
X
L
Wilsonville
@
Parkrose

4:30pm
C
X
L
La Salle Prep
@
Putnam

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
C
X
L
North Salem
@
South Albany

5pm
C
X
L
Crescent Valley
@
Central

5pm
C
X
L
Dallas
@
Silverton

5pm
C
X
L
Corvallis
@
West Albany

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
C
X
L
Molalla
@
Corbett

4:30pm
C
X
L
North Marion
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

4:30pm
C
X
L
Philomath
@
Sisters

4:30pm
C
X
L
Newport
@
Cascade

4:30pm
C
X
L
Woodburn
@
Stayton

4A-5 Skyline Conference

5pm
C
X
L
Henley
@
North Valley

5pm
C
X
L
Phoenix
@
Mazama

5pm
C
X
L
Klamath Union
@
Hidden Valley

Non-League

4:30pm
C
X
L
Gladstone
@
Madras

3A-2 PacWest Conference

4:30pm
C
X
L
Scio
@
Dayton

3A-SD1 Special District 1

3pm
C
X
L
Portland Adventist Acad.
@
Clatskanie

4:30pm
C
X
L
Portland Adventist Acad.
@
Clatskanie

Non-League

5pm (MT)
C
X
L
Nyssa
@
Nampa Christian (ID)

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
C
X
L
Colton
@
Jefferson

4:30pm
C
X
L
Kennedy
@
Sheridan

4:30pm
C
X
L
Santiam
@
Regis

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
C
X
L
North Douglas
@
Lowell

4:30pm
C
X
L
Mohawk
@
Monroe

4:30pm
C
X
L
Yoncalla
@
Oakridge

4:30pm
C
X
L
Glide
@
Oakland

4:30pm
C
X
L
Elkton
@
Glendale

4:30pm
C
X
L
Riddle
@
Days Creek / Milo Adventist Acad.