Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ORANG_STA_234x60.jpg Ad
COVID-19 UPDATE:
4/1 - The OSAA is suspending practices and contests for all spring sports and activities through April 28; OSAA Coronavirus Information Page.
ve-banner-ads728x90.png Ad
RTA_160X600.jpg Ad

2020 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
C
X
L
Cleveland
@
Lincoln

Hamilton Park
4pm
C
X
L
Wilson
@
Franklin

4pm
C
X
L
Grant
@
Madison

Lents Park

Non-League

4pm
C
X
L
Mountain View
@
South Medford

5pm
C
X
L
Oregon City
@
McMinnville

5pm
C
X
L
Clackamas
@
Glencoe

5pm
C
X
L
Roseburg
@
West Albany

4:30pm
C
X
L
Central
@
Barlow

5pm
C
X
L
Liberty
@
Sprague

4:30pm
C
X
L
Beaverton
@
Lakeridge

4:30pm
C
X
L
Reynolds
@
The Dalles / Dufur / Sherman / South Wasco County

4:30pm
C
X
L
Parkrose
@
Summit

4:30pm
C
X
L
Central Catholic
@
North Medford

5pm
C
X
L
West Salem
@
Dallas

Non-League

5pm
C
X
L
Ridgeview
@
Marist Catholic

5pm
C
X
L
North Bend
@
Springfield

4:30pm
C
X
L
Ashland
@
Mazama

4:30pm
C
X
L
Hood River Valley
@
Putnam

5pm
C
X
L
Willamette
@
Churchill

4:30pm
C
X
L
Thurston
@
Elmira

4:30pm
C
X
L
McLoughlin / Griswold
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

5pm
C
X
L
Banks
@
Astoria

CMH Field Astoria

Non-League

4:30pm
C
X
L
South Umpqua
@
Siuslaw

2pm
C
X
L
Baker / Powder Valley
@
Grant Union / Prairie City

4:30pm
C
X
L
Phoenix
@
Sutherlin

4:30pm
C
X
L
Brookings-Harbor
@
Marshfield

4:30pm
C
X
L
North Valley
@
Scio

3A-4 Mountain Valley Conference

4:30pm
C
X
L
Harrisburg
@
La Pine

4:30pm
C
X
L
Creswell
@
Pleasant Hill

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
C
X
L
Taft
@
Rainier

4:30pm
C
X
L
Clatskanie
@
Portland Adventist Acad.

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

4:30pm
C
X
L
Warrenton
@
Willamina

Non-League

4pm
C
X
L
Echo / Stanfield
@
Irrigon

4:30pm
C
X
L
Oakland
@
Douglas

4pm
C
X
L
Cascade Christian
@
Bonanza

5pm (MT)
C
X
L
Nampa Christian (ID)
@
Nyssa

4:30pm
C
X
L
Monroe
@
Dayton

4:30pm
C
X
L
Yamhill-Carlton
@
Santiam Christian

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
C
X
L
Gaston
@
Knappa

4:30pm
C
X
L
Neah-Kah-Nie
@
Nestucca

4:30pm
C
X
L
St. Paul
@
Perrydale

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
C
X
L
Colton
@
Regis

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
C
X
L
Gold Beach
@
Waldport

4:30pm
C
X
L
Reedsport
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

4:30pm
C
X
L
Myrtle Point
@
Toledo

4:30pm
C
X
L
Coquille
@
Bandon

Non-League

4:30pm
C
X
L
Portland Christian [JV]
@
Chemawa

4:30pm
C
X
L
Modoc (CA)
@
Lost River

4:30pm
C
X
L
Oakridge
@
Days Creek / Milo Adventist Acad.

4pm
C
X
L
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Riddle