Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
COVID-19 UPDATE:
5/20 - OSAA Reopening Sports/Activities Summer Guidance; OSAA Coronavirus Information Page.
USArmy_188810-728x90.gif Ad
CKE_DD_2.99_160x600.jpg Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-6 Mountain Valley Conference

2:30pm
53
18
Summit
@
Sprague

Non-League

1pm
32
57
Scappoose
@
Crescent Valley

4A-1 Cowapa League

6pm
49
37
Banks
@
Seaside

4A-6 Greater Oregon League

6:30pm
42
49
La Grande
@
Baker

3A-2 PacWest Conference

7pm
42
43
Salem Academy
@
Yamhill-Carlton

N
Central High School
3pm
20
43
Dayton
@
Amity

N
Central High School

Coastal Range League District

5pm
41
61
Willamina
@
Clatskanie

Coastal Range League District
N
McMinnville High School

EOL District Tournament

1pm
34
32
Burns
@
Vale

EOL District Tournament
N
EOU

Lewis and Clark District Championship

8pm
29
55
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

Lewis and Clark District Championship
N
Wilson High School

2A-1 Northwest League

5pm
36
54
Portland Christian
@
Vernonia

Vernonia High School
2pm
59
52
Faith Bible
@
Knappa

N
Vernonia High School

2A-2 Tri-River Conference

6pm
48
53
Gervais
@
Kennedy

2A-3 Central Valley Conference

7pm
33
44
Central Linn
@
Monroe

2A-5 Southern Cascade League

3pm
32
37
Lakeview
@
Lost River

Blue Mountain District Tournament

1pm
38
40
Heppner
@
Enterprise

Blue Mountain District Tournament
N
Pendleton Convention Center OT
6pm
41
63
Stanfield
@
Union

Blue Mountain District Tournament
N
Pendleton Convention Center

1A-2 Casco League

2pm
18
44
Perrydale
@
St. Paul

N
George Fox University (Casco League Championship)
6:30pm
50
35
Livingstone Adventist Acad.
@
Willamette Valley Christian

N
George Fox University (Casco League Championships)

1A-3 Mountain West League

2pm
30
73
Triangle Lake
@
Mohawk

N
Harrisburg High School
11am
39
57
Siletz Valley
@
Eddyville Charter

N
Harrisburg High School

1A-4 Skyline League

5pm
41
49
Elkton
@
North Douglas

N
Sutherlin HS
2pm
44
48
Pacific / Powers
@
Days Creek

N
Sutherlin HS

1A-5 Mountain Valley League

7:15pm
18
39
Paisley
@
Rogue Valley Adventist Acad.

N

TBD
48
37
Chiloquin
@
Trinity Lutheran

Big Sky District Tournament


TBD
50
54
Ione / Arlington
@
South Wasco County

Big Sky District Tournament
N
Madras High School
3:30pm
50
44
Dufur
@
Echo

Big Sky District Tournament
N
Madras High School

High Desert League Tournament

4pm
27
59
Prairie City
@
Crane

High Desert League Tournament
N
John Day
11am
24
60
Adrian
@
Jordan Valley

High Desert League Tournament
N
John Day, Oregon

Old Oregon League District Tournament

11am
48
54
Wallowa
@
Elgin

Old Oregon League District Tournament
N
Baker City High School
3pm
26
31
Powder Valley
@
Joseph

Old Oregon League District Tournament
N
Baker HS

Valley 10 District Championships

4pm
41
47
Country Christian
@
Damascus Christian

Valley 10 District Championships
N
Multnomah University
1pm
29
36
North Clackamas Christian
@
Southwest Christian

Valley 10 District Championships
N
Multnomah University