Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA_234x60.jpg Ad
Recruit Officials Ad
ORANG_STA_160x600.jpg Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
33
43
Franklin
@
Grant

7:15pm
24
94
Jefferson, Portland
@
Benson

7:15pm
51
38
Wilson
@
Madison

Marshall Campus
7:15pm
67
51
Roosevelt
@
Cleveland

6A-2 Metro League

7pm
66
39
Southridge
@
Sunset

7pm
38
34
Beaverton
@
Jesuit

7pm
24
71
Aloha
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
26
25
Century
@
Sherwood

7:15pm
33
45
Glencoe
@
McMinnville

7:15pm
35
78
Newberg
@
Liberty

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
16
65
Gresham
@
Clackamas

5:45pm
L
I
V
E
Centennial
@
Sandy

6pm
22
79
Reynolds
@
Central Catholic

6pm
38
62
David Douglas
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

7pm
58
61
St. Mary's Academy
@
Lakeridge

7:15pm
50
32
Tualatin
@
Canby

5:45pm
52
49
West Linn
@
Oregon City

OT
7pm
50
24
Tigard
@
Lake Oswego

West Gym

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
19
45
Mountain View
@
Bend

7:15pm
40
55
West Salem
@
South Salem

7:15pm
35
66
McKay
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
46
28
Sheldon
@
Grants Pass

6:45pm
82
33
South Medford
@
Roseburg

6:45pm
28
60
North Medford
@
South Eugene

5A-2 Midwestern League

5:15pm
L
I
V
E
Eagle Point
@
North Bend

5:15pm
36
46
Willamette
@
Crater

6:45pm
62
28
Churchill
@
Springfield

5:15pm
L
I
V
E
Ashland
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
51
47
Central
@
Lebanon

7pm
26
86
North Salem
@
West Albany

7:15pm
46
58
Corvallis
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

5:30pm
67
34
Ridgeview
@
Crook County

6:30pm
52
38
Redmond
@
Hood River Valley

7pm
33
19
Pendleton
@
The Dalles

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
36
64
Estacada
@
Corbett

5:30pm
42
26
North Marion
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

7pm
45
39
Sisters
@
Sweet Home

7pm
48
63
Woodburn
@
Cascade

7pm
67
32
Philomath
@
Newport

4A-4 Sky Em League

5:45pm
37
41
Marshfield
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6pm
36
43
Mazama
@
Henley

6pm
82
43
Phoenix
@
Klamath Union

6pm
24
55
North Valley
@
Hidden Valley

EOL District Tournament

Noon
16
43
Riverside
@
Vale

EOL District Tournament
N
EOU
5pm
31
40
Nyssa
@
Burns

EOL District Tournament
N
Eastern Oregon University

2A-3 Central Valley Conference

7pm
25
39
Oakland
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

7pm
24
65
Waldport
@
Coquille

Blue Mountain District Tournament

1pm
28
43
Enterprise
@
Stanfield

Blue Mountain District Tournament
N
Pendleton Convention Center
6pm
32
47
Grant Union
@
Heppner

Blue Mountain District Tournament
N
Pendleton Convention Center

1A-5 Mountain Valley League

2pm
41
42
North Lake
@
Trinity Lutheran

Trinity Lutheran School

TBD
L
I
V
E
Paisley
@
Chiloquin

N
Trinity Luthern HS

Big Sky District Tournament

3pm
50
58
Ione / Arlington
@
Dufur

Big Sky District Tournament
N
Madras High School
6pm
39
62
South Wasco County
@
Echo

Big Sky District Tournament
N
Madras High School

High Desert League Tournament

1pm
45
42
Prairie City
@
Jordan Valley

High Desert League Tournament
N
John Day
6pm
29
78
Adrian
@
Crane

High Desert League Tournament
N
John Day, Oregon

Old Oregon League District Tournament

2pm
39
42
Elgin
@
Powder Valley

Old Oregon League District Tournament
N
Baker High School
6pm
48
52
Wallowa
@
Joseph

Old Oregon League District Tournament
N
Baker HS

Skyline District

2pm
48
32
Elkton
@
Pacific / Powers

Skyline District
N
Sutherlin High School
5pm
39
44
Days Creek
@
North Douglas

Skyline District
N
Sutherlin HS