OnPoint Community Credit Union
Wendys AOTW 234x60 Ad
NSP Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5:30pm
Wilson
@
Grant

6A-2 Metro League

7pm
Westview
@
Sunset

7pm
Southridge
@
Mountainside

7pm
Jesuit
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
McMinnville
@
Forest Grove

5:45pm
Sherwood
@
Newberg

5:45pm
Liberty
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
Clackamas
@
Gresham

N
Barlow
7:30pm
Sandy
@
Centennial

6A-5 Three Rivers League

7pm
St. Mary's Academy
@
Lake Oswego

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
North Medford
@
Sheldon

6:45pm
Grants Pass
@
South Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
La Salle Prep

5:30pm
Wilsonville
@
Scappoose

5A-2 Midwestern League

6:45pm
Churchill
@
North Bend


TBD
Eagle Point
@
Springfield

5:15pm
Thurston
@
Crater


TBD
Ashland
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
West Albany
@
Lebanon

7pm
North Salem
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Hood River Valley
@
Ridgeview

6:45pm
Redmond
@
The Dalles

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
North Marion
@
Madras

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Stayton
@
Sisters

5:30pm
Sweet Home
@
Cascade

5:30pm
Woodburn
@
Newport

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Siuslaw
@
Marshfield

7:15pm
Marist Catholic
@
Junction City

7:15pm
Cottage Grove
@
Elmira

4A-5 Skyline Conference

6pm
Phoenix
@
Henley

4A-6 Greater Oregon League

5:30pm (MT)
Baker
@
Ontario

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Oregon Episcopal
@
Catlin Gabel

3A-2 PacWest Conference

7:30pm
Scio
@
Yamhill-Carlton

6pm
Amity
@
Dayton

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Warrenton
@
Clatskanie

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Santiam Christian
@
Harrisburg

7:30pm
La Pine
@
Creswell

3A-5 Far West League

7pm
Brookings-Harbor
@
St. Mary's, Medford

7pm
Cascade Christian
@
Douglas

7pm
Sutherlin
@
South Umpqua

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
Burns
@
Irrigon

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Lowell
@
Oakland

7:30pm
Jefferson
@
Oakridge

7:30pm
Monroe
@
East Linn Christian Acad.

2A-4 Sunset Conference

5:30pm
Toledo
@
Gold Beach

5:30pm
Waldport
@
Myrtle Point

7pm
Bandon
@
Coquille

2A-5 Southern Cascade League

7pm
Glide
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
Pilot Rock
@
Stanfield

1A-2 Casco League

5:30pm
Falls City
@
Crosshill Christian

1A-5 Mountain Valley League


TBD
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Trinity Lutheran

5:30pm
Paisley
@
Hosanna Christian

5:30pm
Triad
@
Prospect Charter

7pm
Central Christian
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

6pm
South Wasco County
@
Mitchell / Spray

6pm
Condon / Wheeler
@
Echo

1A-7 Old Oregon League

6pm
Joseph
@
Powder Valley

6pm
Nixyaawii
@
Elgin

1A-8 High Desert League


TBD
Crane
@
Four Rivers

Non-League

5pm
Damascus Christian
@
Alsea