Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wendys AOTW 234x60 Ad
RTA_728x90.jpg Ad
USArmy_186466-160x600.gif Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7:15pm
Sheldon
@
Hillsboro

6:30pm
Ridgeview
@
Mountain View

6:45pm
Cleveland
@
Grants Pass

7pm
Tualatin
@
Glencoe

7pm
Madras
@
Bend

7:15pm
West Salem
@
Grant

7pm
South Salem
@
Barlow

7pm
Sunset
@
McMinnville

7pm
Jefferson, Portland
@
Centennial

7pm
Tigard
@
Westview

7:15pm
Madison
@
McNary

7:30pm
Benson
@
Central Catholic

7:15pm
Sprague
@
Wilson

6:45pm
Roseburg
@
Willamette

6pm
Sandy
@
Aloha

7:30pm
Roosevelt
@
Clackamas

6:30pm
Lakeridge
@
McKay

7:15pm
Lake Oswego
@
Lincoln

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Corvallis
@
Lebanon

7pm
Silverton
@
West Albany

7pm
Dallas
@
South Albany

7pm
Crescent Valley
@
North Salem

South Salem High School

Non-League

5:30pm
St. Helens
@
De La Salle North Catholic

Portland Adventist
6:45pm
Redmond
@
Thurston

5:45pm
The Dalles
@
Scappoose

6:45pm
Wilsonville
@
Churchill

7pm
Springfield
@
Central

7pm
Lewiston (WA)
@
Pendleton

7:15pm
Skyview (WA)
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Non-League

7pm
Cottage Grove
@
Sisters

7pm
Marist Catholic
@
Hidden Valley


TBD
Yreka HS (CA)
@
Henley

5:45pm
Brookings-Harbor
@
Marshfield

5:45pm
Pleasant Hill
@
Elmira

6pm
Burns
@
Baker

6pm
Riverdale
@
Valley Catholic

6pm
Banks
@
Rainier

7:30pm (MT)
Nyssa
@
Ontario

7pm
Corbett
@
Stevenson (WA)

Non-League

6pm
Jefferson
@
Scio

5:30pm
Creswell
@
Sutherlin

6pm
Portland Adventist Acad.
@
Santiam Christian

6pm
Weston-McEwen
@
Irrigon

6pm
Blanchet Catholic
@
Catlin Gabel

6pm
Yamhill-Carlton
@
Clatskanie

6:30pm
Cascade Christian
@
Lost River

6pm
Stanfield
@
Umatilla

6pm
Bonanza
@
La Pine

6pm
Riverside
@
Heppner

6pm
Oregon Episcopal
@
Willamina

7pm (MT)
Parma (ID)
@
Vale

4:30pm
St. Mary's, Medford
@
Etna (CA)

2A-1 Northwest League

6pm
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

Non-League

4:30pm
Condon / Wheeler
@
Pilot Rock

6pm
Rogue River
@
Riddle

5:30pm
Gold Beach
@
Illinois Valley

6pm
Coquille
@
Oakland

6pm
Reedsport
@
Yoncalla

6pm
Bandon
@
Pacific / Powers

6pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Waldport
@
Monroe

5:30pm
C
X
L
ETNA (CA)
@
Lakeview

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Trinity Academy
@
Damascus Christian

6pm
Country Christian
@
Portland Waldorf

6pm
North Clackamas Christian
@
St. Stephen's Acad.

Lake Bible Church 4565 Carman Dr. Lake Oswego, OR 97035

1A-2 Casco League

5:30pm
Oregon School f/t Deaf
@
Perrydale

5:30pm
Crosshill Christian
@
Falls City

5:30pm
St. Paul
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Mapleton
@
Eddyville Charter

5:30pm
Siletz Valley
@
McKenzie

5:30pm
Alsea
@
Crow

5:30pm
Mohawk
@
Triangle Lake

1A-5 Mountain Valley League

4:30pm
Trinity Lutheran
@
Chiloquin

5pm
Hosanna Christian
@
Central Christian

4pm
Prospect Charter
@
Gilchrist

4pm
North Lake
@
Triad

Non-League

6pm
Echo
@
Griswold

5:30pm
C.S. Lewis Academy
@
Livingstone Adventist Acad.

5:30pm
Grand View Christian Acad. [JV]
@
Jewell

6pm
Trout Lake (WA)
@
Southwest Christian

6pm (MT)
Four Rivers
@
Cascade High School (ID)