Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
19ONP460_Prize_Ad-728x90_F.jpg Ad
19ONP460_Prize_Ad-160x600_F.jpg Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
30
51
Tigard
@
Sheldon

7pm
42
28
Sherwood
@
Sunset

7pm
22
49
Gresham
@
Lake Oswego

West Gym
6:30pm
51
36
Bend
@
Ridgeview

6:30pm
30
58
Glencoe
@
South Salem

7:15pm
60
63
Southridge
@
Benson

7:15pm
35
59
Century
@
Grant

7pm
44
51
Mountainside
@
Canby

7pm
35
40
Jesuit
@
Oregon City

7pm
33
63
Franklin
@
McMinnville

6pm
56
24
Tualatin
@
North Medford

Central Medford High School, Medford OR
7pm
29
34
Lincoln
@
Newberg

7pm
53
59
Jefferson, Portland
@
Aloha

7pm
54
72
Westview
@
West Salem

7pm
23
55
Madison
@
Lakeridge

7pm
52
55
Camas (WA)
@
West Linn

5:30pm
44
36
North Salem
@
Sprague

7:15pm
30
56
Sandy
@
Wilson

6:45pm
40
33
North Eugene
@
Roseburg

7pm
30
54
Reynolds
@
McKay

Non-League

7pm
40
53
North Bend
@
Brookings-Harbor

7pm
61
46
Willamette
@
Lebanon

6:30pm
66
34
Hillsboro
@
Redmond

7:15pm
52
59
Thurston
@
Putnam

7:30pm
31
45
Scappoose
@
Seaside

7pm
40
71
Crook County
@
Madras

7pm
53
37
Churchill
@
Crescent Valley

Bus Round Trip
5:30pm
62
31
Ashland
@
North Valley

7:15pm
35
49
Dallas
@
St. Helens

7pm
34
48
Molalla
@
Silverton

5:30pm
36
62
Central
@
Philomath

7:15pm
46
59
Springfield
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7pm
45
43
South Albany
@
Woodburn

5:30pm
48
40
Corvallis
@
North Marion

7pm
41
31
Pendleton
@
Southridge (WA)

Non-League

5:45pm
64
29
Sutherlin
@
Siuslaw

5:30pm
35
41
Elmira
@
Sisters

7pm
51
39
Marist Catholic
@
Newport

5pm
26
40
Cascade
@
Astoria

5:30pm
51
41
Henley
@
St. Mary's, Medford

6pm
36
27
McLoughlin
@
Irrigon

7pm
35
42
Cottage Grove
@
Gladstone

5:30pm
60
52
La Grande
@
Burns

6pm
47
59
Valley Catholic
@
Kennedy

7:30pm
57
51
Hidden Valley
@
Del Norte (CA)

7pm
48
34
Corbett
@
Tillamook

7:30pm (MT)
27
62
Ontario
@
Fruitland (ID)

Non-League

5:30pm
32
52
Douglas
@
Bandon

6pm
37
51
Illinois Valley
@
Cascade Christian

6pm
21
46
De La Salle North Catholic
@
Mannahouse Christian Acad.

6pm
22
56
Blanchet Catholic
@
Santiam Christian

6pm
36
21
Rainier
@
Catlin Gabel

5:30pm
41
26
Westside Christian
@
Siletz Valley

6pm
20
35
Portland Adventist Acad.
@
Portland Christian

Rockwood Commons (740 SE 182nd Ave., Portland, OR)
5:30pm
71
32
South Umpqua
@
Myrtle Point

6:30pm
42
50
Riverdale
@
Chemawa

5:30pm
30
49
Scio
@
Central Linn

6pm
28
35
Waldport
@
Creswell

5pm
49
40
Faith Bible
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
23
63
Amity
@
Oregon Episcopal

6pm
16
58
Oakridge
@
Pleasant Hill

7:30pm (MT)
32
47
Payette (ID)
@
Nyssa

6:30pm
47
34
Taft
@
Dayton

7pm (MT)
43
64
Vale
@
Weiser (ID)

5pm
34
52
Burns [FR]
@
North Lake

Non-League

6pm
51
34
Jefferson
@
Eddyville Charter

6pm
42
22
Gold Beach
@
Glendale

6pm
28
42
Weston-McEwen
@
Elgin

6pm
37
30
Days Creek
@
Oakland

6:30pm
14
51
Triad
@
Lost River

6pm
25
47
Reedsport
@
Glide

6pm
38
40
Vernonia
@
Colton

6pm
52
39
Coquille
@
Monroe

4:30pm
32
55
Culver
@
Dufur

6:30pm
19
62
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Toledo

Toledo HS
5:30pm
37
42
Chiloquin
@
Bonanza

4:30pm
34
39
Lakeview [JV]
@
Paisley

5:30pm
13
40
Canyonville Acad. [JV]
@
Camas Valley

5:30pm
17
41
Riddle
@
Lowell

Exhibition & Alumni

5:30pm
D
O
N
E
NPIRE, Australia (Other)
@
Western Christian

Aussie Team

Non-League

6pm
40
56
Lyle (WA)
@
South Wasco County

5:30pm
40
16
Yoncalla
@
Prospect Charter

6pm
25
63
Mapleton
@
Elkton

5:30pm
36
10
Oregon School f/t Deaf
@
Washington School f/t Deaf (WA)

5pm
32
63
Sherman
@
Damascus Christian

5:30pm
31
38
Grand View Christian Acad. [JV]
@
Crow

5:30pm
26
50
Mohawk
@
Perrydale

5pm
C
X
L
Mitchell / Spray
@
Long Creek / Ukiah

7pm
80
18
Lapwai (ID)
@
Nixyaawii

5:30pm
82
43
Country Christian
@
Alsea