Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Jefferson, Portland
@
Madison

7pm
C
X
L
Grant
@
Lincoln

@ Wilson HS
7pm
C
X
L
Cleveland
@
Franklin

6A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Century
@
McMinnville

7pm
C
X
L
Liberty
@
Glencoe

Hare Field

6A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Central Catholic
@
Gresham

6A-SD5 Special District 5

7pm
C
X
L
West Linn
@
Tualatin

7pm
C
X
L
Oregon City
@
Lakeridge

7pm
C
X
L
Lake Oswego
@
Tigard

6A-SD6 Special District 6

7pm
C
X
L
McNary
@
Sprague

6A-SD7 Special District 7

7pm
C
X
L
Sheldon
@
South Medford

7pm
C
X
L
Grants Pass
@
Roseburg

Non-League

7pm
C
X
L
Heritage (WA)
@
Sunset

5A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Putnam
@
Redmond

7pm
C
X
L
Ridgeview
@
Pendleton

7pm
C
X
L
The Dalles
@
Hood River Valley

5A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Wilsonville
@
North Salem

5A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Silverton
@
Crescent Valley

7pm
C
X
L
South Albany
@
Dallas

5A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Springfield
@
Ashland

4A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Astoria
@
Banks

7pm
C
X
L
Seaside
@
Valley Catholic

4A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Molalla
@
Madras

7pm
C
X
L
North Marion
@
Crook County

7pm
C
X
L
Estacada
@
Gladstone

4A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Newport
@
Sweet Home

7pm
C
X
L
Cascade
@
Woodburn

4A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Marist Catholic
@
Elmira

7pm
C
X
L
Cottage Grove
@
North Eugene

4A-SD5 Special District 5

7pm
C
X
L
Henley
@
Mazama

7pm
C
X
L
Hidden Valley
@
Phoenix

7pm
C
X
L
North Valley
@
Klamath Union

4A-SD6 Special District 6

7pm
C
X
L
La Grande
@
Vale

Non-League

7pm
C
X
L
Marshfield
@
Stayton

3A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Willamina
@
Dayton

7pm
C
X
L
Taft
@
Amity

7pm
C
X
L
Blanchet Catholic
@
Rainier

7pm
C
X
L
Clatskanie
@
Yamhill-Carlton

3A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Sisters
@
Junction City

7pm
C
X
L
Douglas
@
Sutherlin

7pm
C
X
L
La Pine
@
Pleasant Hill

7pm
C
X
L
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

Non-League

7pm
C
X
L
Kennedy
@
Santiam Christian

2A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Knappa
@
Sheridan

7pm
C
X
L
Vernonia
@
Gaston

2A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Jefferson
@
Culver

7pm
C
X
L
Gervais
@
Regis

2A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Oakland
@
Monroe

7pm
C
X
L
Reedsport
@
Oakridge

2A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Rogue River
@
Bandon

7pm
C
X
L
Lakeview
@
Coquille

Non-League

7pm
C
X
L
Stanfield
@
Central Linn

7pm
C
X
L
Chemawa
@
Colton

1A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
C
X
L
Butte Falls
@
Chiloquin

1A-SD1-C Special District 1 - Central

7pm
C
X
L
Yoncalla
@
Myrtle Point

7pm
C
X
L
Days Creek
@
Riddle

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
C
X
L
Mapleton
@
Siletz Valley

7pm
C
X
L
Siletz Valley
@
St. Paul

1A-SD3 Special District 3

2pm
C
X
L
Elgin
@
Imbler

7pm
C
X
L
Ione / Arlington
@
Enterprise

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

7pm
C
X
L
Elkton
@
Prospect Charter

4pm
C
X
L
Jewell
@
Eddyville Charter

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

4:30pm
C
X
L
North Lake / Paisley
@
Gilchrist

Non-League

7pm
C
X
L
Alsea
@
McKenzie