Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
Social Media Ad
NSP Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
21
7
Grant
@
Jefferson, Portland

7pm
40
56
Lincoln
@
Roosevelt

6pm
43
20
Franklin
@
Madison

Marshall Campus

6A-SD3 Special District 3

7pm
10
42
McMinnville
@
Sherwood

7pm
8
14
Liberty
@
Glencoe

Hare Field
7pm
55
21
Newberg
@
Century

Century High School Turf

6A-SD4 Special District 4

7pm
49
0
Central Catholic
@
Centennial

7pm
20
42
David Douglas
@
Reynolds

MHCC
7pm
57
8
Clackamas
@
Gresham

7pm
36
0
Barlow
@
Sandy

6A-SD6 Special District 6

7:15pm
51
18
McNary
@
Sprague

5A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
34
28
Hillsboro
@
Forest Grove

7pm
20
35
St. Helens
@
Cleveland

7pm
14
50
Scappoose
@
Wilsonville

5A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
54
40
Hood River Valley
@
Putnam

7pm
34
0
Pendleton
@
La Salle Prep

5A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
7
14
North Eugene
@
Churchill

7pm
57
26
Crater
@
South Eugene

5A-SD2-N Special District 2 - North

7pm
38
7
North Bend / Powers
@
Springfield

5A-SD3 Special District 3

7pm
0
63
North Salem
@
West Albany

7:15pm
42
7
Corvallis
@
McKay

7pm
23
40
Dallas
@
Silverton

Non-League

7pm
0
56
Wilson
@
Parkrose

4A-SD2 Special District 2

7pm
18
54
Woodburn
@
The Dalles

7pm
35
7
North Marion
@
Estacada

7pm
8
14
Crook County
@
Gladstone

4A-SD3 Special District 3

7pm
25
21
Cascade
@
Sisters

7pm
8
35
Newport
@
Stayton

7pm
3
42
Philomath
@
Sweet Home

4A-SD4 Special District 4

7pm
0
53
Cottage Grove
@
Elmira

3A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
0
11
Salem Academy
@
Corbett

3A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
44
0
Amity
@
Willamina

3A-SD2-N Special District 2 - North

7:30pm
45
7
Sutherlin
@
Harrisburg

2A-SD1 Special District 1

7pm
7
24
Portland Christian
@
Gaston

2A-SD2 Special District 2

7pm
18
62
Gervais
@
Kennedy

7pm
6
29
Colton
@
Culver

2A-SD3 Special District 3

7pm
6
35
Central Linn
@
Creswell

2A-SD4 Special District 4

7pm
64
16
Toledo
@
Gold Beach

Non-League

7pm
47
21
Bandon
@
Illinois Valley

7pm
17
22
Nestucca
@
Sheridan

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
22
64
Perrydale
@
St. Paul

1A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
58
66
Oakridge
@
North Douglas

7pm
14
54
Elkton
@
Lowell

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
42
0
Triangle Lake
@
Crow