OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Tire Centers Ad
Volcanoes728x90_2019.jpg Ad
Recruit Officials Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
Roosevelt
@
Grant

Franklin High School
7pm
Jefferson, Portland
@
Madison

6A-SD2 Special District 2

7pm
Aloha
@
Jesuit

7pm
Westview
@
Beaverton

6A-SD5 Special District 5

7pm
West Linn
@
Lakeridge

6A-SD6 Special District 6

7:15pm
South Salem
@
Sprague

Non-League

7pm
Mountain View
@
North Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
South Medford
@
McMinnville

7pm
Bend
@
Roseburg

7pm
Glencoe
@
David Douglas

7pm
Franklin
@
Hudson's Bay (WA)

7pm
Central Catholic
@
Sherwood

7pm
Reynolds
@
Mountainside

7pm
Grants Pass
@
Southridge

7pm
Oregon City
@
Liberty

7pm
Centennial
@
Century

Century High School Turf
7pm
West Salem
@
Sheldon

7pm
Newberg
@
Canby

7pm
Sandy
@
Gresham

7pm
Lincoln
@
Summit

7pm
Barlow
@
McNary

7pm
Tumwater (WA)
@
Clackamas

5A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Parkrose

5:30pm
Hood River Valley
@
Benson

Buckman Field
7pm
Putnam
@
La Salle Prep

5A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
Forest Grove
@
Cleveland

7pm
Wilsonville
@
Hillsboro

Hare Field

5A-SD3 Special District 3

7pm
South Albany
@
West Albany

7pm
Lebanon
@
McKay

7pm
Central
@
Crescent Valley

N
Corvallis High School
7pm
Corvallis
@
Dallas

7pm
North Salem
@
Silverton

Non-League

7pm
Crater
@
North Bend

7pm
Ashland
@
Redmond

7pm
Churchill
@
Ridgeview

7pm
Eagle Point
@
Thurston

7pm
Willamette
@
North Eugene

7pm
Springfield
@
South Eugene

7pm
Scappoose
@
Pendleton

Round-Up Stadium

4A-SD1 Special District 1

7pm
Tillamook
@
Banks

7pm
Seaside
@
Astoria

CMH Field Astoria

4A-SD2 Special District 2

7pm
The Dalles
@
Crook County

7pm
Woodburn
@
North Marion

7pm
Gladstone
@
Estacada

4A-SD3 Special District 3

7pm
Sweet Home
@
Sisters

7pm
Philomath
@
Newport

7pm
Cascade
@
Stayton

4A-SD4 Special District 4

7pm
Marshfield
@
Cottage Grove

7pm
Elmira
@
Marist Catholic

4A-SD5 Special District 5

7pm
Mazama
@
Phoenix

7pm
Klamath Union
@
Henley

4A-SD6 Special District 6

6pm
Baker
@
Ontario

Non-League

6pm
La Grande
@
Clatskanie

7pm
North Valley
@
Junction City

7pm
Molalla
@
Valley Catholic

7pm
McLoughlin / Griswold
@
Stanfield

3A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
St. Mary's, Medford
@
Gold Beach

7pm
Salem Academy
@
Hidden Valley

Non-League

7pm
Irrigon
@
Stevenson (WA)

7pm
Rainier
@
Corbett

7pm
Dayton
@
Madras

7pm
Lost River
@
Burns

7pm
South Umpqua
@
Sutherlin

7pm
Douglas
@
Harrisburg

7pm
Pleasant Hill
@
Cascade Christian

U.S. Community Park, Field #10, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
7pm
La Pine
@
Rogue River

7pm
Brookings-Harbor
@
Lakeview

7pm (MT)
Nyssa
@
Payette (ID)

7pm
Santiam Christian
@
Blanchet Catholic

7pm
Coquille
@
Amity

7pm
Grant Union
@
Umatilla

7pm
Scio
@
Regis

7pm
Taft
@
Yamhill-Carlton

2A-SD1 Special District 1

7pm
Portland Christian
@
Vernonia

7pm
Knappa
@
Warrenton

2A-SD2 Special District 2

7pm
Chemawa
@
Colton

7pm
Sheridan
@
Kennedy

7pm
Santiam
@
Gervais

Non-League

7pm
Jefferson
@
Gaston

7pm
Creswell
@
Bandon

7pm
Oakland
@
Glide

7pm
Illinois Valley
@
Reedsport

6pm
Riverside
@
Kings Way Christian (WA)

7pm
Toledo
@
Central Linn

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
Siletz Valley
@
Perrydale

7pm
Mohawk
@
St. Paul

7pm
Waldport
@
Falls City / Kings Valley Char.

1A-SD1-S Special District 1 - South

7pm
Elkton
@
Mapleton

7pm
Yoncalla
@
Oakridge

7pm
North Douglas
@
Lowell

1A-SD2-W Special District 2 - West


TBD
Camas Valley
@
Days Creek

1A-SD2-E Special District 2 - East

7pm
Bonanza
@
Prospect Charter

7pm
Triad
@
Hosanna Christian

7pm
North Lake
@
Chiloquin

1A-SD3-W Special District 3 - West

7pm
Enterprise
@
Dufur

1A-SD3-E Special District 3 - East

7pm
Elgin
@
Powder Valley

7pm (MT)
Wallowa
@
Adrian / Jordan Valley

2pm
Crane
@
Pine Eagle

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

6pm
Eddyville Charter
@
Jewell

3pm
McKenzie
@
Gilchrist

7pm
Alsea
@
Crow

1A-SD5 [6] Special District 5 [6-Man]

1pm
South Wasco County
@
Mitchell / Spray / Wheeler

Wheeler High School - Fossil
7pm
Echo
@
Sherman / Condon

7pm
Huntington
@
Prairie City

Non-League

2pm
Council (ID)
@
Imbler

7pm
DeSales (WA)
@
Pilot Rock / Nixyaawii