OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
Moda Health Ad
OSAA Mobile App 160x600 Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

Non-League

7pm
Sandy
@
Mountain View

7pm
McMinnville
@
Roseburg

7pm
West Salem
@
Bend

7pm
Glencoe
@
Westview

7pm
Canby
@
South Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
Franklin
@
Reynolds

MHCC
7pm
Thurston
@
Sheldon

7pm
Sprague
@
Sherwood

7pm
Century
@
Mountainside

7pm
Lincoln
@
Southridge

7pm
Newberg
@
Grant

Marshall Campus
7pm
Centennial
@
Roosevelt

7pm
Madison
@
David Douglas

7pm
Aloha
@
Gresham

7pm
Summit
@
Grants Pass

7pm
West Linn
@
McNary

7pm
North Medford
@
Jefferson, Portland

7pm
Tigard
@
Barlow

7pm
Liberty
@
Beaverton

7:15pm
Sunset
@
South Salem

7pm
Eastside Catholic High School (WA)
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
Lakeridge
@
Clackamas

5A-SD1-E Special District 1 - East

5:30pm
Parkrose
@
Benson

Buckman Field
7pm
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Aldercreek MS -Turf
7pm
Pendleton
@
Hood River Valley

5A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
Scappoose
@
Forest Grove

7pm
St. Helens
@
Hillsboro

Hare Field
7pm
Wilson
@
Cleveland

5A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
Willamette
@
Crater

5A-SD3 Special District 3

7pm
Crescent Valley
@
West Albany

7pm
Lebanon
@
Dallas

7pm
North Salem
@
Corvallis

7pm
South Albany
@
Silverton

7pm
Central
@
McKay

Non-League

7pm
North Bend
@
North Eugene

7pm
Redmond
@
Eagle Point

7pm
Ridgeview
@
South Eugene

7pm
St. Bernard's Academy (CA)
@
La Salle Prep

7pm
Wilsonville
@
Churchill

7pm
Springfield
@
Ashland

Non-League

7pm
Cascade
@
Mazama

7pm
Siuslaw
@
Philomath

7pm
Crook County
@
Cottage Grove

7pm
Valley Catholic
@
Sisters

7pm
Newport
@
Phoenix

7pm
McLoughlin / Griswold
@
Tillamook

7pm
Marist Catholic
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
Cascade Christian
@
Klamath Union

7pm
Elmira
@
North Valley

6pm
Baker
@
Homedale (ID)

7pm
Astoria
@
Stayton

7pm
La Grande
@
The Dalles

7pm
Sweet Home
@
Banks

7pm
Molalla
@
Estacada

7pm
Gladstone
@
Marshfield

7pm
Junction City
@
Woodburn

Non-League

7pm
Pleasant Hill
@
Hidden Valley

7pm
Rainier
@
Scio

7pm
South Umpqua
@
Dayton

7pm
Lost River
@
St. Mary's, Medford

US Cellular fields, field # 10
7pm
Burns
@
Lakeview

7pm
La Pine
@
Madras

7pm
Douglas
@
Santiam Christian

7pm
Taft
@
Sutherlin

7pm
Brookings-Harbor
@
Bandon

7pm
Harrisburg
@
Blanchet Catholic

7pm (MT)
Nyssa
@
New Plymouth (ID)

6pm
Highline (WA)
@
Clatskanie

7pm
Willamina
@
Sheridan

7pm
Yamhill-Carlton
@
Jefferson

7pm
Umatilla
@
Salem Academy

2A-SD4 Special District 4

7pm
Illinois Valley
@
Gold Beach

Non-League

7pm
Gaston
@
Gervais

7pm
Reedsport
@
Oakland

7pm
Culver
@
Rogue River

6pm
Grant Union
@
Monroe

7pm
Portland Christian
@
Riverside

7pm
Coquille
@
Glide

7pm
Central Linn
@
Stanfield

7pm
Toledo
@
Knappa

7pm
Warrenton
@
Creswell

7pm
Lowell
@
Nestucca

1A-SD3-W Special District 3 - West

7pm
Union
@
Imbler

N
Eastern Oregon University

1A-SD3-E Special District 3 - East

7pm
Cove
@
Elgin

7pm
Wallowa
@
Powder Valley

7pm (MT)
Crane
@
Adrian / Jordan Valley

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
Jewell
@
McKenzie

4pm
Powers / Pacific
@
Eddyville Charter

7pm
Alsea
@
Triangle Lake

7pm
Crow
@
Gilchrist

1A-SD5 [6] Special District 5 [6-Man]


TBD
Harper Charter
@
Joseph

4pm
Dayville / Monument
@
South Wasco County

Non-League

7pm
Days Creek
@
Prospect Charter

7pm
Elkton
@
Myrtle Point

7pm
Hosanna Christian
@
North Douglas

7pm
Mapleton
@
Chiloquin

7pm
Dufur
@
St. Paul

7pm
Oakridge
@
Bonanza

7pm
Glendale
@
Mohawk

7pm
Sherman / Condon
@
Prairie City

4pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
North Lake


TBD
Camas Valley
@
Falls City / Kings Valley Char.

7pm (MT)
Oakley (ID)
@
Enterprise

N
Cambridge, ID
7pm
TBD
@
Waldport