OnPoint Community Credit Union
OSAA Mobile App 234x60 Ad
U.S. Marines Ad
Recruit Officials Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

Non-League

7pm
Sandy
@
Mountain View

7pm
McMinnville
@
Roseburg

7pm
West Salem
@
Bend

7pm
Glencoe
@
Westview

7pm
Canby
@
South Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
Franklin
@
Reynolds

MHCC
7pm
Thurston
@
Sheldon

7pm
Sprague
@
Sherwood

7pm
Century
@
Mountainside

7pm
Lincoln
@
Southridge

7pm
Newberg
@
Grant

Marshall Campus
7pm
Centennial
@
Roosevelt

7pm
Madison
@
David Douglas

7pm
Aloha
@
Gresham

7pm
Summit
@
Grants Pass

7pm
West Linn
@
McNary

7pm
North Medford
@
Jefferson, Portland

7pm
Tigard
@
Barlow

7pm
Liberty
@
Beaverton

7:15pm
Sunset
@
South Salem

7pm
Eastside Catholic High School (WA)
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
Lakeridge
@
Clackamas

5A-SD1-E Special District 1 - East

5:30pm
Parkrose
@
Benson

Buckman Field
7pm
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Aldercreek MS -Turf
7pm
Pendleton
@
Hood River Valley

5A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
Scappoose
@
Forest Grove

7pm
St. Helens
@
Hillsboro

Hare Field
7pm
Wilson
@
Cleveland

5A-SD2-S Special District 2 - South

7pm
Willamette
@
Crater

5A-SD3 Special District 3

7pm
Crescent Valley
@
West Albany

7pm
Lebanon
@
Dallas

7pm
North Salem
@
Corvallis

7pm
South Albany
@
Silverton

7pm
Central
@
McKay

Non-League

7pm
North Bend
@
North Eugene

7pm
Redmond
@
Eagle Point

7pm
Ridgeview
@
South Eugene

7pm
St. Bernard's Academy (CA)
@
La Salle Prep

7pm
Wilsonville
@
Churchill

7pm
Springfield
@
Ashland

Non-League

7pm
Cascade
@
Mazama

7pm
Siuslaw
@
Philomath

7pm
Crook County
@
Cottage Grove

7pm
Valley Catholic
@
Sisters

7pm
Newport
@
Phoenix

7pm
McLoughlin / Griswold
@
Tillamook

7pm
Marist Catholic
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
Cascade Christian
@
Klamath Union

7pm
Elmira
@
North Valley

6pm
Baker
@
Homedale (ID)

7pm
Astoria
@
Stayton

7pm
La Grande
@
The Dalles

7pm
Sweet Home
@
Banks

7pm
Molalla
@
Estacada

7pm
Gladstone
@
Marshfield

7pm
Junction City
@
Woodburn

Non-League

7pm
Pleasant Hill
@
Hidden Valley

7pm
Rainier
@
Scio

7pm
South Umpqua
@
Dayton

7pm
Lost River
@
St. Mary's, Medford

US Cellular fields, field # 10
7pm
Burns
@
Lakeview

7pm
La Pine
@
Madras

7pm
Douglas
@
Santiam Christian

7pm
Taft
@
Sutherlin

7pm
Brookings-Harbor
@
Bandon

7pm
Harrisburg
@
Blanchet Catholic

7pm (MT)
Nyssa
@
New Plymouth (ID)

6pm
Highline (WA)
@
Clatskanie

7pm
Willamina
@
Sheridan

7pm
Yamhill-Carlton
@
Jefferson

7pm
Umatilla
@
Salem Academy

2A-SD4 Special District 4

7pm
Illinois Valley
@
Gold Beach

Non-League

7pm
Gaston
@
Gervais

7pm
Reedsport
@
Oakland

7pm
Culver
@
Rogue River

6pm
Grant Union
@
Monroe

7pm
Portland Christian
@
Riverside

7pm
Coquille
@
Glide

7pm
Central Linn
@
Stanfield

7pm
Toledo
@
Knappa

7pm
Warrenton
@
Creswell

7pm
Lowell
@
Nestucca

1A-SD3-W Special District 3 - West

7pm
Union
@
Imbler

N
Eastern Oregon University

1A-SD3-E Special District 3 - East

7pm
Cove
@
Elgin

7pm
Wallowa
@
Powder Valley

7pm (MT)
Crane
@
Adrian / Jordan Valley

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
Jewell
@
McKenzie

4pm
Powers / Pacific
@
Eddyville Charter

7pm
Alsea
@
Triangle Lake

7pm
Crow
@
Gilchrist

1A-SD5 [6] Special District 5 [6-Man]


TBD
Harper Charter
@
Joseph

4pm
Dayville / Monument
@
South Wasco County

Non-League

7pm
Days Creek
@
Prospect Charter

7pm
Elkton
@
Myrtle Point

7pm
Hosanna Christian
@
North Douglas

7pm
Mapleton
@
Chiloquin

7pm
Dufur
@
St. Paul

7pm
Oakridge
@
Bonanza

7pm
Glendale
@
Mohawk

7pm
Sherman / Condon
@
Prairie City

4pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
North Lake


TBD
Camas Valley
@
Falls City / Kings Valley Char.

7pm (MT)
Oakley (ID)
@
Enterprise

N
Cambridge, ID
7pm
TBD
@
Waldport