Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OnPoint_Access_234x60_F.png Ad
Les Schwab Tire Centers Ad
OnPoint Savers2_160X600.jpg Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD2 Special District 2

7pm
3
28
Mountainside
@
Jesuit

6A-SD5 Special District 5

7pm
7
53
Lakeridge
@
Tualatin

Non-League

7pm
30
33
Mountain View
@
Roseburg

7pm
60
14
McMinnville
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

13801 SE Webster Rd, Milwaukie, OR 97222
7pm
8
34
Bend
@
Barlow

7pm
7
14
Hillsboro
@
Glencoe

Hare Field
7pm
40
13
South Medford
@
Centennial

7pm
31
14
Cleveland
@
Franklin

7pm
52
9
Sherwood
@
Sandy

7pm
32
44
David Douglas
@
Westview

7pm
14
49
Sprague
@
Liberty

6pm
61
20
Aloha
@
Century

Century High School Turf
7pm
45
22
Tigard
@
Sunset

7pm
14
21
Sheldon
@
Graham Kapowsin (WA)

7pm
16
42
South Salem
@
Newberg

7pm
6
17
Gresham
@
Grant

Marshall Campus
7pm
56
12
Reynolds
@
Roosevelt

7pm
6
45
McNary
@
North Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
42
21
Lake Oswego
@
West Salem

7pm
35
27
Central Catholic
@
West Linn

7pm
26
22
Lincoln
@
Canby

7pm
39
41
Grants Pass
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7pm
25
36
Summit
@
Beaverton

7pm
28
22
Jefferson, Portland
@
Southridge

5A-SD3 Special District 3

7pm
7
40
McKay
@
West Albany

7pm
28
62
Corvallis
@
Lebanon

7pm
33
7
Crescent Valley
@
North Salem

7pm
13
58
South Albany
@
Dallas

7pm
50
0
Silverton
@
Central

Non-League

7pm
52
33
Prarie (WA)
@
Parkrose

7pm
6
51
Marshfield
@
North Bend / Powers

7pm
44
7
Redmond
@
St. Helens

7pm
15
39
Ridgeview
@
Crook County

7pm
8
34
Klamath Union
@
Eagle Point

7pm
27
14
Forest Grove
@
Putnam

7pm
27
7
Springfield
@
North Eugene

7pm
0
55
Churchill
@
Thurston

7pm
22
36
The Dalles
@
Hood River Valley

7pm
40
0
Crater
@
Wilsonville

7pm
41
13
Scappoose
@
Astoria

CMH Field Astoria
7pm
45
13
South Eugene
@
Wilson

7pm
7
42
La Salle Prep
@
Del Norte (CA)

7pm
14
36
Pendleton
@
La Grande

7pm
56
27
Ashland
@
Willamette

Non-League

7pm
0
40
Ontario
@
Mazama

7pm
26
30
Siuslaw
@
Elmira

7pm
6
55
Cottage Grove
@
Cascade

7pm
6
24
Sisters
@
Burns

7pm
31
7
Tillamook
@
Newport

7pm
16
0
Madras
@
McLoughlin / Griswold

7pm
13
52
Phoenix
@
Cascade Christian

US Cellular fields, field #10
7pm
55
13
Marist Catholic
@
Sweet Home

7pm (MT)
40
0
Baker
@
Nyssa

7pm
27
37
Stayton
@
North Marion

7pm
14
36
Woodburn
@
North Valley

7pm
40
39
Estacada
@
Valley Catholic

7pm
6
21
Gladstone
@
Banks

7pm
7
36
Molalla
@
Scio

7pm
15
13
Philomath
@
Junction City

Non-League

7pm
0
22
Kennedy
@
Rainier

7pm
39
0
Santiam Christian
@
Dayton

7pm
21
45
Yreka (CA)
@
South Umpqua

7pm
32
34
St. Mary's, Medford
@
Amity

7pm
22
42
Douglas
@
La Pine

7pm
50
26
Hidden Valley
@
Sutherlin

7pm
6
14
Harrisburg
@
Taft

7pm
6
54
Gold Beach
@
Brookings-Harbor

7pm
20
27
Clatskanie
@
Heppner

7pm
49
34
Yamhill-Carlton
@
Warrenton

7pm
14
6
Umatilla
@
Regis

7pm
6
21
Jefferson
@
Corbett

7pm
34
0
Santiam
@
Willamina

7pm (MT)
27
26
Vale
@
Parma (ID)

7pm
27
14
Blanchet Catholic
@
Stevenson HS (WA)

Non-League

7pm
19
26
Creswell
@
Lost River

7pm
44
34
Colton
@
Gaston

7pm
30
7
Weston-McEwen
@
Central Linn

7pm
33
18
Glide
@
Bandon

7pm
26
40
Oakland
@
Coquille

6pm
39
0
Culver
@
Illinois Valley

7pm
24
14
Knappa
@
Grant Union

7pm
32
26
Gervais
@
Portland Christian

7pm
16
44
Sheridan
@
Monroe

6pm
12
20
Neah-Kah-Nie
@
Reedsport

7pm
6
31
Nestucca
@
Toledo

7pm
14
27
Vernonia
@
Ilwaco (WA)

7pm
8
24
Lakeview
@
Rogue River

1A-SD3-W Special District 3 - West

2pm
44
8
Pilot Rock / Nixyaawii
@
Enterprise

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
0
36
Eddyville Charter
@
Alsea

7pm
27
18
Triangle Lake
@
McKenzie

5:30pm
64
20
Gilchrist
@
Jewell

1A-SD5 [6] Special District 5 [6-Man]

1pm
64
0
Joseph
@
Dayville / Monument

Dayville High School
1pm
47
20
Prairie City / Burnt River
@
Mitchell / Spray / Wheeler

Spray

Non-League

7pm
32
22
Days Creek
@
North Douglas

7pm
40
8
Waldport
@
Myrtle Point

7pm
16
64
Chiloquin
@
Glendale

7pm
20
58
Imbler
@
Elgin

6pm
0
60
Virginia City (NV)
@
Hosanna Christian

7pm
12
54
Siletz Valley
@
Lowell

7pm
12
52
Riddle
@
Mapleton

7pm
66
8
Adrian / Jordan Valley
@
Dufur

Kennison Field (Hermiston High School)
4pm
48
18
Powder Valley
@
Ione / Arlington

N
Hermiston High School
7pm
14
46
Falls City / Kings Valley Char.
@
Yoncalla

4pm
22
28
Mohawk
@
Elkton

4pm
C
X
L
South Wasco County
@
Crow

7pm
40
6
St. Paul
@
Wallowa

6pm
50
13
Pine Eagle
@
Cambridge (ID)

7pm
44
28
Perrydale
@
Lyle (WA)