Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
Les Schwab Team of the Month 728x90 Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2019 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Wilson
@
Cleveland

6A-2 Metro League

7pm
Sunset
@
Mountainside

7pm
Southridge
@
Aloha

7pm
Westview
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

7pm
Newberg
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7pm
Liberty
@
Forest Grove

7pm
Century
@
Sherwood

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Gresham
@
Barlow

6:30pm
Centennial
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field
7pm
Sandy
@
David Douglas

4pm
Clackamas
@
Reynolds

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
Tualatin
@
West Linn

7pm
Oregon City
@
Tigard

7:30pm
Canby
@
Lake Oswego

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Scappoose
@
Hillsboro

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

7pm
La Salle Prep
@
Wilsonville

4:30pm
St. Helens
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

7pm
Eagle Point
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
Lebanon
@
Dallas

6:30pm
West Albany
@
Silverton

7pm
South Albany
@
Corvallis

4:30pm
Central
@
Crescent Valley

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Redmond
@
Pendleton

4:30pm
Hood River Valley
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

7:15pm
Valley Catholic
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
6pm
Banks
@
Astoria

CMH Field Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

4pm
North Marion
@
Madras

6pm
Molalla
@
Estacada

6pm
Gladstone
@
Corbett

4A-3 Oregon West Conference

4:15pm
Sisters
@
Philomath

6pm
Cascade
@
Newport

6pm
Stayton
@
Woodburn

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Marshfield
@
Marist Catholic

7pm
Elmira
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

4:30pm
Henley
@
North Valley

4:30pm
Hidden Valley
@
Phoenix

4:30pm
Mazama
@
Klamath Union

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:15pm
Portland Adventist Acad.
@
Mannahouse Christian Acad.

4:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Catlin Gabel


TBD
Faith Bible
@
Oregon Episcopal

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:15pm
Western Christian / Perrydale
@
Blanchet Catholic

CFC in Salem Capital Futball Club
4:15pm
Yamhill-Carlton
@
Delphian

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

6:30pm
Central Linn
@
Pleasant Hill

4:30pm
East Linn Christian Acad.
@
La Pine

4:30pm
Santiam Christian
@
Creswell

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

3pm
Gold Beach / Pacific
@
South Umpqua

3pm
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

4:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Douglas

3pm
Glide
@
Coquille / Myrtle Point

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
Nyssa
@
Ukiah / Long Creek

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
Columbia Christian
@
Central Christian

4:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Oregon School f/t Deaf

5pm
Willamette Valley Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

Non-League

4:30pm
De La Salle North Catholic
@
Westside Christian