Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OnPoint Savers2_234x60.jpg Ad
RTA_728x90.jpg Ad
ORANG_STA_160x600.jpg Ad

2019 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
0
6
Benson
@
Roosevelt

5pm
0
4
Grant
@
Cleveland

CHS Stadium
4pm
3
2
Lincoln
@
Wilson

Westside Derby
4:30pm
1
4
Madison
@
Franklin

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
4
1
West Linn
@
Canby

7:30pm
4
0
Tigard
@
Lakeridge

7:30pm
1
3
Oregon City
@
Tualatin

Non-League

7pm
1
1
Glencoe
@
La Salle Prep

7pm
10
0
Century
@
St. Helens

6pm
0
3
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Gresham

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
0
2
Lebanon
@
West Albany

7pm
3
1
South Albany
@
North Salem

6pm
4
2
Silverton
@
Dallas

6pm
3
1
Corvallis
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
0
11
Redmond
@
Hood River Valley

4:30pm
0
3
The Dalles / Dufur
@
Ridgeview

Non-League

6:30pm
1
3
North Eugene
@
Churchill

4A-1 Cowapa League

7:15pm
1
2
Tillamook
@
Astoria

CMH Field Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
2
3
Madras
@
Molalla

4pm
0
2
Gladstone
@
North Marion

6pm
1
1
Corbett
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

6pm
0
4
Philomath
@
Stayton

6:30pm
13
0
Woodburn
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

6:30pm
0
10
Elmira
@
Marist Catholic

7pm
1
2
Cottage Grove
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
1
0
Henley
@
Klamath Union

4:30pm
0
2
North Valley
@
Phoenix

4:30pm
0
4
Mazama
@
Hidden Valley

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

7pm
1
5
Horizon Christian, Tualatin
@
De La Salle North Catholic

Delta Park Field 7
4pm
0
7
Portland Christian
@
Faith Bible

Washington County Fairgrounds

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:15pm
0
11
Salem Academy
@
Yamhill-Carlton

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
0
5
Jefferson
@
Pleasant Hill

6pm
0
9
La Pine
@
Santiam Christian

4:30pm
3
0
Central Linn
@
Creswell

Creswell Middle School

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
9
1
Umpqua Valley Christian
@
South Umpqua

6pm
0
3
Glide
@
Sutherlin

5pm
0
5
Coquille / Myrtle Point
@
Brookings-Harbor

4:30pm
0
2
Gold Beach / Pacific
@
Douglas

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

6pm
16
0
Umatilla
@
Irrigon

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
3
3
Horizon Christian, Hood River
@
Central Christian / Trinity Lutheran

4:45pm
6
0
North Clackamas Christian
@
Oregon School f/t Deaf

4:30pm
2
4
Grand View Christian Acad.
@
Columbia Christian

Walla Walla University Fall Classic

1:30pm
2
1
Milo Adventist Acad.
@
Portland Adventist Acad.

Walla Walla University Fall Classic
N
Walla Walla University 3-2 in pk’s
7:30pm
0
4
Midland Adventist Academy (KS)
@
Livingstone Adventist Acad.

Walla Walla University Fall Classic
N
Walla Walla University