Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
Les Schwab Team of the Month 728x90 Ad
OnPoint_Access_160X600.png Ad

2019 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-5 Three Rivers League

7pm
1
0
Tualatin
@
Canby

7:30pm
2
1
Tigard
@
Lake Oswego

7:30pm
1
0
Lakeridge
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City

Non-League

7pm
2
5
David Douglas
@
McMinnville

6pm
5
0
Parkrose
@
Benson

Buckman Field
7pm
2
0
Forest Grove
@
Mountainside

7pm
1
0
Jesuit
@
Sherwood

7pm
3
0
Westview
@
Putnam

6:30pm
5
2
Cleveland
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field
4:15pm
0
2
Summit
@
Grant

Grant Bowl
7pm
2
2
Gresham
@
Wilson

4pm
6
1
Centennial
@
Sprague

7pm
2
0
La Salle Prep
@
West Salem

4:30pm
0
8
Crook County
@
Sandy

7pm
0
3
Barlow
@
Roosevelt

7pm
2
3
West Linn
@
Liberty

4pm
0
4
McKay
@
Reynolds

4:30pm
0
3
Hood River Valley
@
Franklin

7:30pm
4
0
Clackamas
@
Beaverton

7:30pm
0
3
Madison
@
McNary

Non-League

4:15pm
1
4
Redmond
@
Scappoose

6:30pm
6
0
Lebanon
@
Sweet Home

4:30pm
0
1
Springfield
@
Thurston

7pm
2
1
Central
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

13801 SE Webster Rd, Milwaukie, OR 97222
6:30pm
2
0
Churchill
@
Willamette

7pm
1
1
North Salem
@
Wilsonville

7pm
1
3
South Albany
@
Hillsboro

4pm
3
1
Corvallis
@
North Marion

7pm
4
1
Seaside
@
St. Helens

4A-3 Oregon West Conference

6pm
4
3
Philomath
@
Sisters

4:30pm
1
3
Newport / Eddyville Charter
@
Cascade

6pm
0
2
Woodburn
@
Stayton

Non-League

4pm
1
3
Mazama
@
Madras

7:15pm
0
3
Gladstone
@
Valley Catholic

4:30pm
0
7
Junction City
@
Hidden Valley

5:30pm
0
4
Westside Christian
@
Astoria

HAL SNOW FIELD
4pm
1
4
Four Rivers
@
Baker / Powder Valley

6:30pm
4
1
Estacada
@
Tillamook

4:30pm
2
0
La Grande
@
Umatilla

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

5:30pm
5
1
Catlin Gabel
@
Portland Adventist Acad.

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6:15pm
0
4
Yamhill-Carlton
@
Taft

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
5
1
Pleasant Hill
@
La Pine

7:30pm
3
2
Central Linn
@
Santiam Christian

4:30pm
2
3
Jefferson
@
East Linn Christian Acad.

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
1
4
South Umpqua
@
Douglas

4pm
0
3
Coquille / Myrtle Point
@
Sutherlin

3:30pm
0
1
F
Glide
@
Brookings-Harbor

Forfeit
4pm
0
6
Gold Beach / Pacific
@
Umpqua Valley Christian

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

5pm (MT)
0
12
Ukiah / Long Creek
@
Nyssa

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
C
X
L
Open Door Christian Acad.
@
Central Christian / Trinity Lutheran

5:30pm
2
3
North Clackamas Christian
@
Columbia Christian