Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Tire Centers Ad
U.S. Marines Ad
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2019 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
2
4
Lakeridge
@
West Linn

7pm
0
1
Tualatin
@
Tigard

7:30pm
1
0
Lake Oswego
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City

Non-League

4pm
1
5
Redmond
@
Mountain View

7pm
6
2
Lincoln
@
McMinnville

4pm
5
1
Eagle Point
@
Grants Pass

7pm
3
0
Jesuit
@
Glencoe

Hare Field - Turf
6pm
9
2
Gresham
@
Benson

Buckman Field
7pm
1
0
Centennial
@
Forest Grove

7pm
0
2
Sprague
@
Mountainside

7pm
1
1
Southridge
@
Wilson

7:30pm
0
5
Century
@
Sunset

7pm
1
2
Newberg
@
La Salle Prep

7pm
2
2
Clackamas
@
Grant

Delta Park
7pm
0
3
Canby
@
McNary

4:30pm
3
2
Roosevelt
@
Parkrose

7pm
1
0
Aloha
@
Franklin

7pm
0
2
David Douglas
@
Liberty

7pm
0
6
Barlow
@
McKay

7:30pm
0
6
Scappoose
@
Beaverton

7pm
2
1
South Salem
@
North Salem

7pm
1
1
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Madison

Marshall Campus

Non-League

6:30pm
0
2
Crater
@
Henley

6pm
1
0
Willamette
@
North Eugene

6:30pm
0
1
Silverton
@
Marist Catholic

7pm
3
1
Hillsboro
@
West Albany

7pm
3
6
The Dalles / Dufur
@
Putnam

7pm
1
3
Crescent Valley
@
Wilsonville

7pm
1
0
North Bend
@
Junction City

7pm
4
1
Astoria
@
St. Helens

6:30pm
1
1
Woodburn
@
Hood River Valley

6pm
2
3
Tillamook
@
Central

4A-3 Oregon West Conference

6pm
5
1
Cascade
@
Sisters

6pm
0
6
Newport / Eddyville Charter
@
Stayton

6:30pm
8
0
Philomath
@
Sweet Home

Non-League

6pm
3
1
Oregon Episcopal
@
Molalla

7:15pm
2
2
North Marion
@
Valley Catholic

4:30pm
0
4
Marshfield
@
Phoenix

4:15pm
C
X
L
McLoughlin
@
Banks

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6:15pm
0
20
Salem Academy
@
Taft

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
1
2
Creswell
@
Pleasant Hill

4:30pm
1
6
Jefferson
@
La Pine

6pm
2
6
East Linn Christian Acad.
@
Santiam Christian

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
6
2
Coquille / Myrtle Point
@
South Umpqua

6pm
2
4
Douglas
@
Sutherlin

5pm
0
19
Gold Beach / Pacific
@
Brookings-Harbor

4pm
1
8
Glide
@
Umpqua Valley Christian

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

5:30pm (MT)
4
3
Nyssa
@
Four Rivers

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

5pm
C
X
L
Grand View Christian Acad.
@
Livingstone Adventist Acad.

Non-League

4pm
1
4
Faith Bible
@
Horizon Christian, Tualatin

5:30pm
11
0
Umatilla
@
Portland Christian

6pm
2
2
North Clackamas Christian
@
Columbia Adventist (WA)